Дизайн інтерьера фото

Оформлення арки : 113 фото сучасних прикрас для різних стилів інтер’єру

За авторством admin

Оформлення арки – ідеї дизайну від професіоналів і оформлення своїми руками

Будь-який власник житлового будинку, що має арочний прохід, так або інакше замислювався: як оформити дизайн арки, щоб вона набрала стильного красивого вигляду. Окрім цього, необхідно дотримуватися повної гармонії загального стилю приміщення.

Як правило, арку застосовують для того, щоб розмежувати простір на кухні, вітальні, балкона, коридору і передпокою. Конструкція може набувати будь-якої форми, конфігурацію і розмір, приймати різні варіанти декору.

Як пофарбувати арочний прохід?

На фото арки в інтер’єрі показаний найбільш популярний спосіб оформлення конструкції – це початкове обштукатурювання, потім фарбування. Цей метод однаково підійде як для застосування в класичному розкішному, так і в супермодному сучасному стилі.

Врахуйте, що спершу важливе грамотно підібрати основу під фарбу(саму штукатурку), яку ділять на декілька типів :

  • для створення рельєфного ефекту;
  • традиційна шпаклівка;
  • фактурний варіант складу;
  • наносять спеціальний пігментований розчин.

Фахівці, спираючись на свій досвід, рекомендують застосовувати гладку штукатурку для жител, а ось передпокій або лоджію краще обробити фактурною сумішшю.

Заздалегідь, перед початком роботи, необхідно максимально вирівняти контури арки в квартирі. Для цих цілей застосовують гіпсокартонні листи, кути і шпаклівку. Місця стиків і можливі шпарки варто заповнити серпянкой. Для отримання найбільш рівних і чітких контурів конструкції, необхідно зафіксувати кути профілем.

Потім слід ідеально рівно зачистити площу роботи, нанісши фарбу за допомогою валика. Якщо передбачається подальша прикраса елементу рельєфними аксесуарами, розумно відразу ж застосовувати пігментований розчин. Після закінчення основної роботи в отвір можна впровадити накладки або декоративні завіси.

Оформлення каменем і плитками

Не менш актуальним способом красивого оформлення арки є декорування облицювальними матеріалами, до числа яких входять: плитка, натуральний або штучний камінь, імітація цеглини. Рідше отвір прикрашають кахельною плиткою, або мозаїкою.

Важливою гідністю цього способу служить впровадження декору арки абсолютно у будь-який стиль. Комбінація каменю може бути абсолютно різною: з паперовими, текстильними полотнами(шпалери), штукатуркою, фарбою.

Обробляючи отвір таким методом, зазвичай використовують матеріали з гіпсу, але не виключаються клінкер і керамогранитное сировина. Завдяки своїй високій міцності і довговічності, їх, як правило, розташовують при вході до будинку, або на балконній території.

Щоб оформлення арки каменем, тобто її первинне облицювання було якісним і надійно служило своїм домочадцям, вимагається зробити поверхню ідеально рівною, а потім підібрати хороший потрібний склад клею.

Облицювання може бути виконане індивідуальним нестандартним малюнком, тому спочатку рекомендується нанести розмітку для подальшої точної орієнтації кладки.

Також можна облицьовувати отвір натуральним довговічним каменем, але це буде дуже дорогий ремонт. Більше того, варто врахувати, що арці необхідно знаходитися в отворі стіни, що лише несе, або суцільній перегородці.

Застосування панелей і ліпнини в інтер’єрі

Популярним способом прикраси дверної арки є обрамлення спеціальними декоративними панелями і накладками. Найбільш актуальним і відносно недорогим матеріалом служить МДФ, який відмінно гармоніює з класичним стилем приміщення.

Поверхню обробляють за допомогою штучної шпони, або плівки. Врахуйте, що імітація під натуральну деревину завжди залишається на піку моди.

Для правильної фіксації панелей в проході варто використати спеціальні гвоздики бе капелюшків і клейовий розчин. Є ситуації, коли доведеться вивести рівень, слід застосувати розпірку і піну для монтажу. Цей процес практично не відрізняється від установки дверного короба.

Як і в інших способах, спочатку треба вирівняти поверхню і усунути усі можливі щілини і стики. Ринки і спеціалізовані магазини будівельних матеріалів пропонують готові варіанти накладок, що фіксуються простим клацанням.

Цікавий спосіб прикраси арки в квартирі – ліпнина, яку зовсім не складно виконати самостійно з використанням клею або рідких цвяхів. Найчастіше, використовують поліуретан, який надає інтер’єру особливу граціозність, шик і розкішний багатий вид.

Можна робити відносно прості форми, або виконувати складні громіздкі литі деталі. Основним недоліком ліпнини є швидке механічне ушкодження і вихід з ладу.

Гардини і штора

Арочний отвір з давніх часів прикрашали звичайними шторами, але і зараз цей варіант оформлення, хоч рідше, але припустимо. Вхід маскують легким тюлем, портьєрою або щільною гардиною, які служитимуть як би в якості самих дверей.

Зазвичай, дверний отвір маскується бамбуковими завісами, красивими нитками, декоративними намистами. Цей спосіб дуже просто виконати своїми руками, використовуючи для кріплення фіранок карниз над отвором. Існують карнизи зігнутої конфігурації, співпадаючі з самою формою отвору.

Не секрет, що арка служить продовженням стіни, саме тому, оформляючи її, вимагається враховувати обробку стін.

Як відомо, дерево є найблагороднішою і зносостійкою сировиною, яку вдало застосовують для прикраси класичного ужитку. Краще, якщо конструкція буде більша за просту, але дуже вишуканої форми. Дерев’яну арку також можливо завісити нарядною гардиною з позолотою, що вдало відтінятиме класику.

Світлове рішення

Красиве оформлення арки доповнюється вбудованими світловими приладами, які можуть бути точковими, бічними або контурними типами. Найпростіше вбудувати світильники в елемент з гіпсокартону в торцеву частину.

Декоративний отвір оснащують поглибленнями, куди надалі встановлюють лампочки. Щоб трохи приховати підсвічування, необхідно замаскувати поглиблення склом. Актуально застосувати кольорове або напівпрозоре скло, яке саме по собі служитиме додатковою деталлю інтер’єру і самої конструкції.

Дуже красиво виглядає арка, що ділить простір кухонної і гостиної кімнат, причому її нижня частина плавно перетворюється на барную стойку.

Про автора

admin

Залиши коментарій