Дизайн інтерьера фото

Підвісне крісло: 130 фото кращих ідей дизайнерів і ради як зробити своїми руками

За авторством admin

Підвісне крісло в інтер’єрі – оригінальні рішень в дизайні і кращі варіанти використання(130 фото)

Багато хто прагне до найбільш ефектного облаштування свого житлового гніздечка. І це бажання виправдане. Адже наша квартира – це якоюсь мірою візитна картка. У красивий будинок приємно запрошувати друзів, колег, влаштовувати вечірки. Радісно повертатися після робочого дня, відрядження, подорожі.

У пошуку цікавих рішень деякі люди зупиняють свій вибір на незвичайних дизайнерських ідеях. Підвішене до стелі крісло, поза сумнівом, є однією з таких ідей.

Підвісне крісло – що за звір?

Нанна Дитзель – саме їй зобов’язано підвісне крісло своїм народженням на початку другої половини ХХ століття. Надихнувшись ідеєю гамака, Нанна винайшла своеобразное крісло-кокон і підвісила його за допомогою канатів до балки під стелею. Ідея швидко стала дуже затребуваною.

Приблизно через 10 років вже інший дизайнер придумав нову версію підвісного крісла, запропонувавши зробити його з пластика у формі кулі.

Сучасне підвісне крісло є чимось середнім між гойдалками, гамаком і кріслом-гойдалкою. Сидіння глибоке і просторе, воно має форму об’ємного яйця або кулі, що дозволяє розташуватися в нім сидячи або напівлежачи.

Якщо маються на увазі саме підвісні крісла, вони не мають опори в нижній частині, а кріпляться до стелі спеціальними ременями або канатами.

Є і мобільний варіант, оснащений стійкою основою з крюком згори. На цей крюк підвішується безпосередньо саме крісло. Такі варіанти підійдуть для розміщення не лише удома, але і на вулиці. За бажання їх можна переносити у будь-яке місце.

Можливо, вас цікавить, яка вага витримує це диво. Однозначну відповідь дати не можна. Краще уточнювати у виробника при купівлі. Але в середньому цифра коливається в районі 100 кг

Різновиди підвісних крісел

Ці прекрасні аксесуари виготовляють зі всіляких матеріалів. Зустрічаються підвісні крісла з ротанга і вербової лози, з пластика і текстилю.

Види кріплення :

 • Стельове кріплення;
 • Мобільні крісла з основою;
 • Зафіксовані з боку стелі і підлоги.

Спосіб виготовлення :

 • Плетена конструкція;
 • Сидіння з пластика;
 • Текстильне сидіння.

Вибір крісла і розміщення

Глибина крісла-яйця складає біля півметра. Крісла-кулі зазвичай на 20-30 см глибше. Необхідно враховувати, що подібні конструкції вимагають багато простору і в малогабаритній кімнатці воно не стане. При визначенні місцерозташування крісла варто враховувати, що не з одного боку не повинно бути перешкод.

Не забуваємо, що це не звичний статичний предмет меблів. Конструкція крісла дозволяє йому розгойдуватися з одного боку в інший, отже, навколо крісла не повинно бути перешкод.

При виборі крісла також треба враховувати особливості інтер’єру квартири. У приміщенні в стилі Хай-Тек відмінним варіантом стануть пластикові округлі крісла. У будинку, облаштованому під Вінтажний стиль, відмінно впишуться крісла з ложем з текстилю в квіточку.

А ось плетені підвісні крісла підкреслять Африканський або Тропічний дизайн інтер’єру, вони також чудово підійдуть для заміського будинку. Але варто також мати на увазі, що не кожен стиль зможе ужитися з цим сучасним сусідом. Так, наприклад, подібне крісло буде складно представити в класичному дизайні інтер’єру.

Зверніть також увагу на особливості вашої стелі. Із-за своєї конструкції не вийде прикріпити крісло до підвісних стель. Один з кращих варіантів – закріпити його за міцну стельову балку або плиту.

Існують також двомісні крісла. Але, якщо ви хочете, щоб похитуванням в підвісному кріслі насолоджувалося більше за одну людину одночасно, краще встановити декілька різних крісел в цілях правильного розподілу навантаження.

Перед вибором обов’язково проглянете каталоги з фотографіями підвісних крісел, так вам стане легший визначитися, яка модель впишеться саме у ваш інтер’єр.

Чи можна самому змайструвати підвісне крісло?

Якщо ви з людей, які отримують задоволення від самостійного створення цікавих речей для свого житла, то спробуйте зробити крісло своїми руками. Це допоможе вам заощадити і можливо навіть розвантажити комору або балкон при підборі необхідних матеріалів. Адже багато хто з нас любить зберігати старі речі за принципом “а раптом згодитися”!. Можливо, ось він випадок, коли згодилося.

Пропонуємо вам зробити крісло із старого хула-хупа, який є практично в кожному будинку. Для його створення вам знадобитися:

 • Сам хула-хуп. Краще металевий, він міцніший, а значить зможе витримати більшу вагу;
 • Синтепон;
 • Тканина 1.8 на 3 метри;
 • Нитки
 • Ремені або вірьовки для кріплення
 • 4 карабіни

Синтепон треба нарізувати смужками приблизно 10-20 см завтовшки і обвити ними обруч. Закріпити смужки синтепона можна звичайними нитками. Повинно вийде м’яке зовні і міцне усередині кільце. Це стане каркасом крісла. Відрізуємо смужку тканини розміром 20 на 300 см Цим шматком необхідно обшити кільце по периметру.

Беремо складений удвічі шматок матерії. Всередину кладемо наш хула-хуп і відміряємо кільце діаметром більше самого обруча на 20-30 см Вирізуємо круг, по краю якого необхідно зробити 4 симетричних виїмки у формі півмісяця глибиною 10 см Надалі вони послужать для кріплення ременів.

Завершальна деталь в створенні сидіння : розпрямляємо круг тканини на столі, в центр кладемо хула-хуп. Нахльостуємо верхній шар тканини на межі і зшиваємо два шари тканини між собою. Кільце має бути закріплене між двома частинами матерії. На рівні тих самих виїмок кільце залишається видимим. При скріпленні стежите за тим, щоб виїмки залишалися симетричні один одному по периметру обруча.

По підсумку повинна вийде півсфера з міцним обідком. За видимі частини обруча кріпимо карабіни, в них же протягуються троси, їх надалі треба закріпити до стелі або навіть до дерева, якщо ви плануйте розмістити ваше нове крісло-гамак на вулиці.

Крісло з хула-хупа можна змайструвати за пару годин, а радість від створення цього дива власноручно продовжиться на багато місяців.

Якщо ви майте техніку макраме, вам сподобається ідея саморобного плетеного підвісного крісла. Для його реалізації необхідно закріпити шнури по периметру хула-хупа і сплести усередині ажурний круг.

За наявності вправності можна спробувати сплести крісло з лози за прикладом плетіння кошиків. Це дещо морочливе зайняття і вимагає особливих умінь, але, без сумнівів, по підсумку ви отримаєте дивовижну річ.

Можливо, у вас будинки є безліч інших матеріалів, за допомогою яких вийде зробити цікаве дизайнерське крісло. Не бійтеся фантазувати і творите! Хто знає, можливо ви станете наступною Нанной Дитзель.

На закінчення хочу додати, чи вирішите ви купити або зробити його самостійно, підвісне крісло стане цікавим і яскравим акцентом в інтер’єрі. Воно западе в душу і дітям, які зможуть використати його як гойдалки, і дорослим.

Адже поза сумнівом приємно розміститися в затишному гніздечку і шанувати захоплюючу книгу після робочого дня. Или подрімати в нім недільним осіннім днем під звуки дощу. Однозначно, це стане улюбленим місцем у будинку усіх членів сім’ї.

Про автора

admin

Залиши коментарій