Дизайн інтерьера фото

Комбіновані шпалери – варіанти і принципи поєднань у будь-якому інтер’єрі(90 фото)

За авторством admin

Комбіновані шпалери: 90 фото кращих ідей, рекомендацій дизайнерів і стилістів

Комбінування декількох кольорів або відтінків шпалер в одній кімнаті вже тривалий час займає велику нішу дизайнерських ідей. Такі поєднання більше не викликають у нас здивування або шоку, це часте явище. Виробники шпалер розуміють це і навіть випускають спеціальні серії, колекції і каталоги, спрямовані на полегшення підбору поєднуваних елементів.

Основні правила і прийоми при комбінуванні шпалер

В результаті довгих проб і помилок, дизайнери виділили певні правила для комбінування різних шпалер між собою. Більшість думає, що правильно і гармонійно скомбінувати шпалери двох і більше кольорів зможе тільки професіонал, а їх послуги коштують досить дорого. Але досить просто ознайомитися з рядом правил і ви самі зможете творити і утілювати свої ідеї.

Передусім ознайомтеся із загальними вимогами до кольору, фактури і малюнка шпалер залежно від структури приміщення.

Якщо у вашій квартирі невисокі стелі, то слід уникати матеріалів з великими, об’ємними візерунками і малюнками. Також не підійдуть для низького приміщення темні стіни, вони візуально зроблять його ще нижче і менше. Зверніть увагу на легкі шпалери постільних відтінків, з невеликим малюнком або зовсім без нього.

У разі ж зворотної проблеми – високих стель, то звернете увагу на великі малюнки і великий орнамент. Добре виглядатимуть горизонтальні лінії.

За наявності кімнати з великим метражем не використайте ніжні і світлі відтінки. Використайте однотонний темний, насичений дизайн шпалер або нейтральні тони з об’ємним орнаментом.

При виборі тону і відтінку враховуйте на яку сторону світу виходить кімната. Для кімнат тих, що виходять на південь, слід використати прохолодні блакитні, сірі відтінки. Якщо ж приміщення дивиться на північну сторону, то підійдуть теплі, сонячні види комбінованих шпалер.

Правила поєднання шпалер

При виборі матеріалу звернете увагу на його товщину, вона повинна співпадати. У осоружному злучає стики псуватимуть зовнішній вигляд кімнати, надаватимуть відчуття безладності і кострубатості.

Для надання маленькій кімнаті відчуття більшого простору, використайте горизонтальний дизайн комбінованих шпалер.

Для штучного підвищення аури комфорту і затишку, дизайнери використовують прийом виділення. Він полягає в позначенні ніш або виступів шпалерами іншого кольору, відтінку або красивим малюнком.

Використайте вже готові варіанти. Виробники випускають лінійки вже правильно підібраних поєднань. На їх сайтах і в каталогах можна знайти фото комбінованих шпалер з готовими кімнатами і цікавими ідеями.

Вертикальний дизайн

Найбільш простий варіант комбінування, якщо ви новачок в ремонті і плануванні інтер’єру, то звернете на нього особливу увагу. Використання смужок найпоширеніше дизайнерське рішення.

Краще використати матеріали однієї фірми, а якщо є можливість, то і з однієї колекції. Це допоможе уникнути тяганини з підбором товщини, ширини, фактури полотна.

Методика складається з послідовного наклеювання різних рулонів. Можна поєднувати різні тони і відтінки одного кольору або використати комбінації протилежних кольорів. До основних поєднань відносяться:

  • використання чорно-білої гамми;
  • світло-коричневий з темним;
  • червоний з чорним;
  • білий з червоним;
  • білий і бежеві відтінки;
  • і інші.

Для комбінованих шпалер в спальню краще використати поєднання коричневих і бежевих відтінків одного кольору.

Горизонтальні поєднання шпалер

Досить древній спосіб оформлення стін, раніше відносився тільки до класичного стилю, але зараз знаходить застосування в різний напрямах дизайну. Горизонтальні шпалери в квартирі чергуються:

  • Послідовно, спочатку один колір потім інший.
  • Дві смуги через дві або одну, залежно від дизайну.
  • Нижня частина стіни може бути оформлена одним кольором, а верхня іншим.
  • Градація відтінків шпалер, від світлого до темного і навпаки.

Пам’ятайте, що клеїти шпалери горизонтально треба зверху вниз. Якщо після висихання ви виявили проміжки або нерівності швів, а таке трапляється при горизонтальному оформленні, то скористайтеся бордюрами. Це тонкі смуги, які використовують для додаткового оформлення стін. Такі шпалери частіше використовують для зали.

У класичному варіанті, поєднують легкий, світлий верх і більше затемнений низ. Наприклад, верх світло-коричневий, а нижче будь-який темний і благородний відтінок дерева.

Вставне комбінування

Простий у виконанні варіант, повністю залежить від вашої фантазії і бажань. Для вставки краще використати шпалери підвищеної щільності. Береться рулон і з нього вирізується майбутня вставка. Форма може бути будь-якою, квадратною, круглою, у вигляді зірки і так далі

Для збереження якості швів, поверх кріпляться бордюри, ліпнина за формою, планки і інші елементи. Без їх використання стики швидко почнуть відклеюватися, загинатися і псуватимуть зовнішній вигляд приміщення. А декоративні елементи нададуть відчуття правильності, закінченості і гармонійно впишуться в інтер’єр.

В якості матеріалу для вставки можна використати тканину, метал, фотошпалери, дерево або цеглину.

Про автора

admin

Залиши коментарій