Дизайн інтерьера фото

Оформлення акваріума : 80 фото прикладів оформлення стильного будинку для риб

За авторством admin

Оформлення акваріума – ідеї для створення своїми руками. 80 фото варіантів дизайну

Людей, які вирішили придбати акваріумних рибок, не може не цікавити таке питання, як дизайн акваріума. Важливо, щоб цей предмет гармоніював з інтер’єром приміщення, де він стоятиме. Хочеться створити справжнє підводне царство. Цей матеріал присвячується різноманітним аспектам оформлення акваріума, освітлені усі нюанси.

Необхідні матеріали

Подивіться на фото красивого оформлення акваріума, знадобиться додатково придбавати підсвічування і спеціальний прилад для збагачення води киснем. Щоб мешканці морських глибин почували себе так, немов знаходяться в звичному для себе середовищі, потрібні акваріумні рослини.

На дно насипте грунт з дрібними камінчиками, покладіть корчі з черепашками, встановіть замки з кораблями, створіть гроти і зробіть фон.

Якщо ви тільки збираєтеся зайнятися акваріумістикою, то не квапитеся робити покупки. Вирішіть спершу, які саме рибки вам потрібні. Також орієнтуйтеся на власні смакові переваги при виборі посудини для утримання риб.

Для кожної мешканки “акваріумного будинку” потрібно особливі умови утримання. Акваріум на 100 літрів за бажання можна перетворити на Царство нептуна.

Вивчіть звички рибок, які вам подобаються, особливо якщо хочете узяти декілька видів. Риб-хижаків не можна поміщати в одну посудину з рослиноїдними. Порадьтеся з продавцем, він підкаже, які види мирно співіснують.

Вважається, що настрій в акваріумі задає грунт. Він багатофункціональний: його використовують як субстрат для водоростей, природного біофільтра. Грунт потрібно для життєдіяльності риб. При його виборі слід враховувати фракцію, об’єм і колір.

Віддайте перевагу тону потемніше, тоді акваріумні рибки не зіллються з грунтом.

Підводні камені з гротами

При оформленні акваріума своїми руками пам’ятаєте, що можна застосовувати тільки безпечні матеріали, які не виділяють токсини. Якщо плануєте самостійно вибирати камені з корчами, переконаєтеся, що вони не виділяють отруйні токсини.

Не рекомендується поміщати багато декоративних елементів. Величезні замки і корчі забирають життєвий простір у головних акваріумних мешканців.

Задній фон

Для рибок фон не грає ніякої ролі, цей елемент велику важливість представляє для власника. Можна зробити будь-який акваріумний фон самостійно і прикріпити. Найпростіший спосіб – пофарбувати із зовнішнього боку задню стінку місткості.

Рослинність

Живі рослини – це “легені”, вони завдяки процесу фотосинтезу виділяють кисень. Багато рибок живляться рослинними кормами. А під час нересту водорості стають тимчасовим будинком для ікринок. Штучна рослинність соковитих кольорів виглядає красиво.

Світло в акваріумі є джерелом життя. Хороше освітлення – ця обов’язкова умова. Виробники випускають підсвічування в різних цветорешениях. Моделі закріплюються на дні і вгорі.

Декоративні елементи

Якщо не вирішили доки, як оформити круглий акваріум, погляньте на готові рішення. В якості елементів декору часто використовують черепашок, замки, кораблі. Їх необов’язково купувати в зоомагазинах.

Фігурки водолазів можна підібрати і самому. Головне, щоб вони були виготовлені не з токсичних матеріалів. Відколених черепашок не рекомендується використати: рибки можуть поранитися.

Напрями декоративного оформлення

Якщо розглядати класичні варіації, то звернете увагу на:

  • Биотопний акваріум. Відтворюється водойма, реально існуюча в природі.
  • Голландський акваріум. Його також називають природним. Тут рослини займають центральне місце.
  • Географічний акваріум. Оформлення виконується під конкретний регіон.

Багато новачків в акваріумістиці віддають перевагу любительським варіантам дизайну. Як декор вони використовують черепи, амфори і інші елементи. Принципи, вказані вище, не дотримуються.

Для дитини можна придбати барвистий дитячий акваріум. Його не слід ставити в дитячу, фільтрація і аерація при роботі шумлять, і тому можуть розбудити малюка.

Псевдоморье

Спеціальна приставка “псевдо” дає зрозуміти, що антураж створюється з метою імітувати морський акваріум, куди заселяють яскравозабарвлених рибок. У акваріум поміщають корали, великі раковини і поліпи.

Цікаві варіанти оформлення

Акваріум в сучасному інтер’єрі може бути оформлений з урахуванням природних умов мешкання рибок. Це так званий “лайт-варіант” голландського акваріума. У посудину поміщають водорості, камені і корчі. Акваріумістові необов’язково знати все про рослини. Досить, якщо він забезпечить ним простий відхід.

Що стосується природного акваріума, то його головна особливість полягає в густо розсадженій рослинності. Щоб створити акваскейп, знадобиться вивчати життя підводних рослин. Водорості необхідно підгодовувати, крім того, важливо правильно застосовувати систему CO2.

Тематичний акваріум дає можливість реалізувати свої мрії або фантазії. Створіть підводний світ на тлі затонулого корабля або підводного палацу нептуна.

Акваріум Glo – це модна новинка. У водоймі все переливається, він прекрасно виглядає у будь-який час доби. У них живуть флуоресцентні живі рибки.

Найдорожчий варіант

Морський акваріум призначений для утримання солоноводних рибок. Морська тематика виглядає завжди виграшно. Проте сама водойма і його облаштування коштує дорого.

У цьому акваріумі містять виключно риб сімейства цихловие. До мирних цихдидам можна віднести скалярии, папуг пельматохромисов, лабидохромиса еллоу. Але в основному цихлиди – примхливі хижаки, і не варто забувати про це. Не слід купувати в один акваріум багато рибок. Цихлиди швидко ростуть, і дорослі скалярии мають розмах крил до 15 см

Акваріум для африканських цихлид є кам’яною пустелею, куди поміщають штучні рослини. Таке облаштування нагадує природний ареал мешкання.

Якщо ж ви хочете створити підводний сад, де живуть цихлиди, вибирайте апистограм або пельвиков-попугайчиков. Коли в акваріумі живуть скалярии, те зонування території, просто необхідно: рибки часто б’ються.

Про автора

admin

Залиши коментарій