Дизайн інтерьера фото

Паперові шпалери: 118 фото варіантів вибору

За авторством admin

Паперові шпалери – оформлення дизайну інтер’єру за допомогою щільного паперу(118 фото-ідей)

Поклейка шпалер є найдоступнішим і поширенішим методом декорування стін. Існує величезний вибір забарвлень, фактур і матеріалів, проте великою популярністю на ринку користуються паперові шпалери.

Зараз шпалери, зроблені по сучасних технологіях, намагаються витіснити паперові варіанти з ринку, але останні не здають своїх позицій вже довгі роки. Шпалери, виготовлені з паперу мають ряд переваг, які дозволяють їм успішно конкурувати з іншими моделями.

Плюси паперових шпалер

Доступність. Прийнятна ціна притягає багато покупців, оскільки це надає можливість частіше міняти інтер’єр за відносно невеликі гроші.

Різноманіття забарвлень і малюнків. З паперу можна створити будь-яку фактуру і надати рельєфності візерунку, такі варіанти можна фарбувати у будь-який колір, що дозволяє вибрати відповідне рішення.

Екологічність. Папір є натуральним матеріалом, також при виробництві клею для таких шпалер не використовують токсичних добавок. Вони безпечні при використанні. Більше того папір не викликає алергії, що робить її ідеальною для поклейки в дитячій кімнаті.

Простота у використанні. Такі шпалери нескладно клеїти в домашніх умовах. У деяких варіантів існує можливість вологого прибирання і самостійного перефарбовування, це робить їх більше функціональними.

Незважаючи на усю привабливість, у паперових шпалер існує декілька мінусів, які стають перешкодою при купівлі.

Недоліки шпалер на паперовій основі

Недовговічність. Будь-який папір боїться перепадів температур, вологи і сонця. При підвищеній вологості в кімнаті шпалери намокатимуть і відставатимуть від поверхні стіни. При попаданні на матеріал прямих сонячних променів, колір тьмянітиме, шпалери почнуть передчасно вигорати і втрачати привабливість.

Виборча поклейка. Не у будь-якій кімнаті подібні шпалери можна наклеїти: украй не рекомендується декорувати ними стіни на кухні або у ванні. При попаданні жиру від плити на поверхню шпалер прибрати забруднення буде украй складно.

Тонкість. Одношарові паперові шпалери дуже чутливі до поверхні стіни : якщо на стіні є нерівності, дрібні камінчики або яке-небудь сміття, то усе це проявиться під шаром шпалер. Необхідно бути акуратним і при поклейке: необережним рухом можна порвати матеріал.

Багато людей не бентежать ці недоліки, оскільки якість відповідає ціні. При належному поводженні з таким матеріалом, він може прослужити до 10 років і довго тішити око.

Існує декілька різновидів паперових шпалер, усі вони мають свої особливості. Нижче представлені фото паперових шпалер, про які піде мова далі.

Одношарові шпалери(симплекс). Вони складаються з одного шару матеріалу, на який нанесена фарба. Головна їх перевага у великій різноманітності і низькій ціні. Такі можна назвати дихаючими, за рахунок своєї структури вони добре пропускають повітря.

Двошарові(дуплексні). В порівнянні з одношаровими варіантами вони мають більшу міцність і довговічність. Два шари паперу щільно з’єднуються між собою, а на одну із сторін наноситься малюнок і тиснення. Такі шпалери мають невеликий рельєф. Завдяки щільнішому полотну вони краще приховують недосконалість і нерівності стін.

Вінілові шпалери на паперовій основі. Цей варіант відрізняється тим, що паперова поверхня покривається тонкою плівкою полівінілхлориду. Подібне покриття збільшує термін служби матеріалу, підвищує його стійкість до вологи і сонця. Навіть яскраві кольори не вигорають на сонці.

Вінілові шпалери встигли добре зарекомендувати себе на ринку, оскільки ми отримуємо досить якісний результат за доступною ціною.

Пенообои. За технологією виробництва спінені шпалери схожі з дуплексними, оскільки також використовуються два шари матеріалу. Також застосовується глибокий друк і тиснення, але є одно відмінність: згори наноситься тонкий шар акрилової фарби, який під великою температурою вспенивается, створюється рельєф. Подібний варіант виглядає виграшно і більше того приховує нерівності стін.

Додаткові можливості

Існують шпалери, що не вимагають спеціального відходу, оскільки вони призначені для вологого прибирання. Вони не намокають, а будь-яке забруднення усувається без особливих зусиль.

Також знайдеться рішення для тих, хто любить зміни без зайвих витрат – це шпалери під фарбування. Вони мають первинний світлий колір, проте на їх поверхню можна наносити декілька шарів фарби. Якщо вам подобається часто міняти інтер’єр, то подібне рішення повинне вам сподобатися.

Шпалери на паперовій основі ідеально підійдуть для декорування дитячої кімнати : вони яскраві, приємні оку і зроблені з екологічно чистих матеріалів, а якщо дитина їх змалює, не страшно, адже це дешеві шпалери і їх легко можна замінити на нові, частіше міняючи обстановку в кімнаті.

Що враховувати при купівлі?

Перед тим, як купити вподобаний варіант, варто врахувати пару важливих нюансів. Оскільки паперові шпалери можуть втратити свій привабливий зовнішній вигляд в процесі експлуатації, то варто купити трохи більше шпалер, чим вимагається, щоб була можливість замінити зіпсоване місце.

Також якщо шпалери мають малюнок, то при поклейке треба точно поєднати усі деталі. Чим візерунок більший, тим більша кількість шматків доведеться відрізувати і викинути, шпалер знадобиться на декілька метрів більше.

Не варто вибирати широкі шпалери, тому що їх важче клеїти. Вибирайте варіанти, які можна клеїти відразу на стіну без додаткового просочення паперу клеєм.

Як клеїти паперові шпалери?

Якщо ви вже вибрали відповідне рішення, варто замислитися про те, як їх клеїти. Перш ніж приступати до розведення клею і нарізки шпалер, варто підготувати поверхню стін. Чи можна клеїти паперові шпалери на попередні? – Не рекомендується.

Спершу забирається старе покриття до бетонної основи, інакше нові шари прилягатимуть нещільно поступово почнуть відходити. Далі поверхня шпаклюється, щоб закласти тріщини, приховати недосконалість. Після необхідно зашкурить стіну за допомогою наждачного паперу, таким чином ми позбавимося від дрібних камінчиків, стіна вирівняється.

В останню чергу наноситься закріпний шар грунтовки, якщо спеціальної грунтовки не знайшлося, спробуйте розвести клей для паперових шпалер, в меншій концентрації, ніж вказано на упаковці, цей метод не поступається покупній грунтовці. Итак, стіна підготовлена, приступаємо до поклейке.

Для кожного виду шпалер існує свій клей, який ідеально підходить під матеріал. Клей розводиться згідно інструкції, вказаної на упаковці і наноситься на стіну. Розгін шпалер починається від вікна і триває далі.

Основна увага приділяється стикам, поєднанню малюнка, дрібним деталям і кутам. Необхідно щільно поєднувати краї листів, щоб не утворювалося проміжків.

Поклеєні шпалери розрівнюють щоб уникнути появи бульбашок повітря під полотном. Доведеться зіпсувати не один лист, щоб все вийшло акуратно і красиво, проте якщо робити усі роботи із завзятістю, це не складе особливої складності.

Сучасні будівельні магазини надають широкий вибір шпалер на паперовій основі з усім різноманіттям кольорів і малюнків. Колекції різноманітних варіантів розміщуються в каталогах шпалер, де навіть найвередливішому покупцеві знайдеться щось до душі і кишені.

Про автора

admin

Залиши коментарій