Дизайн інтерьера фото

Опалювання в квартирі: індивідуальні проекти і установка(65 фото)

За авторством admin

Опалювання в квартирі – 65 фото ефективних систем і варіанти облаштування різних кімнат

Суворий клімат нашої країни диктує свої умови по збереженню тепла в наших житлах. Більшість квартир сьогодні підключена до центральної системи опалювання. Комунальне господарство у більшості своїй знаходиться в жалюгідному стані і це позначається на рівні тепла в наших будинках.

Квартири в нових будинках, в основному, йдуть вже з автономним опалюванням, а в старих іноді потрібна серйозна модернізація. Питання по теплопостачанню і ціні за цю послугу були завжди. Багато хто не хоче залежати від “настрою” працівників сфери ЖКГ і тому наважуються на установку індивідуального опалювання.

Дозвіл на відключення

Природним бажанням кожної людини є можливість поліпшити якість опалювання у своїй квартирі і зменшити витрати, з цим пов’язані. Але, за законодавством нашої країни на це необхідно отримати відповідний дозвіл.

Перехід громадян на автономні джерела тепла не вигідний енергетичним компаніям.

Слід знати, що самовільне відключення від усередині будинкової опалювальної системи це порушення закону.

Вже на стадії отримання офіційного дозволу на від’єднання від центрального опалювання необхідно чітко знати на якому паливі працюватиме ваша система. Проглянуті заздалегідь фото опалювання в квартирі допоможуть вам визначитися.

У будинках заввишки більше дев’ять поверхів не застосовується центральне газопостачання, тому якщо ви живете в такому будинку, цей вид енергії вам не доступний.

Розбираємо старе опалювання

Маючи на руках дозвіл на відключення можна приступати до демонтажу внутрішньоквартирної системи. На цьому етапі необхідно погоджувати порядок своїх дій з житловою компанією.

Роблячи демонтаж слід дотримуватися послідовності і дотримуватися схеми, щоб не завдати шкоди сусіднім квартирам.

Є правило, якого треба дотримуватися неухильно. Стара розводка і вживані радіатори категорично не підходять для нових систем опалювання.

Необхідне устаткування

За допомогою інструкції як зробити опалювання в квартирі ви можете зробити все акуратно і правильно своїми руками.

Самостійне складання розпочинається з ознайомлення з проектом. Технічна документація регламентує послідовність усієї роботи.

Неможливо по ходу роботи міняти спосіб опалювання або потужність котла, або кількість радіаторів. Питання про вибір системи опалювання повинне вирішуватися заздалегідь. Варіанти опалювання можуть бути на газовому паливі або на електриці.

Вирішуючи питання про те, що для вас прийнятніше необхідно враховувати наступне :

 • Проектна документація обов’язково має бути погоджена з енергетичною компанією, що поставляє газ або електрику.
 • При виборі опалювальної системи на газу обов’язковою є установка димаря, що виходить на вулицю.
 • Вибравши опалювання від електрики вам доведеться зробити повну заміну електропроводки і встановити захисні автомати. Лічильник теж потрібно спеціально-трифазний.
 • Підключення газового котла може робити тільки представник(працівник) газової організації.

Види котлів

Вибравши для себе газове опалювання, починати необхідно з ознайомлення з цінами на цю техніку. Для того, щоб вибрати максимально відповідний для себе котел треба враховувати площу квартири, теплові втрати і т. д.

Ринок газового устаткування досить широкий і різноманітний. Варто уважніше придивитися до настінних моделей котлів. Такі моделі представлені не лише для газу, але і для електрики теж.

Підібрати правильну потужність котла можна виходячи з таких нормативів: один кіловат енергії йде на обігрів десяти квадратних метрів житлової площі, додаючи до цьому 10% на природні втрати тепла.

Якщо ви бажаєте мати індивідуальне гаряче водопостачання, То вибрати варто двоконтурний котел.

Настінні нагрівальні прилади з ТЭНами використовують при устаткуванні житла електричною системою.

Останнім часом стало дуже модним робити в квартирі теплу підлогу. Кращим варіантом такого опалювання в квартирі стане водяна підлога. Це дуже зручний спосіб обігріву, оскільки тепла підлога підключається до головного нагрівального контура.

Робимо розводку

Розводку по квартирі металевими трубами або пластиковими. Опалювання з пластикових труб можна зробити без туди і максимально швидко. При монтажі немає необхідності в зварювальних роботах.

Для опалювання маленької двокімнатної квартири, де кількість радіаторів не більше чотирьох штук чудово підійде однотрубна система опалювання. При такій системі радіатори необхідно підключати по діагоналі.

Опалювання великих квартир і будинків можливо тільки по двотрубній системі. А якщо в планах тепла підлога і гаряча вода, то вибрати варто двоконтурний котел. Двотрубна система значно ефективніше одно контурною.

Вибираючи пластикові труби для свого опалювання треба розуміти, що труби мають бути армовані, захищені від дія високих температур. Труби армують скловолокном або алюмінієвою фольгою. Труби армовані витримують високі температури і великий тиск.

Існує декілька типів радіаторів опалювання. Які батареї ви ставитимете у своєму домі необхідно визначитися заздалегідь. Радіатори чавунні найміцніші, але і найдорожчі. Для цього виду радіаторів мінусом є масивність і мала привабливість.

Найчастіше, сьогодні, використовують біметалічні радіатори. Вони створюються із сплаву стали і алюмінію. Цей сплав значно підвищує експлуатаційні властивості. Сталь здатна витримувати значний тиск, а властивості алюмінію по тепловіддачі не замінимі.

Як вибрати батарею вам підкажуть фахівці, що займаються опалюванням.

Біметалічні радіатори середньої цінової категорії прості в демонтажі і дуже популярні. Такі батареї вішаються на кронштейни, вмонтовані в стіни. Класичним місцем установки є місце під вікном.

Є чотири можливі способи підключення радіаторів до труби:

 • Діагональний або перехресний.
 • Односторонній.
 • Нижній.
 • Однотрубний.

Причини заміни опалювання

Іноді, замінити опалювання стає необхідністю:

 • Елементи справжньої системи опалювання частково або повністю зношені.
 • Рівень віддачі тепла значно знизився.
 • Ремонт в квартирі, зміна дизайну інтер’єру.

При будь-яких змінах в системі опалювання необхідно отримати дозвіл комунальних служб і сусідів.

Приймаючи рішення замінити опалювання і батареї будьте готові до того, що від вас знадобиться велика кількість дозвільних документів і не мало грошових коштів.

Про автора

admin

Залиши коментарій