Дизайн інтерьера фото

Мінімалізм в інтер’єрі: 115 фото простих і функціональних ідей

За авторством admin

Мінімалізм в інтер’єрі – дизайн для сучасної квартири. 115 фото як створити ідеальний стиль

Сьогодення диктує свої правила. Світ стає все динамічно. У більшості людей просто немає часу банально відпочити. А додому прийдеш – і забратися потрібно, і поїсти приготувати, і тому подібне

Багато людей люблять, прийшовши додому, розвалитися в кріслі-гойдалці, узяти книгу і шанувати, або подивитися телевізор. І усе це – в оточенні красивих дрібничок – статуеток, якихось потрібних дрібниць на полиці і інших предметів.

Але є і такі, яким потрібно усього лише зручне крісло для відпочинку. І щоб в кімнаті був порядок і нічого зайвого : ні подушок, ні книг, ні статуеток. Спеціально для таких людей віками створювався минималистичний стиль.

Екскурс в минуле

Такий стиль, як мінімалізм, ніколи не був чимось окремим, як “рококо”, “готика” або “модерн”. Він розвивався паралельно з цими стилями і застосовувався не лише в оформленні інтер’єрів, але і в архітектурі, і навіть в побуті.

Прототипом мінімалізму по праву вважається конструктивізм. Цей стиль був популярний в 1920-30 роках не лише в європейських і американських будинках і міських квартирах, але і на численних промислових підприємствах.

Нескладно здогадатися, що характерними рисами конструктивізму були: раціональне використання простору, застосування новітніх інновацій в галузі науки, а також використання лаконічних конструкцій.

Пік популярності конструктивізму припав на другу половину XX століття. Тоді в усіх будинках міцно затвердився дух лаконічної функціональності. До речі, відомий американський архітектор, Френк ллойд Райтер, при створенні простих і функціональних будинків для звичайних робітників керувався принципами саме цього стилю.

Невірне враження

Багато хто вважає, що поняття “мінімалізм” і “аскетизм” – це одно і те ж. Так, в чомусь вони і схожі. Але головна їх відмінність полягає в тому, що в мінімалізмі все максимально скоординировано на вашому комфорті і ретельно продумано, а аскетизм пропонує задовольнятися малим.

Дизайнери інтер’єру і архітектори виділили декілька основних принципів сучасного мінімалізму :

Відсутність елементів декору – картин, статуеток, декоративних подушечок і інших дрібниць, що надають кімнаті затишок. Вважається, що від повноцінного відпочинку ніщо не повинне відволікати. У мінімалізмі усі предмети мають бути максимально функціональні.

Відсутність різноманітності кольорів. Колірна політика мінімалізму така, що два кольори йдуть за основу, а третій акцентує увагу. Раніше при оформленні приміщення в такому стилі використали лише чорний, сірий і білий кольори. Проте на сьогодні однотонність “инь-янь” стали розбавляти “акцентами” – насиченими яскравими фарбами.

До речі, сталі популярні два стилі мінімалізму – японський і скандинавський. Там акцент робиться за допомогою натуральних, природних фарб: деревина, камінь, зелень, цеглина і тому подібне

Не слід також занадто захоплюватися “акцентами”. Треба пам’ятати, що світлі тони зорово розширюють простір приміщення.

Геометрія. Світильники, меблі, столи, стільці – все повинно бути чітким і прямокутної форми. М’які меблі можуть бути округлими, але – ніякої абстрактності і завитих. І, зрозуміло, нейтральний колір.

Освітлення. Зонувати відкритий простір приміщення можна і світлом, хіба ні? Використання точкового і центрального освітлення дозволить виділити другорядну і головну зони, а кольорове освітлення чудово підійде для шумної вечірки.

Мінімалізм в інтер’єрі будинку припускає відкриті простори. Кімнатні перегородки, ширми, проходи і стіни безжально демонтуються, поступаючись місцем світлу. Якщо, до речі, можливості демонтажу немає, то відбувається часткове перепланування.

Усе натуральне. При виборі оформлення інтер’єру в стилі “мінімалізм” передбачається, що усі використовувані матеріали будуть натуральними. В цьому випадку економити не варто: натуральний камінь, рідкісні породи дерев, якісні дошки, скло, мармур. У хід йде все – навіть пісок з узбережжя моря і морські черепашки.

Прості рекомендації по оформленню приміщень в стилі “мінімалізм”

У Всесвітній мережі є безліч фото мінімалізму в інтер’єрі: кухні, ванні кімнати, вітальні, спальні. Усі ці приміщення оформляються абсолютно по-різному. Проте існує декілька рекомендацій, дотримуючись яких, дизайнери і створюють такий стиль.

Розпочнемо з підлог. Як говорилося раніше, мінімалізм не любить статуеток і дрібничок. Килими і килими теж входять в цю категорію. Якщо вам так вже хочеться – підійде будь-який невеликий килимок геометричної форми.

Що стосується безпосередньо підлогових покриттів, то тут вибір великий : ламінат, паркет і паркетна дошка, плитка, наливна пола. Відтінок підлог може бути як і однотонним, так і імітацією каменю, деревини і інших природних матеріалів.

Багато хто вибирає сіру монохромну або білу підлогу. Він вдало поєднується з темними/світлими меблями, або контрастує з нею. А ось темні матові покриття можуть дозволити собі далеко не все. За ними дуже важко доглядати.

Тут може бути декілька варіантів оформлення стін :

  • плитка, або стінні панелі дозволять поекспериментувати з різноманітними фактурами; тут буде доречна імітація цегляної кладки, дерева і так далі;
  • гіпсокартон і натяжні стіни підійдуть при маскуванні підсвічування;
  • класика жанру – фарбування/шпалери під фарбування;
  • структурна штукатурка дасть ефект шорсткості стін.

Стелі в мінімалізмі мають бути однозначно світлими. Зазвичай використовується комбінація “штукатурка-шпаклювання-фарбування”, але якщо стелі нерівні, то прибігають до допомоги гіпсокартону, або натяжних полотен.

Віконні і дверні отвори

У мінімалізмі зазвичай замість дверей монтуються розсувні вбудовані перегородки. Найчастіше обходяться без них, візуально розширюючи простір. Що стосується вікон, то вони мають бути “в підлогу”.

Меблі: якою вона має бути?

У ідеалі мінімалістські меблі мають бути вбудованими і максимально функціональними. Для розміщення потрібних предметів, окрім вбудованих полиць і шафок, використовуються подіуми і ніші. Що стосується кольору, то вбудовані меблі або стають акцентом приміщення, або маскуються під колір обробки.

Предмети декору

Декорування приміщень в мінімалістському інтер’єрі необов’язкове. Але якщо вам хочеться “розбавити” суворість ліній, то ось невеликий список допустимого:

  • картини переважно абстрактного характеру : геометричні фігури, чорно-біла гамма і тому подібне;
  • пара вазонів з рослинами оживлять інтер’єр і освіжать повітря в приміщенні;
  • що стосується освітлювальних приладів, то тут обмежень немає. До речі, світильник може стати тією самою “родзинкою”, акцентом приміщення в стилі мінімалізм;
  • стекла і дзеркала нададуть приміщенню деяку легкість і зорово розширять простір;
  • текстиль є предметом запеклих суперечок серед любителів мінімалізму. Одні говорять, що він потрібний, інші відкидають його. Ми рекомендуємо зупинитися на рольшторах, або гладких однотонних фіранках на люверсах.

Про автора

admin

Залиши коментарій