Дизайн інтерьера фото

Комбіновані будинки – камінь, дерево і пінобетон(105 фото)

За авторством admin

Комбіновані будинки: 105 фото варіантів дизайну заміських будинків

Сучасні будинки відрізняються різноманітністю архітектурних стилів і дають велике поле діяльності для незвичайних дизайнерських рішень. Зараз дуже популярні будинки невеликої поверховості, котеджі. Для тих, хто прагне до эксклюзивности і вишуканості спорудження свого дому є прекрасне рішення – будинок комбінованого типу.

Історія виникнення шале

Комбінований будинок з каменю поєднує в собі екологічність, міцність і індивідуальність. У них можуть поєднуватися дерево і камінь, брус і цеглину. Вони дуже практичні, а іноді навіть економічно вигідні.

Комбіновані будівлі використовувалися дуже давно. Їх предки – будинки альпійських пастухів або так звані шале. Ці будови мали кам’яний низ, а надбудови і тераси виконувалися з легших матеріалів або дерева. Тепер такі будови міцно зміцнилися в нашому житті.

Перевага і достоїнства комбінованих будівель

Проекти комбінованих будинків, побудованих зі змішаних матеріалів, дуже практичні. Їх перевага перед іншими варіантами житла перевершує усі очікування. Зазвичай нижня частина комбінованого будинку будується з каменю і вважається такою, що не згорає. Це, передусім прекрасний захист від пожежі.

У цій частині проектуються приміщення, що потребують надійного захисту від займань : кухня, гараж, сауна, банячи і розміщуються побутові приміщення, такі як пральня або котельна. Крім того камінь і дерево є екологічно чистим будівельним матеріалом і мають високу міцність, що забезпечує довговічність будови.

Ще одно чеснота спорудження комбінованого типу – теплосбережение. Нижній поверх, виконаний з цеглини, навіть в жарку погоду збереже прохолоду, взимку тепло підтримується шляхом опалювальної системи. Верхній ярус будови виконується з деревини і згідно із законами фізики, завжди залишатиметься теплим, навіть за відсутності опалювання, оскільки дерево прекрасно зберігає тепло, і воно зазвичай йде вгору.

На цьому ярусі рекомендується розміщувати дитячі кімнати, спальні, ігрові. Комбіновані проекти будинків можуть будуватися на складних структурах грунту, оскільки будуть легші, ніж побудовані повністю з каменю.

Але головною перевагою таких будівель є їх низька вартість, адже матеріали, використовувані для будівництва можна придбати у своєму регіоні і обійтися без доставки з інших районів, що значно здешевлює їх вартість, а будівництво не вимагає залучення спецтехніки і значно скорочуються терміни їх введення в експлуатацію.

Окрім усіх цих переваг комбінування різноманітить архітектуру, дозволяє виконати вільне планування і індивідуальне рішення в обробці фасадів і інтер’єру.

Вибір матеріалу для будівництва

У будівництві комбінованих будинків можуть застосовуватися камені натурального походження, але їх вартість буде дуже висока. Для здешевлення кошторису будівництва зазвичай при будівництві першого поверху застосовуються піноблоки, цеглина або заливається монолітний бетон, оскільки саме цей ярус нестиме на собі основне навантаження.

У будівництві другого поверху зазвичай використовується легший матеріал – натуральний брус хвойних дерев або осики. Найчастіше для здешевлення вартості будують будинок з комбінованого бруса. Це не поступається по дизайну і якості будовам з натурального матеріалу.

Завдяки спеціальній технології виготовлення будова з цього матеріалу прослужить навіть довше, ніж з натурального дерева.

Комбінування матеріалів при будівництві

Цеглина і дерево однаково грають роль обробного матюкала, тому їх легко можна комбінувати. Будівництво будинку з комбінованої цеглини може не зажадати додаткової обробки фасаду, оскільки комбінація дерево-цеглина самі по собі виглядають привабливо, головне правильно вибрати архітектурний стиль.

Не обов’язково проектувати будову за схемою перший поверх камінь, другий, – дерево. Можна передбачити каркас другого поверху не з дерева, а з металу, тоді і в зведенні другого поверху будуть присутніми елементи кам’яної кладки або панорамне скління, що надасть котеджу цікавіший архітектурний варіант.

Якщо комбінований будинок передбачає три рівні, то надійніше усього його виконати за проектом: цокольний поверх – моноліт з бетону; перший – цеглина, а другий – дерево, брус або металевий каркас з подальшим вітринним склінням.

Обробка комбінованого фасаду

У комбінованої будови немає певного стилю в оформленні фасаду. При виборі проекту будови важливо визначитися з його обробкою. Це може бути оформлення в єдиному стилі, що прибере зовнішню відмінність між першим і другим поверхами.

Варіанти такої обробки можуть бути різними: кладка облицювальною цеглиною, панельне оформлення або декоративна штукатурка. Альтернативним варіантом оформлення може стати комбінований фасад будинку. Ця відмінність в обробці для нижньої і верхньої частин будинку.

Перший поверх можна облицьовувати цеглиною, натуральним або декоративним каменем, керамічною плиткою. Якщо другий поверх виконаний з бруса, то його можна залишити в первинному виді, просто покривши лаком, а можна облицьовувати вагонкою або стінними панелями.

Недоліки комбінованих будинків і вибір проекту

Зробивши для себе вибір на користь комбінованої будови потрібно враховувати і її недоліки. Не можна забувати про те, що камінь прослужить довше, ніж дерево і термін експлуатації першого і другого ярусів неоднаковий. Тому при виборі матеріалу треба ретельно вивчати, із застосуванням яких технологій він робився, робити вибір на користь якісного дерева, а для складання каркаса краще звернутися до фахівців.

Також вимагається приділити увагу правильності підведення комунікацій, щоб уникнути попадання вологи на дерев’яну основу і якості герметизації усіх дерев’яних конструкцій.

Перш ніж взятися за будівництво будинку важливо визначитися з його зовнішньою архітектурою, зробити вибір дизайну і проект самої будови. Для цього можна звернутися у будівельні фірми, вивчити фото комбінованих будинків, отримати консультацію у досвідченого дизайнера і тоді мрія про двоповерховий котедж стане реальністю.

Про автора

admin

Залиши коментарій