Дизайн інтерьера фото

Планування квартири – 105 фото планування різних квартир і приміщень

За авторством admin

Планування квартири : схеми, плани і формування ескіза дизайну інтер’єру(105 фото-ідей)

Кому не хочеться “своїми руками”, практично з нуля побудувати власний “райський куточок”? обитель для сім’ї, друзів, близької людини і, звичайно, себя-любимого. Того, який незмінно прагне до внутрішньої гармонії.

Ще буддистські ченці були точно уверенни, що для досягнення останньою необхідно бути “на короткій нозі” зі всім світом, що оточує нас.

Саме у квартиру ми повертаємося щодня, в ній проводимо свій вільний час, вдаємося до неробства і роздумів, сюди приводь гостей. Будинок – саме те місце, де людина повинна почувати себе максимально комфортно. У цій статті ми спробуємо розібратися, як же не помилитися з плануванням квартири і як створити місце, яке стане не просто “притулком”, а вашою обителлю.

Розберемо декілька основних параметрів, які необхідно врахувати кожному, хто збирається спланувати не лише інтер’єр, але і розташування кімнат самостійно.

По-перше, подумайте про максимальний комфорт розташування кімнат : не лише ви самі, але і ваші гості, близькі повинні почувати себе як вдома. Так, не рекомендується розташовувати санвузол поряд з кухнею(ми ж не “хрущовку” проектуємо!) або “розкидати” душову, спальню і гостьові кімнати по різних кінцях квартири, адже зазвичай після прийняття водних процедур люди вирушають саме в ліжко.

По-друге, забезпечте собі почуття захищеності у вашому “гніздечку”: на шумну трасу не повинні виходити занадто великі вікна, а спальня, суміжна зі сходовим майданчиком або під’їздом, виявиться холодною і шумною кімнатою, схожою на прохідний двір, якщо не поліпшити звукоізоляцію.

По-третє, не забувайте про естетичну складову. Не усі кольори, які вам придивилися, вигідно виглядатимуть в інтер’єрі. Зверніться до графічних редакторів, дизайнерів або навіть онлайн колажам(фото планування різноманітних квартир для їх створення можна знайти в Інтернеті і скомпоновать окремі елементи).

По-четверте, пам’ятаєте про важливість вільного простору. Не перевантажуйте квартиру зайвими кутами або меблями, не зводите колони і стіни в “двушке” або “студії”. У вас удома має бути місце для вільного пересування декількох людей одночасно. До того ж, важливе візуальне збільшення простору, адже замкнуті і тісні приміщення негативно впливають на загальний емоційний стан людини.

По-п’яте, заздалегідь продумайте освітлення. Якщо ви віддаєте перевагу денному світлу – потурбуйтеся про великі вікна і раціональне використання балконів і лоджій, а для людей, які хочуть створити у будинку затишок, виключивши холод “офісних” ламп передбачені неонові світильники, невеликі вбудовані в меблі і стельові ніші лампочки і навіть важкі оксамитові торшери.

Як добитися максимально корисного використання простору?

Дуже багато людей звикли до темних, засмічених квартир, при цьому уникаючи незвично великих приміщень або незвичайних дизайнерських рішень. Але ось що варто знати, придбаваючи квартиру і збираючись робити її перепланування(чи зовсім проектуючи кімнати з нуля) :

Уникайте квартир з великою кількістю стін, що несуть, – усі вони обмежують вашу фантазію і утрудняю можливість перепланування. Частіше це дуже громіздкі стіни, що заважають свободі пересування і що не дозволяють зонувати приміщення.

Звертайте увагу на форму кімнат. Краще, якщо вона буде правильною квадратною або прямокутною – інтер’єр в таких оформити простіше, а за бажання кімнати можна буде об’єднати.

Не забувайте про розташування стояків, адже надалі це може істотно вплинути на можливість розширення ванної кімнати або перенесення її в іншу частину будинку.

У зв’язку з попереднім пунктом, намагайтеся уникати квартир, в яких санвузол знаходиться між кімнатами, оскільки зазвичай це унеможливлює знос зайвих стін і об’єднання простору.

Велика кількість гострих кутів і виступів перетворює площу на даремне нагромадження цегли. Округляйте виступи, перетворюйте їх на зручні ніші і прибирайте радянські антресолі, що нависають прямо над головою.

Потурбуйтеся про розташування кімнат : воно має бути зручним для щоденного використання(спальні зазвичай розташовують поруч один з одним, але якнайдалі від кухні і передпокою).

Забудьте про довгі вузькі “лікарняні” коридори. Вони займають багато простору, але по суті абсолютно даремні, наприклад, для планування двокімнатної квартири, адже кімнати можна розширити за рахунок подібного коридору, організувавши невеликий передпокій, і знести глухі стіни, які роблять приміщення занадто ізольованими.

Віддавайте перевагу квартирам у будинках, побудованих за монолітним принципом. Вони дають значно більше можливостей для перепланування, тому що обмежені хіба що розміщенням основних комунікацій.

Створіть на балконі окремий простір для роботи і відпочинку або розширте кімнати за рахунок лоджії.

Не розставляйте важкі шафи по кутах – меблі мають бути легкими і практичними, не позичати багато місця.

Потурбуйтеся про зонування і відділення жител різного призначення один від одного тумбами, шафами, перегородками, ширмами або шторами навіть при плануванні квартири-студії. Такі предмети не займають багато місця, але допомагають відокремити особистий простір людини від просторів “загального користування”, тим самим ще і не допускаючи захаращення, наприклад, зони спальні кухонним начинням.

Невдалі рішення для планування квартири

Існує безліч варіантів планування, які на ескізі виглядають привабливо, але в реальності можуть стати великою помилкою. Ми наведемо декілька прикладів, щоб допомогти вам уникнути казусів.

Занадто витягнуті вузькі кімнати. У таких неможливе зручне розмістити меблі, а людина почуватиме себе немов затиснутим в лещата.

Маленькі вікна. Подібне дизайнерське рішення не лише не дозволяє денному світлу проникати в квартиру в достатній кількості, але і візуально робить приміщення менше, тому планування, наприклад, однокімнатної квартири в цьому випадку буде схожий на тюремну камеру.

Низькі стелі. Що нависає над вашою головою день у день махина з цеглини і бетону, погодитеся, відчуття не з приємних.

Крихітна кухня також стане огидним рішенням, особливо при плануванні, покладемо, трикімнатної квартири(тобто досить просторого спочатку приміщення).

  • По-перше, кухня – робочий і часто обідній простір, маленькі розміри елементарно позбавляють вас і вашу сім’ю комфорту.
  • По-друге, в квартирах від трьох кімнат і більше рекомендується робити усі кімнати, включаючи кухонний простір, приблизно однакового розміру, щоб створити ефект вільного планування, дотриматися плавила композиції і не створювати психологічного тиску на мешканців(почуття зажатости з’являється, коли ви різко потрапляєте з просторого приміщення в украй тісне).

Прохідні кімнати. Наявність кімнат, сполучених єдиними дверима, допустимо при відкритому(при цьому у такий спосіб не повинні з’єднуватися більше двох приміщень) або студійному плануванні. Ні в якому разі не пробивайте дверей безпосередньо з вітальні на кухню або в спальню.

Види планування квартир

В основному планування квартир діляться на п’ять видів:

  • Закрита
  • Частково закрита
  • Відкрита
  • Лофт
  • Лаунж-флэт(буквально: квартира для розваг)

Поза сумнівом, у кожної з них можна відшукати свої плюси і мінуси, та і різні людям підійдуть різні варіанти. Ми звернемося до кожного з них.

Квартири закритого планування підійдуть для великої сім’ї, особливо для власників жител в досить старих будівлях, де знести стіни буває дуже проблематично.

Це консервативний, традиційний варіант, коли кімнати, кухня і зони роботи і відпочинку повністю відокремлені один від одного, а мешканці таких квартир перетинаються в численних коридорах. Тут важливо, щоб квартира мала поліпшене планування, адже численні стіни не повинні займати велику частину простору, а кімнати покликані залишатися світлими і просторими. До того ж, подібні проекти пропонують уникати широких і занадто довгих коридорів, де неможливо розмістити навіть комод.

Частково-закрите планування припускає відділення певної приват-зони від іншої частини приміщення. Зазвичай це реалізується шляхом об’єднання кухні, їдальні, вітальні і ізолювання від них спальні/кабінету разом з санвузлом. Іноді між кухнею і іншими приміщеннями встановлюють невеликі ширми або легкі розсувні двері, щоб у мешканців квартири було більше можливостей усамітнитися.

Іноді із-за перепланування коридор в таких квартирах набуває трапецієвидної форми, в цьому випадку його не рекомендується захаращувати меблями: обмежтеся вішалкою і комодом.

Назва наступного виду планування говорить саме за себе. “Відкрита” припускає повну відсутність приватних або обгороджених зон, а усі “локації” знаходяться у безпосередній близькості один від одного. Відділяються вони зазвичай або по візуальному, або функціональній ознаці. Якщо перший припускає незначні відмінності в обробці і дизайні зон різного призначення(навіть різницю в рівнях підлоги і стелі, поріжки і так далі), то другий лише означає різницю за допомогою характерних предметів інтер’єру.

Лофт спочатку – верхня частина промислової будівлі, що переобладнується під житло, тому для нього характерний майже повністю відкритий простір, позбавлений зайвих меблів і предметів. Створюється як невеликий зал з великими вікнами(навіть без штор) для роботи або відпочинку. Це ідеальний варіант для любителів “простору”. Меблі виконуються функцію “перегородок” між зонами, а спадщина фабричного минулого доповнює антуражу інтер’єрам: прийнято використати легкі, міцні матеріали, меблеві трансформери і приділяти особливу увагу незвичайним деталям.

Лаунж-флэт являє собою еталон витонченості в кіпі з іноді неймовірно заплутаними побажаннями хазяїна. Це революційно вільне планування. Що часто не підкоряється ніяким правилам композиції, кімнати і зони можуть розташовуватися в абсолютно хаотичному порядку. Цей тип – виключно плід фантазії і уяви, коли ви за допомогою архітектора створюєте унікальне планування, не дотримуючись встановлених канонів. Великі простори дозволяють додати характерні деталі стилю : величезні дивани, телевізори, столи і міні-бари, великі ліжка – все, що треба для веселощів великій компанії.

Зазвичай лаунж і лофт підходять самотнім людям, адже подібні типи розраховані на можливість працювати або відпочивати у вільно оформленому просторі і збирати великі компанії, а студійне і напівзакрите оформлення віддають перевазі молоді люди і бездітні сім’ї, бажаючи створити в квартирі своєрідний затишок.

Про автора

admin

Залиши коментарій