Дизайн інтерьера фото

Одноповерхові будинки: 65 фото кращих дизайнерських ідей оформлення

За авторством admin

Одноповерхові будинки – красиві функціональні проекти. 65 фото готових і типових креслень

Сьогодні проекти одноповерхових будинків і різних котеджів у сучасної молоді користуються неймовірною популярністю, що цілком легко пояснюється. Безумовно, такого типу будинку будувати набагато простіше, по термінах виходить швидше і значно дешевше завдяки використанню простих рішень в кресленнях в частині конструкції.

При виборі для будівництва проекту майбутнього одноповерхового будинку важливо мати розуміти, що у такому разі усі кімнати знаходитимуться у будь-якому разі на одному рівні і, як наслідок, найважливіші речі будуть завжди поруч.

Майже усі сучасні одноповерхові будинки чудово підійдуть для людей, які вже не працюють і знаходяться на пенсії в силу віку.

Якщо при переїзді основна мета заощадити грошові кошти, то це самий кращий варіант, оскільки одноповерхові будинки з маленькою площею приблизно в 100 кв.м. відмінно зберігають тепло і при цьому не вимагають серйозних витрат на таку важливу статтю витрат, як опалювання.

Плюси і мінуси проектів з одноповерховими будинками

Якщо у вас зараз готове місце від 70 до 125-130 кв.м., то одноповерховий будинок 10 на 10 може стати відмінним вибором. У них перед двоповерховими є досить багато різних переваг і ось деякі з них.

По-перше, легкість виконуваної конструкції. На зведення будинку при однаковому житловому об’ємі знадобиться витратити набагато менше часу. В силу наявності лише одного поверху у будь-якому разі фундамент будинку менший, його майбутня конструкція складніше не стає, оскільки при початковому закладанні фундаменту, необхідного для будинку з двома поверхами і більше, обов’язково враховується більший тиск стін безпосередньо на нього.

По-друге, це менша вартість будови.

По-третє, немає необхідності в сходах, які на практиці забирають досить велику кількість необхідного корисного об’єму при будівництві. Крім того, саме відсутність сходів зводить до мінімуму можливий травматизм. Це варто особливо враховувати у тому випадку, якщо у будинку житиме маленька дитина.

Проте, як і у будь-якого проекту, планування одноповерхового будинку може мати і свій недолік. Тут варто відмітити, досить великі витрати площі на землю під майбутню забудову.

Якщо планується будівництво в межі міста, то не можна не звернути увагу на те, що двоповерховий будинок побудувати можна на меншій площі.

Процес планування будинку і його кімнат

Якщо ви вирішили побудувати будинок 12 на 12, тобто ряд моментів, які обов’язково необхідно врахувати під час планування будівлі.

При самостійному складанні детального планування важливо пам’ятати про нижче перераховані деталі:

  • Розташування будови відносно рози вітрів, а також сторін світу.
  • Особливості ландшафту навколо будови.
  • Напрям, в якому здійснюється течія грунтових вод.
  • Будівлі, що з’явилися задовго до початку будівництва нового будинку на території, їх характерні особливості, а також безпосередня віддаленість від ділянки, яка була виділена для майбутнього будівництва.
  • Прив’язка до наявних систем комунікації.
  • Форма будинку.
  • Число кімнат усередині будинку, призначення кожного.
  • Можливість виділити приховані площі, які можна буде використати, як корисний простір у разі внесення маленьких поправок в типовий проект.

Важливий момент. Краще всього якщо усі частини комунікаційної системи будуть зведені у вузли, оскільки це дасть можливість помітно понизити витрати і позбавитися від установки деталей, які не потрібні. Наприклад, ванна кімната з кухнею повинні мати суміжне поєднання, яке дозволить не прокладати додатковий трубопровід.

Нюанси етапу проектування

Якщо ви вирішили вибрати будинок з терасою, то у такому разі дуже важливе приділити належну увагу комунікаційним системам. Оскільки монтаж довгих труб обов’язково припускає наявність величезної кількості різних сполук, краще всього, якщо вам вдасться звести до мінімуму на первинному етапі довжину вашого трубопроводу. Таким чином вдасться мінімізувати риски утворення протікань.

У каналізаційної системи обов’язково має бути хорошою відтік води. Розраховується так, щоб могла приймати щодня об’єм рідини, якщо у будівлі в одно час працює потужна пральна машина, побутова техніка на зразок посудомийної машини і використовується ванна кімната. Цей момент переважно залежатиме від числа мешканців у вашому будинку і відповідно до їх потреб у воді.

Розглядаючи каркасні будинки ви повинні розуміти, що при прив’язці будь-якого житла до комунікаційних систем важливо враховувати усі норми санітарно-гігієнічного характеру.

В основному, на переробку усі стоки відходять сьогодні в природному режимі. Їх відведення повинне робитися тільки в спеціально призначене місце якраз для цих цілей. Від санітарної служби доведеться отримати офіційно спеціальний дозвіл, після чого самостійно зайнятися організацією ями для майбутніх стоків.

Забороняється застосовувати водойми або навіть ливневку для свого відведення стоків. За ці дії санітарна служба може винести покарання у вигляді штрафу, оскільки це тягне забруднення навколишніх грунтових вод, а також в цілому природи.

Тому при організації вашої каналізаційної системи необхідно уважно вивчити усі правила, які відносяться до цього процесу.

Цікаві ідеї

Розглядаючи фото одноповерхових будинків буває дуже складно визначитися, який з проектів дійсно вдаліше за інших.

Оптимальне розташування полягає на сьогодні в тому, що вітри на вашій заміській ділянці переважно мають бути спрямовані прямо в скати даху. Таким чином можна зменшити опір, важливе вітрове навантаження під час негоди і різних сильних поривів. Крім того, опади у такому разі ніколи не потраплятимуть у фронтони.

Вирішивши побудувати одноповерховий будинок з гаражем в місці, для якого характерні часті зміни у напрямі вітрів, то краще всього використати дах одного з двох типів : вальмового, полувальмового, оскільки при цих конструкціях є прекрасна можливість самостійно сформувати ще додаткові площини або навіси, які захищатимуть стіни від неприємної дії частих опадів.

Пам’ятайте, що є безліч нюансів ландшафту вибраної місцевості. І ні за що не розташовуйте будинок в найнижчій або максимально вищій зоні відведеної ділянки.

Існує величезна кількість найрізноманітніших варіантів для швидкого створення комфортного, але при цьому і зручного плану приміщень для майбутньої забудови вподобаної заміської ділянки. Вибір обмежений лише вашими фінансовими можливостями і фантазією.

Про автора

admin

Залиши коментарій