Дизайн інтерьера фото

Квартира 18 кв

За авторством admin

Квартира 18 кв. м. – оформлення дизайну інтер’єру студії в сучасному форматі(105 фото-ідей)

Спланувати вдало дизайн квартири площею 18 кв. м – мрія кожного володаря такої нерухомості. При цьому вона неодмінно має бути багатофункціональною, зручною, комфортною і просторою. Щоб здійснити це в реальності, варто гарненько продумати буквально кожну дрібницю.

До облаштування будь-якої маленької житлоплощі у кожному окремому випадку варто підходити індивідуально, враховуючи абсолютно усі деталі, нюанси і особливості.

У правильно організованому просторі, незалежно від його габаритів, людина не повинна відчувати дискомфорт. А в малогабаритній квартирі треба все спланувати грамотно і збалансовано, щоб меблі і інші интерьерние предмети не крали і без того обмежену територію.

Облаштування квартири-студії

Насамперед для створення квартири-студії необхідно прибрати усі перегородки, щоб отримати вільний простір, так зване “опен-спейс”. Тут же розміщуватиметься кухня-студія і ще декілька зон : для сну, відпочинку, творчості і так далі

На самому початку варто визначитися із стилістикою і власними бажаннями оформлення інтер’єру, після чого приступати до проекту планування.

Поєднання оригінальності підходу і організації простору

Щоб полегшити собі поставлене завдання, можна для створення дизайнерського проекту запросити професіонала, в цьому випадку і власник квартири зможе отримати деякі знання і рекомендації фахівця з облаштування житла. Допоможуть в цьому інформаційні джерела або інтернет.

Правила вибору стилю

Оформити інтер’єр квартири 18 м2 можна в різних стилях, але популярнішими є сучасні варіації планування. Вони лаконічніші і комфортніші. Для невеликих площ кращих варіантів не придумаєш.

Сучасний стильний дизайн складається з наступних особливостей:

 • лаконічності ліній
 • стриманості в кольорі
 • гармонійності поєднань усіх зон між собою
 • компактності і багатофункціональності меблів
 • максимальності трансформації і компактності интерьерних предметів
 • максимуму комфорту для зручності проживання.

У маленькій квартирі простір має бути задіяний по максимуму. Для цього варто використати меблі-трансформер. Наприклад, диван-кровать або шафа-стіл. Зону спальні від вітальні можна відокремити мобільною перегородкою у вигляді компактного стелажу для книг.

Масивні і громіздкі предмети слід виключити відразу, оскільки територія кімнати має бути досить вільною.

Головним правилом організації невеликого житлового простору є вдале планування квартири. Тобто в процесі створення проекту слід врахувати використання усіх куточків, прибрати зайві перегородки або перенести їх в інше місце, і інші нюанси. У результаті вийде затишне і красиве житло.

Зонування приміщення

Щоб правильно розрахувати зонування території, необхідно врахувати кількість майбутніх мешканців. Потім ретельно обдумати функціональне призначення кожної зони і необхідність її наявності.

Величезна кількість фото, розміщених на сайтах, пропонує в якості ідеального дизайну квартири 18 кв. м. наступне планування:

 • передпокій або зона при вході, де будуть розташовані місця для верхнього одягу і взуття
 • кухня або зона приготування їжі
 • кімната-комора, прихована від очей, для зберігання господарського приладдя
 • поєднаний санвузол, у більшості випадків він же виконує функцію комори
 • житлова зона.

Окрім цього, такий варіант планування можна розділити на два види:

 • кухня відокремлена стіною від житлової зони
 • кухня поєднана з житловою зоною.

Другий вид більше затребуваний в експлуатації, щоб квартира була вільніша і зручніша.

Облаштування передпокою

Як правило, зона передпокою має маленький простір. Але в ній також необхідно розмістити необхідні предмети меблів : вішалка відкритого типу, стелаж для взуття, компактна тумба або комод і так далі

До місця припаде і меблі-трансформер. Наприклад, взуттєва полиця в той же час може виконувати функцію лавки. Для цього згори тумби для взуття обладнали сидіння.

Оформлення стін зони передпокою має бути виконане у світлих тонах, оскільки зазвичай в такі місця денне світло не потрапляє. В якості обробки застосовують шпалери, фарбування або декоративну штукатурку.

Оригінальним рішенням буде обробка шпалерами, що імітують цегляну кладку білого кольору. А в тандемі з кованою вішалкою інтер’єр буде просто прекрасний.

Облаштування кухні

У однокімнатній квартирі площею 18 кв. м важко представити кухню великих габаритів. Таких загалом і не існує. Квартира-студія не передбачає наявність перегородки між кухнею і житловою кімнатою. А в звичайному варіанті житла для розділення зон можна використати мобільні скляні стіни.

Іноді кухні збільшують за рахунок площі прихожої, прибираючи між ними перегородку, але фахівці не радять це робити, оскільки вуличний пил потраплятиме в зону приготування їжі, а це суперечить нормам санітарії. Тому варто передбачити хоч би наявність мобільної ширми.

У плані облаштування кухні предметами меблів і різними пристосуваннями, в наявності має бути усе необхідне оснащення.

Меблі краще використати багатофункціональну і компактну. На стінах можна розмістити зручні шафки-полиці до самої стелі, нижній ярус меблів повинен оснащуватися різними скриньками для зберігання кухонних предметів і продуктів. М’який куточок і масивний стіл краще не використати, а віддати перевагу столику-трансформеру і мобільним табуретам.

Для обробки стін прийнятніше вибрати світлі кольори шпалер, фарби або штукатурки, для робочого фартуха облицювальну плитку. Меблювання світлого кольору надасть кухні легкості і відкритості.

Наявність одного вікна в кухні не забезпечує повноцінність освітлення, тому варто продумати наявність додаткових джерел світла. У перегородці між житловою зоною і кухнею можна передбачити наявність спеціального отвору, що теж забезпечить додаткове світло.

Варіант опен-спейс повинен обладнатися системою вентиляції і мати гармонійне поєднання кольорів обробки. Розділення зон можна облаштувати за допомогою різних підлогових покриттів. Наприклад, зона кухні має плиткове покриття, а житлова – паркет, лінолеум або ламінат.

Облаштування ванни і вітальні

Скромне приміщення ванної кімнати обладнали душовою кабінкою із скляними перегородками, туалетом і умивальником підвісного типу. Білосніжна сантехніка і прозорі скляні перегородки збільшать об’ємність. Кристально біла плитка додасть освітленості, але про наявність освітлювальних приладів забувати не варто.

Житловий простір квартири використовується одночасно в декількох якостях: спальні, гостиної, робочої зони і ін. Тому при виборі меблів необхідно віддати перевагу моделям багатофункціональним, компактним і мобільним. При досить високих стелях можна передбачити створення ліжка-горища.

На світлому фоні стінного оформлення прекрасно буде виглядати меблі контрастних кольорів і інші елементи декору або текстильного оформлення.

Про автора

admin

Залиши коментарій