Дизайн інтерьера фото

Мансардний поверх: 80 фото вимог при створенні приміщення

За авторством admin

Мансардний поверх – проектування, дизайн, оформлення і особливості(80 фото)

Мансардний поверх частки будинку є чудовим архітекторським рішенням. Сама ідея виникла ще в 17 столітті, коли архітектор Франсуа Мансар вирішив з покинутого горища зробити затишне житло. На сьогодні така конструкція вважається дуже популярною у будівництві.

Незліченна множина фото мансардного поверху, представлене в мережі, підкаже, яке саме архітектурне і дизайнерське рішення прийняти при будівництві власного будинку. Проте мати загальне уявлення про особливості проектування і будівництва, а також обробки такої будови все ж коштує.

Облаштування мансарди і його нюанси

Мансарди, що будуються сьогодні, розташовуються над усією спорудою, або над його частиною. Особливості сучасного проектування дозволяють створювати будинки з мансардним поверхом в практично будь-яких архітектурних напрямах.

Бажання раціонального використання житлового простору укупі з економією коштів і корисної площі ділянки роблять мансарду украй привабливим об’єктом.

Її облаштування має свої особливості: додатковий поверх випробовує дію як зовні, де діють природні сили, так і зсередини – тепле повітря від життєдіяльності людини прагне вгору.

Тому усі конструкції ретельним чином перевіряються з точки зору гидро-, паро- і теплоізоляції. Покрівля має бути грамотно підібрана з урахуванням безлічі нюансів.

Проектування мансарди

Перш ніж взятися за будівництво, необхідно проаналізувати план побудованого будинку. Якщо ж зведення будівлі тільки планується, про його конструктивні особливості варто подумати заздалегідь, оскільки облаштування мансарди має певні вимоги.

Будівництво обов’язково припускає облік наступних параметрів :

  • аналізу фундаменту;
  • чіткому взаємозв’язку мансардного поверху і комунікацій;
  • повідомлення усіх приміщень будинку між собою;
  • форми і розміру облаштовуваного об’єкту.

Головна вимога, що пред’являється до мансарди, що зводиться, – легкість використовуваних в елементах конструкції матеріалів, оптимальне навантаження, що доводиться на фундамент.

Зведення мансарди над готовою будівлею

Мансардний поверх слід зводити тільки після того, як буде проведена технічна експертиза. Завдяки експертизі визначаються сили, що впливають на стіни і фундамент будівлі.

Перед тим, як почати проектування, слід визначитися, чи буде майбутнє приміщення житловим. Якщо буде, то поверх, що зводиться, цілком може стати зоною якісного відпочинку. Якщо ж ні, то використання його як сховища речей зажадає іншого підходу до будівництва.

Також необхідно продумати висоту даху; як правило, параметр коливається від 2,5 до 3,5 метрів. Фахівці рекомендують не відхилятися від цього параметра.

Використовувані на мансардному поверсі вікна можуть бути великими, займаючи до 20% усієї площі стін і даху, або ж маленькими. Порушувати ці параметри фахівці не рекомендують.

Після цього необхідно підготувати проект мансардного поверху, затвердити його у замовника. Також необхідно отримати відповідні дозвільні документи.

Різноманіття розмірів і форм

Зведення мансарди відкриває величезні можливості для того, щоб утілити різного роду архітектурні рішення. Додатковий поверх, який по нормах не вважається повноцінним другим поверхом, може бути виконаний в різних геометричних формах.

Найпростіше по проектуванню, розрахункам і виконанню рішення забезпечується двосхилою покрівлею, система якої складається з кроквяних ніг, що спираються на стіни і розташованих паралельно і в одній площині прогонів.

У разі вибору ламаного даху мансардного поверху, з кроквяних ніг складаються частини(мінімум дві), що утворюють при цьому ламану лінію. Завдяки такому рішенню збільшується простір горища, будинок набуває оригінального зовнішнього вигляду.

Ще один цікавий варіант оформлення даху – виносні консолі, що збільшують простір зсередини.

Конструктивні особливості

Мансардне приміщення є з’єднанням стін із стелею. Якщо схили даху зробити крутими, то можна добитися високої стелі і просторості. Проте його зведення повинне керуватися будівельними нормами, згідно з якими висоту стель необхідно робити не менше 2,3 м.

Приміщення, де висота стелі менше 1,5 м, визнаються непридатними для проживання. Особлива увага має бути приділена такому конструктивному моменту, як затягування крокв, якщо вона буде виконана неякісно, посилення усього даху зведеться до мінімуму, а це тягне великі ризики обвалення кроквяної системи.

Етапи зведення

При будівництві навіть незначна розбіжність із спочатку заданими параметрами частенько призводить до того, що дизайн мансардного поверху отримає серйозні порушення, безпека використання будівлі виявиться під загрозою.

Матеріали, вживані для будівництва стін повинні мати особливі властивості : бути негорючими і нетоксичними.

Облаштування покрівлі – один з найвідповідальніших етапів, оскільки дах випробовує дію агресивних природних чинників, передаючи навантаження на фундамент. Величезне значення має утеплення, при цьому необхідно використати якісні матеріали і технології.

Ізоляція усіх приміщень зсередини робиться з використанням гіпсокартону або OSB- плит, паро-, тепло- і гідроізоляційних матеріалів.

Головна вимога, що пред’являється до вікон, – їх герметичність. У будь-якому разі, зведення мансарди – справа відповідальна, краще довірити його професіоналам.

Оформлення інтер’єру мансарди

Внутрішній дизайн залежить від цілей використання приміщення. При будівництві з дерева логічним використовуватиме в дизайні цей же матеріал. В якості плюса – додаткова теплоізоляція, яку дасть дерево, і хороший мікроклімат усередині кімнат.

Іноді обробним матеріалом є вагонка, здатна надати облаштованій спальні на мансардному поверсі оригінальний вид. Якщо приміщення стане кабінетом, має сенс використати МДФ.

Яскравості інтер’єру можна добитися за допомогою листів гіпсокартону. Наприклад, оформити всілякі перегородки і арки, або зробити підвісні багаторівневі стелі.

Безперечно, мансарда є чудовим доповненням частки будинку, вона функціональна і здатна декоративно доповнити зовнішній вигляд будівлі. Для безпечного і максимально комфортного використання мансардного поверху необхідно серйозно віднестися до вибору усіх будівельних і обробних матеріалів.

Важливі попередні і правильно зроблені розрахунки, що враховують як загальну площу будови, так і його геометричні особливості.

Про автора

admin

Залиши коментарій