Дизайн інтерьера фото

Підготовка стін під шпалери: поетапний опис виконання підготовчих робіт(110 фото)

За авторством admin

Підготовка стін під шпалери – проста покрокова інструкція, основи технології і порядок дій(110 фото)

На перший погляд, здається, що процес поклейки досить простий. Але це зовсім не так. Адже якщо до нього підійти безвідповідально, то в результаті може постраждати увесь вид інтер’єру і затишок приміщення. Крім того, треба знати про правила підготовки поверхні стін перед поклейкой шпалер. Адже від цього залежить якість їх подальшої експлуатації.

Оскільки вони можуть бути з різних матеріалів, то і особливості у них різні. У нашій статті спробуємо детальніше розібрати в питанні підготовки стін під шпалери з підбіркою відповідних фото.

Особливості підготовки стін в нових будівлях

Головним завданням підготовчого етапу є вирівнювання її поверхні, яка при цьому має бути добре просушена. Ось тоді ви точно будете упевненими в тому, що все виконано якісно і надійно.

Шпаклівка з гіпсу краще всього підійде для підготовки стін нещодавно завершеного будівництва нового будинку, вдало зданого в експлуатацію.

Звичайна підготовка поверхні включає такі етапи:

  • Нанесення першого шару штукатурній суміші завтовшки від 3 до 9 мм При цьому структура штукатурного шару має бути як у густої сметани. Головною місією його являється заповнення і вирівнювання нерівностей і шорсткостей.
  • Нанесення грунтовки завтовшки близько 6 мм на стіни під шпалери.
  • Нанесення ще одного шару штукатурній суміші завтовшки приблизно 2-4 мм для створення тонкого плівкового покриття, завдяки чому волога не зможе проникнути всередину бетонної плити.
  • Виконання тієї, що затерла за допомогою наждачного паперу для створення гладкої і рівної поверхні.

Зняття старих шпалер

Не варто починати поклейку нових шпалер в квартирі, не знімаючи старих. По-перше, це антисанітарно, по-друге, безграмотно, і, по-третє, усі ваші праці можуть відразу пропасти дарма, оскільки покриття стане непридатним для експлуатації.

Зняття шпалер вручну

Ні для кого не секрет, що в зонах розташування батарей або інших систем обігріву, шпалери часто відстають від основи самі по собі. Тому їх досить просто зняти вручну, без застосування інструментів. Для цього досить підчепити край шпалер і потягнути неспішно вгору.

Якщо клей використовувався не високоякісний, то ви без особливих зусиль знімете шпалери із стіни. Але щоб не зіпсувати нігтьову пластину можна скористатися шпателем.

Зняття шпалер за допомогою води

При якісному приклеюванні шпалер, видалити їх із стіни буде трохи складніший. Тому варто скористатися звичайною теплою водою, якою треба змочити невелику ділянку, використовуючи певний інструмент.

Посилити ефективність розмокання допоможе звичайний столовий оцет або засіб для миття посуд, розбавлений у воді. Не забудьте, що оцет має специфічний аромат.

Змочену отриманим розчином ділянку необхідно залишити для намокання на декілька хвилин. Після чого візьміться за край шпалер і потягніть їх від підлоги до стелі. Дрібні шпалерні шматочки, що залишилися, дуже дбайливо зчистите кухонною губкою або вузьким шпателем.

Обов’язково перед роботою з водою відключіть електрику або надійно закрийте розетки ізоляційним матеріалом, щоб уникнути замикання електропроводки.

Щоб процес намокання шпалер зробити прискореним і рівномірно просоченим, варто зробити надрізи ножем або наколоти голчастим валиком по усій поверхні. І тільки після цього гарненько намочити.

Зняття шпалер парою

Як мовиться, голота на вигадки хитра. Так і в цьому випадку, щоб легко видалити старі шпалери із стіни треба скористатися гарячою парою. Допоможе вам в цьому генератор пари або праска з отпаривателем.

У разі використання праски, необхідно пропрасувати старі шпалери через змочену водою тканину або скористатися функцією відпарювання. Це спосіб хороший для великих параметрів стін.

Зняття шпалер за допомогою спеціальних засобів

Для швидкого і зручного зняття старого покриття стін можна застосувати готові засоби, призначені саме для цього. Продаються вони майже в усіх будівельних супермаркетах. Користуватися ними необхідно в спеціальних захисних засобах для рук у вигляді рукавичок, а наносити склад безпосередньо валиком або губкою.

Переваги цих засобів в тому, що вони набагато швидше проникають і просочують застарілі шпалерні полотна.

Зняття старої фарби із стін

Стіни, покриті старою фарбою, підготувати набагато важче. Особливо, якщо вона масляна. В цьому випадку необхідно буде зайнятися їх зачисткою і зняттям фарби, а це зажадає багато часу. Просто зашкурить наждачним папером стінну плиту і зробити невеликі насічки буде не досить, шпалери не триматимуться і можуть відклеїтися коли завгодно.

Для видалення фарби варто скористатися наступними способами:

Видалення за допомогою фену будівельного. Фарбу зніме дуже швидко, але може порушити цілісність стіни. Після чого її потрібно буде штукатурити. Сам процес досить простий – старий шар фарби нагрівається під струменями гарячого повітряного потоку і знімається шпателем.

При роботі не забувайте про засоби індивідуального захисту, наприклад, респіраторі, а також провітрюванні приміщення і його вентиляції, оскільки фарба виділяє токсини.

Зняття фарби шліфувальною машиною по бетонних поверхнях або болгаркою. При роботі цими інструментами кімната буде наповнена пилом, отже, вікна необхідно тримати відкритими, а двері навпаки закритими.

Видалити старі шари фарби можна за допомогою спеціальних розчинів. Будучи дуже токсичними, вони роз’їдають фарбу до стану рідкої субстанції і видаляють її шпателем. Для захисту рук, очей і дихальних шляхів варто скористатися захисними засобами: рукавичками, окулярами і респіратором.

Після завершення процесу зняття фарби, можна переходити до наступного етапу: вирівнюванню стін шпаклювальною сумішшю.

Якщо залишилися деякі ділянки з фарбою, то треба застосувати грунтовку або клей для шпалер з вінілу, щоб забезпечити достатнє зчеплення з бетонною плитою і рівність нанесеного шару. Цим же способом готують стіни під обклеювання звичайними або вініловими шпалерами.

Процес шпаклівки нерівних поверхонь

Після ліквідації із стіни колишньої обробки, уважно подивитеся чи рівна вона. Як правило, на поверхні стіни під шпалери є деякі дефекти. Вирівняти стіни не складе особливих труднощів, досить придбати на будівельному ринку спеціальні суміші для вирівнювання або шпаклівку.

При сильних дефектах і ушкодженнях полотна стін варто зробити їх капітальне вирівнювання, застосувавши листи гіпсокартону або штукатурну суміш, використовуючи спеціальні мітки.

Підготовка стін під рідкі шпалери

Безперечно, краще всього рідкі шпалери лягають на рівну поверхню. Крім того, варто нагадати, що вони мають здатність витягати з бетону різні брудні речовини і утворювати плями. Щоб цього уникнути, треба здійснити обробку підготовленої поверхні спеціальною сумішшю або нанести грунтовку в декілька шарів

Підготовка бетонних, шпакльованих або цегляних стін

Перед нанесенням рідких шпалер необхідно такі стіни підготувати, заздалегідь обробити поверхню гіпсовою сумішшю, яка зробить стіну рівніше, виправивши усі дефекти і заповнивши пори. Дати гіпсу висохнути, а після покрити сумішшю грунтовки і фарбою білого кольору на водній основі.

Про автора

admin

Залиши коментарій