Дизайн інтерьера фото

Плитка для підлоги у ванні: 120 фото як підібрати самий кращий варіант

За авторством admin

Плитка для підлоги у ванні – як вибрати матеріал для сучасного дизайну(120 фото)

Пол у ванній кімнаті вимагає особливого матеріалу для свого оформлення, оскільки вологість в цьому приміщенні підвищена і різкі перепади температур бувають регулярно. Підлогова плитка вважається одним з найбільш оптимальних варіантів покриття.

Підбираючи такий матеріал для облаштування підлоги, необхідно враховувати безліч особливостей : якість, практичність в експлуатації, відповідність вимогам конкретної ванної кімнати і так далі

Укладена плитка повинна прослужити довгий термін, тому важливо уважно віднестися до її монтажу.

Вибір плитки у ванну

Різниця між підлоговою і настінною плиткою у ванній кімнаті визначається, передусім, міцністю і зносостійкістю.

У разі монтажу підлоги ці властивості плитки мають бути більш високими. У плані експлуатаційних характеристик кахельній плитці пред’являються особливі вимоги: вона має бути стійкою до хімічної дії, мати водовідштовхувальну здатність матеріалу, мати протиковзкі властивості поверхні.

Оскільки ванна є приміщенням, де часто застосовуються чистячі засоби, деякі з яких містять абразив, якісна плитка повинна протистояти агресивній дії упродовж тривалого терміну. Клас захисту від хімічної дії можна визначити по маркіровці, де А – висока; У – середня; З – низька стійкість.

Вироби помічаються буквами G і U, що означає глазуроване і не глазуроване відповідно. Крім того, іноді можна побачити букви H і L, що означають стійкість до кислот і лугів високої і низької концентрації.

Щоб дозволити кахлю відштовхувати вологу, його в процесі виробництва обпалюють. Завдяки такій процедурі знижується пористість матеріалу, відповідно, його всмоктуюча здатність теж зменшується.

Протиковзкі властивості плитки повинні зберігатися навіть за наявності води на її поверхні. Досягається це за рахунок створення матової поверхні з шорстким покриттям.

Здатність плитки протистояти ковзанню має свій рівень, що означає цифрою після букви R(R9 – R13). Якщо значення складає 10-12, то такий виріб вважається оптимальним для облаштування підлоги.

На просторах мережі і в каталогах магазинів представлена величезна кількість фото плитки для підлоги у ванні, що відрізняється оригінальним дизайном. Яким чином серед усього різноманіття знайти відповідний варіант, зробити правильний вибір?

Для цього необхідно мати уявлення про основні види плитки. Їх виділяють чотири: котто, клінкер, монокоттура і керамогранит.

 • Котто – плитка, що має високу міру пористості і не покрита глазур’ю. Якщо використати її без застосування захисних складів, з часом на поверхні утворюються плями.
 • Клінкер виготовляється методом екструзії, міцне покриття і гладка поверхня – його головні риси. Найбільш характерними для його оформлення вважається цегляний, жовтий і коричневий кольори.
 • Монокоттура піддається одноразовому випаленню, тому має високу міру вологозахисту і стійкості до зносу. Н
 • аконец, керамогранит, який є оптимальним варіантом для ванної кімнати. Він готується і стійкий до температурних перепадів.

Для ванної кімнати самим практичним вважається кахель світлих тонів, оскільки на нім не так видно розлучення і сліди від води. Темна плитка ефектніша, але вимагає щоденного відходу.

На думку дизайнерів, найвередливіший варіант представлений чорною плиткою з глянсовою поверхнею, мити її необхідно після кожного прийому ванни.

Основи монтажу підлоги у ванні

Прийнявши рішення самостійно змонтувати полу у ванні, необхідно ретельно підібрати інструмент і матеріали, порахувати кількість кахлю, що придбавався, з урахуванням метражу приміщення.

Щоб монтаж пройшов швидко і якісно, потрібний наступний матеріал:

 • сама плитка;
 • рулетка;
 • різак для плитки;
 • плитковий клей;
 • пластикові хрестики для укладання;
 • будівельний рівень;
 • зубчастий шпатель;
 • гумовий молоток;
 • шовна, що затерла;
 • суха ганчірка і волога губка.

Перед укладанням плитки на підлогу у ванні з неї виноситься усе зайве і готується основа. Якщо затіяний капітальний ремонт, то старе покриття демонтується, а основа вирівнюється шліфовкою(за умови наявності невеликих нерівностей). Після вирівнювання поли грунтується двічі і обробляється гідроізолюючим розчином.

Самому процесу укладання повинна передувати ретельна розмітка поверхні підлоги. Для цього треба провести через центр ванни дві перпендикулярних один одному лінії, по них і орієнтуватиметься кладка. Можливо, кахель доведеться десь підрізувати, бажано, щоб обрізана плитка була прикрита, приміром, шафкою або пральною машиною.

Пропорції для отримання клею вказуються на упаковці. За допомогою зубчастого шпателя він наноситься на підлогу і розрівнюється. Плитка щільно вдавлюється в клей, надлишки якого можуть при цьому залишитися на поверхні, їх прибирають і використовують надалі.

Передусім укладається ціла плитка, шматки, що потім підрізають. Після укладання настає черга тієї, що затерла швів гумовим шпателем, надлишки тієї, що затерла після висихання забираються вологою губкою, уся підлога протирається сухою ганчіркою.

Таким чином монтаж підлоги у ванній кімнаті не представляє особливих труднощів, його можна здійснити, не прибігаючи до допомоги фахівців. Крім того, заощаджені на послугах укладальників засоби можна направити на облаштування теплої підлоги у ванні.

Тепла пола у ванні: переваги і недоліки

Існує два основні види теплої підлоги під плитку у ванні: водяний і електричний. Перш ніж вибрати той або інший, необхідно виявити переваги і недоліки кожного.

 • як водяна, так і електрична системи приховані від очей на відміну від радіаторів опалювання, які займають певний простір;
 • обидві системи роблять прийом ванни комфортнішим в плані температури повітря і підлоги;
 • система теплих підлог підключається до індивідуального опалювання як в приватних будинках, так і в квартирах, і швидко окупається.

Недоліки:

 • вартість системи обходиться в пристойну суму;
 • строга обмеженість видів підлогового покриття для ванни при застосуванні технології(практичні тільки плитка і наливна підлога);
 • електричне підігрівання підлоги, змонтоване навіть на невеликій ділянці, вимагає все-таки пристойних витрат енергії.

Саме тому перш ніж вирішити використати будь-яку систему теплих підлог у ванній кімнаті необхідно врахувати усі плюси і мінуси цієї технології і потім вже вибрати оптимальну модель.

Існує велика кількість варіантів оформлення підлоги у ванні, найпоширеніший з яких – кахельна плитка. Її технічні характеристики дозволяють виконати конструкції будь-якої складності і дизайну, включаючи “теплу підлогу”, а легкість в експлуатації і відході роблять цей матеріал незамінним.

Віднесіться до вибору підлогового покриття серйозно, і хороша підлога радуватиме вас довгі роки.

Про автора

admin

Залиши коментарій