Дизайн інтерьера фото

Настінна плитка: 105 фото керамічних варіантів оформлення

За авторством admin

Настінна плитка – дизайн і оформлення в інтер’єрі сучасного формату(105 фото)

Складно представити сучасний інтер’єр без такого практичного і привабливого матеріалу, як плитка. Рамки її застосування давно вийшли за межі оформлення складських, побутових і санітарних зон. Численні колекції з самими різними фактурами і колірними палітрами припадуть до смаку навіть найвимогливішому покупцеві.

Виставкові зали пістрявлять варіантами оформлення всіляких житлових і комерційних приміщень. Частенько багато квадратні торгові центри не вміщують усього асортименту, пропонуючи вибір по фото настінної плитки в каталогах і брошурах.

Види настінної плитки

Міцність і практичність плитки пояснюється методом її виробництва. Високі температурні режими і сам процес гартування прирівнюють її до бетону, що подовжує термін служби на десятки років.

Непіддатлива перепадам температур і дії вологи, вона чудово підходить для оформлення не лише внутрішнього простору, але і для кладки на терасах, облицювання фасадів будівель і балконів.

За способом виробництва виділяють:

 • клас А;
 • клас В.

Клас А виготовляється экструзивним способом, у результаті виходить плитка з гладкою поверхнею і чіткими межами. Отримана в результаті пресування плитка класу В може мати деякі вади і нерівності в процесі формування чітких геометричних пропорцій.

Класи гидрофобности :

 • 1 – до 3-х%;
 • 2А – від 3-х до 6-ти%;
 • 2Б – від 6-ти до 10-ти%;
 • 3 – більше 10%.

Цей показник відображає здатність виробу поглинати воду, як правило, вказується на упаковці і має значення для приміщень з підвищеною вологістю і відкритих просторів.

Види за типом покриття :

 • матова;
 • глянсова;
 • рельєфна.

По складу виділяють:

 • керамічну;
 • фарфорову;
 • дзеркальну;
 • керамогранит.

Разом з перерахованими складами застосовуються такі види, як майоліка – зроблена з вищих сортів глини; тэралья – суміш глини вищих порід з піском і флюсом; котто – також з глини, але без глянсового напилення, що дозволяє застосовувати її в саунах.

Що стосується тэральи і майоліки, то вони зазнають подвійне випалення, внаслідок чого володіють понад міцністю, а склад, зважаючи на своє природне походження забезпечує екологічну чистоту виробу.

Декоративна керамічна плитка може мати найрізноманітніше покриття фарбувального і дизайнерського складу, тому варто враховувати її сприйнятливість до хімічних розчинів і механічних ушкоджень. Найстійкішою є плитка з маркіровкою АА, усі подальші градації до виду D ведуть до зниження цих якостей.

Основні технічні характеристики

Вибір плитки, яка прослужить не один десяток років, справа не хитра. На що звертати увагу?! Які критерії дійсно заслуговують на увагу?! Кольори настінної плитки і фактура – це усього лише дизайнерські аспекти, які не впливають на якість.

Заводська якість. Усі параметри, перелічені вище вказуються на упаковці. Але окрім цього може бути і заводський брак, приміром, наявність сколов і мікротріщин неминуче вплинуть на заявлені технічні характеристики в процесі експлуатації.

Така плитка категорично не придатна і підлягає поверненню. Косметичні дефекти, на зразок пухирів, розлучень і нерівностей спотворять привабливість і зовнішній вигляд інтер’єру.

Термостійкість. Може бути в передпокої квартири це і не так важливо, але ось на кухні або у ванній кімнаті слід приділити цьому критерію належну увагу. Гаряча пара і услід морозне провітрювання негативно відіб’ються на низькій стійкості до перепадів температурних режимів. Сучасні технології дозволяють випускати плитку, що витримує нагрівання до 125 градусів за Цельсієм.

Міцність. Стандартне укладання настінної плитки має на увазі товщину в 3-4 мм Зазвичай цього вистачає для побутової експлуатації.

Розмір. В даному випадку все залежить від дизайну приміщення. Вона може бути квадратною, наприклад, плитка 20х20 см, або прямокутною, 20х40 см Виробничі компанії і їх дизайнерські лінії пропонують різні параметри, іноді зовсім не стандартні. Комбінування різних форматів допустиме в усіх проявах творчого втілення.

Настінна плитка для приміщень різного призначення

Монтаж плитки здійснюється на досить довгий термін, тому вона повинна відразу відповідати усім параметрам. Буває так, що в кімнаті міняються меблі, шпалери, сантехніка, а вона залишається незмінною до наступного ремонту. До ванної кімнати слід вибирати зразки з високою мірою стійкості до перепадів температур і вологості.

На кухні, особливо для оформлення робочої зони, де частих забруднень не уникнути, краще покласти кахель з високою стійкістю до хімічних і механічних дій. У вітальні, кабінеті або будь-кому другом житлі може бути будь-яка керамічна настінна плитка, або виконана з іншого сировинного матеріалу, оскільки тут вона носитиме більше декоративний, ніж функціональний характер.

Говорячи про декорації, не можна не згадати, що найрозкішніші интерьерние рішення в спальнях вдається досягти, застосовуючи дзеркальні колекції в оформленні стін, колон і изголовий ліжка.

Окремої уваги гідна настінна плитка для зовнішнього застосування. Настінна плитка для ванни, справа постійна і само собою мається на увазі, а ось підбір плитки для тераси або балкона може викликати деяке утруднення.

Окрім зміни клімату, залежно від пори року, дії ультрафіолетового випромінювання і підвищеної вологості, вона піддається інтенсивному забрудненню з атмосфери.

Самим практичним вважається керамогранит, а з естетичної точки зору варто звернути увагу на рельєфне покриття, приміром, у вигляді цегляної кладки або природного каменю.

Раді з укладання

 • Для габаритних приміщень краще вибирати великі розміри, вони породять гармонію в просторі.
 • Кольорові смуги або прямокутна форма спрямовані вгору візуально завищать стелю, а горизонтально спрямовані розширять простір.
 • Укладати плитку можна зі швами, надалі використовуючи ту, що затерла, і безшовним методом, що особливо зручно при відтворенні цілісного малюнка.
 • Певний шарм навіть найпростішій плитці надасть незвичайний спосіб її кладки. Приміром, дуже цікаво виглядає діагональне, палубне або килимове укладання.

Як видно з усього перерахованого, вибрати плитку не просто, надто багато нюансів криється в цьому копіткому процесі. Тривалий термін служби, практичність і естетика з лишком окупають клопіт, даруючи своєму володареві комфорт і зовнішню привабливість в інтер’єрі.

Про автора

admin

Залиши коментарій