Дизайн інтерьера фото

Плитка для печі: 119 фото вибору стильного дизайну при оформленні печей

За авторством admin

Плитка для печі – термостійкі, вогнетривкі, керамічні варіанти для прикраси печей(119 фото)

Приватні володіння ніщо без будинку і відповідного затишку на його просторах. Багато людей прагнуть обзавестися таким місцем для життя, десь далеко від метушливих міст. Власники таких жител часто створюють на їх території печі для опалювання в зимову пору або стилізовані каміни.

Зазвичай вони не відрізняються оригінальністю, але хазяї, що бажають бачити якісний дизайн намагаються вдало вписати такі вироби в інтер’єр, напрями вибраного стилю. Для цього використовується облицювання печі плиткою з різною формою і матеріалом виготовлення.

Але це не простий процес, що вимагає відповідального відношення. Якщо щось зробити не правильно можна зіпсувати зовнішній вигляд усього житла і доведеться миритися з невдалим результатом роботи. Или звертатися до професіоналів для перероблення за велику плату.

Нікого не влаштує така перспектива через це краще все робити відразу якісно. Зараз поговоримо про те як це зробити якнайкраще.

Вибір відповідного типу облицювального покриття доведеться зіставляти з можливостями цих виробів. Для кожного виду знадобиться певний тип плитки.

Печі виділяються за різними властивостями: межам розігрівання зовнішньої частини виробу, формі, матеріалам, що застосовувалися для створення, видах палива, схемі пересування елементів горіння, інших вагомих аспектах. Вони відрізняються метою застосування : отопительние, камінні, кухонні для варіння їжі. Вони класифікуються тривалістю нагрівання і охолодження.

Усі вироби відрізняються допустимими температурами і це впливає на вибір рекомендованої плитки для них. Дизайн плитки для печей теж не варто ставити на останнє місце. Біля печей знаходяться люди, що бажають бачити щось відповідне для їх психіки, особливостей характеру або виду діяльності.

За довгий час дизайнери змогли розробити багато збалансованих версій, які ви можете побачити на підібраних нами фото плитки для печі на основі різних вимог. Ці варіанти вписуються у безліч стильових напрямів.

Як підібрати виріб для облицювання поверхонь камінів або печей?

Підбираючи виріб важливо пам’ятати, що воно повинне вирішувати практичну задачу. Але потім слід пов’язати його із загальним чином дизайну. І якій має бути, відповідна плитка для печей і камінів на основі відповідності усім вимогам:

Тепломісткою. Її склад повинен відмінно вилучати або передавати велику кількість тепла.

Стійкою до впливу надмірних температур. Для облицювання печі підходять різні матеріали необхідно лише мати навички виконання цього процесу.

Але не усі вони здатні виконувати свою функцію упродовж тривалого часу. Рекомендується спиратися на вироби, що мають термостійкість. А коефіцієнт допустимої температури має бути в районі 7-8%.

Міцною. Важливо усвідомлювати, що плитка для печі в деяких варіантах пропонується з міцністю в 300 ньютонов на квадратний міліметр. Це трохи вище, ніж показники бетону.

Жорсткою. Це допомагає зберігати виріб від деформації з урахуванням постійного процесу застосування. Товщина дозволяє забезпечувати найбільш вагомий рівень опору різній дії.

Екологічно чистою і хімічно стійкою. Деякі види матеріалів в процесі нагрівання здатні викидати небезпечні з’єднання. Цим обумовлена необхідність особливої уваги до хімічного складу плитки.

Зносостійкою. Цим елементом кухнею часто користуються і різних невмілих моментів не уникнути. Вона повинна витримувати різні дії без утворення подряпин, стирання покриття.

Як зрозуміти, що за плитки перед вами?

Запитайте у фахівця. Или можна подивитися її маркіровку. Різні види підписуються спеціальними позначеннями:

Літерою “Т” означають рівень жароміцності. За рахунок цього показника ви зможете зрозуміти, що перед вам вогнетривка плитка, відповідна для ваших цілей.

Літерою “Е” повідомляють про рівень поглинання води. Чим вище показник, тим більше вона всмоктує в себе води. Для застосування на печі значення не повинне перевищити 3%. Для порівняння у граніту – 0,5%.

Написи “А” або “Б” повідомляють про клас виробу. Перше означає про найвищий технологічний спосіб її виготовлення, друге про нижчий варіант.

Показник PEI теж дуже важливий. Він повідомляє можливість зносостійкості. І може бути у вигляді I і до значення V. Але для печі це не має ніякого значення.

Напис типу EN 122 говорить про стійкість виробу до різних хімічних дій ззовні. Це досить важлива інформація і на неї варто звертати увагу.

Яким видам облицювання варто приділити підвищеній увагу?

Сучасні виробники змогли запропонувати для ринку велику різноманітність дизайнерських рішень, використовуваних основ для створення якісних виробів :

Теракотовий матеріал

Допоможе успішно обкласти пекти плиткою з усіх боків для цього його створюють із спеціального сорту глини. Його називають каоліновим сортом. Її дуже люблять застосовувати для облицювання різних типів печей або камінів.

Ця модифікація відома давно і заслужила довіру тривалістю застосування. Вона пропонує безліч відтінків і легко вписується у будь-які дизайнерські задумки.

Все хто стикався з нею знають, що обробка печі плиткою на її основі відмінний варіант. Її рахують спорідненій теракотовій версії. Але вона відрізняється просунутими властивостями.

Ця плитка має більше виражену термостійкість. Хоча для лазні, кухнею інших приміщень, що відрізняються утворенням значимих температур її використати не рекомендується. Що пов’язане з пористою структурою цього виробу.

Кахельна модифікація плитки для різних виробів

Вона теж входить в сімейства теракотових матеріалів. Але за рахунок своїх властивостей вважається більше екологічно чистим варіантом, що пов’язано з її складом. Але її форма дуже складна через це вимагає супутню присутність безлічі додаткових матеріалів. Вона входить до числа стійких до вологи виробів.

Важливо усвідомлювати, що саме термостійка плитка для печей підходить для лазні і інших приміщень, що відрізняють формуванням більшої кількості вологи. Кахель зводить до мінімуму нагрівання плитки через це до неї можна доторкатися без побоювання отримати опік або неприємні відчуття високої температури.

Керамогранит

Теж вважається придатним варіантом, що допомагає виготовляти відмінну плитку для різних приміщень, що відрізняються підвищеною вологістю. Це можуть бути лазні, сауни, модифікації печей для установки під ширяючим в літній час сонцем. Створена різними виробниками керамічна плитка для печей виділяється рядом відмітних характеристик :

  • Зовні її слід характеризувати, як монолітний виріб;
  • Вона дуже міцна і може витримувати серйозний тиск ззовні;
  • У неї найменший рівень поглинання води в числі усього списку існуючих варіантів. Він склав якісь 0,05%;
  • Вона однаково добре витримує низькі і підвищені температури;
  • Виділяється шириною доступних кольорів. Може створювати імітацію безлічі матеріалів : мармурову основу, гранітну, теракотову і навіть майоліку.

Фахівці вважають цей матеріал багатофункціональним і найзручнішим для роботи над дизайном лазнею, саун. Це пов’язано з тим, що тільки у нього є усі необхідні якості для ідеального вписування в різні стильові напрями, що використовуються для таких приміщень.

Про автора

admin

Залиши коментарій