Дизайн інтерьера фото

Коридор в квартирі – 95 фото прийоми дизайну і помилки новачків

За авторством admin

Коридор в квартирі: дизайн інтер’єру і особливості поєднання стилів(95 фото)

При традиційному підході передпокій і коридор, в силу свого підсобного призначення, грають другорядну роль в інтер’єрі квартири, маскуючись під загальну концепцію оформлення житлових кімнат. Між тим ігнорування цієї частини будинку часом призводить до незатишних і не функціональних рішень. У кращому разі ці частини приміщення безлико втрачаються і крадуться, в гіршому вводять дисонанс і псують загальне враження.

Унікальна роль передпокою і коридорів, що виходять з неї, в тому, що це з одного боку це самі публічні частини будинку, з іншою, вони виконують функції своєрідного будуара для мешканців, які міняють взуття і одяг при вході-виході.

Ці невеликі майданчики є своєрідними містками не лише між різними приміщеннями, але і стилями, тому їх обробку, освітлення і декор треба підбирати з особливою ретельністю.

Особливості дизайну

При виборі матеріалів і кольору для підлоги, стін і стелі можна застосувати два підходи. При першому дизайн передпокою і коридору повністю співпадає з інтер’єром кімнати, в яку ведуть, в другому вони оформляються окремо, в гармонійному поєднанні. Ясно, що можливі і перехідні варіанти, при якому відмінності можуть полягати в одному, двох самостійних елементах.

Вибір матеріалу для статевого настилу – одне з відповідальних завдань. Лінолеум, плитка або дерево з підігріванням, використання килимів і килимів – обумовлені плануванням і функціями коридору.

Найчастіше це найбільш протоптувана частина квартири, і доцільніше зупиниться на міцних матеріалах, що миються, для облицювання.

При комбінуванні з полою інших приміщень за кольором і фактурі можна застосувати:

  • різні відтінки одного кольору
  • один і той же колір з переходом в двох або більше кольорові комбінації
  • різкий колірний контраст.

Використання килимових доріжок і килимків для передпокоїв може внести приємну родзинку, створюючи затишок і геометрично розширюючи простір.

На фото різних сегментів квартир представлено оформлення підлог коридору в усіх перерахованих варіантах.

Ще однією особливістю дизайн рішення є зведення різних видів прямокутних і закруглених арочних конструкцій.

Оформлення стель найчастіше робиться в єдиній концепції усього приміщення, але і тут можна скористатися особливими можливостями для експериментів з дзеркальними або відбиваючими поверхнями стелі. Такой екстравагантний декор не діятиме на нерви, оскільки в цих приміщеннях люди не знаходяться довго.

Освітлення можна зробити вбудованим в стелю і стіни, або ж підібрати лампи і світильники. Стельові люстри застосовуються дуже рідко.

Прийоми візуального розширення

Проблема тісних передпокоїв і вузьких коридорів актуальна у наш час не лише для власників хрущовок. При плануванні будь-якої квартири і будинку можуть виникнути маленькі підсобні простори, при грамотному оформленні яких буде забезпечений загальний затишок і підвищена функціональність.

Маленькі коридори і передпокої є прекрасним майданчиком для застосування ефектів візуального розширення. Перше, що спадає на думку – використання дзеркал. Воно виправдане, але треба бути обережними із стельовими дзеркалами: вони можуть звузити простір.

У інших випадках дзеркальні або відбиваючі поверхні стануть стильним і корисним доповненням в малогабаритних приміщеннях.

Універсальні ради

У вузьких коридорах і передпокоях, незалежно від загального дизайну квартири, слід уникати темних тонів і візерунків в обробці стін, підлоги і стелі, громіздких меблів і світильників. При цьому треба потурбуватися про світло, використовуючи вбудовані варіанти або плоскі плафони.

Простори можуть бути оптично розширені за рахунок умілого використання спрямованого світла у поєднанні з дзеркалами. У маленьких і квадратних сегментах можна використати рівномірно розсіяне світло за рахунок декількох точкових лампочок.

Світлі блакитні, оливкові і бежеві тони стануть універсальним рішенням для забарвлення стін. У низьких приміщеннях стелі мають бути на тон світліше, в коридорі можна використати шпалери з вертикальними смужками.

Для розширення простору одну із стін можна обклеїти фотошпалерами. Шпалери з імітаціями каменю, цеглини і інших фактур створять ефект загадкового лабіринту.

Пол має бути як мінімум на тон темніше. Можна застосовувати і різкі контрасти з використанням плиток темного кольору. Діагональна кладка або контрастна сегментація підлоги також можуть створити бажаний ефект розширення.

Зонування передпокою – ще один дизайнерський прийом, в якому можуть бути використані шпалери з фактурними імітаціями. При застосуванні цього методу утворюється окреме вхідне, околодверное простір, який контрастний, іноді за усіма параметрами(підлога, стеля, стіни), відрізняється від прохідної частини. Остання, як правило, зливається з дизайном приміщення з яким зв’язується коридор.

Внутрішня сторона вхідних дверей і оформлення інших дверей, що виходять в коридор, при нестачі площ набувають особливо важливого значення. Вони мають бути або замасковані під стіни, що знайде своє ідеальне втілення в мінімалістському стилі, або бути контрастною плямою.

Любителі абстрактного дизайну можуть підібрати помітні геометричні малюнки або фотографії для дверей, простори, що міняють конфігурацію.

Обстановка і декор

Правильно підібрані меблі і декоративні деталі доповнять обробку приміщення. Вони можуть також і без капітального ремонту квартири невпізнанно змінити коридор і передпокій.

У разі, якщо є досить місця, їх можна оформити, як і будь-яке житло, з урахуванням смаку і потреб мешканців, оснастивши шафами для взуття і одягу, м’якими меблями і журнальними столиками, декоративними виробами, рослинами, акваріумом і тому подібне

Для вінтажних або інших дзеркал з громіздкими рамами теж знадобиться певна площа.

Присутність меблів в маленьких приміщеннях має бути обмежена відкритими полицями і кутовими або вбудованими шафами. Шафи з відкритими полицями вимагають певного простору, в малогабаритних приміщеннях вони виглядають надмірно нагромадженими, створюючи враження тісноти і безладу.

Альтернативою можуть стати вузькі шафи-купе різних розмірів. Поодинокі і вузькі відкриті полиці уздовж усієї стіни – теж непогане рішення, у випадку якщо не заважає руху.

Застосування овальних дзеркал без рамок, дзеркальних дверей на шафах, а також декорування стін і відкритих полиць суцільними дзеркалами візуально розширять простір. Декоративні полиці і вази додадуть затишку, пом’якшуючи невживані кути і вузькі ніші.

Про автора

admin

Залиши коментарій