Дизайн інтерьера фото

Колір стін в інтер’єрі: 105 фото нюансів оформлення стильного дизайну

За авторством admin

Колір стін в інтер’єрі – вибір основи і поєднання із стилем і дизайном усієї квартири(105 фото)

Квартира або будинок, в якому живе людина, це окремий маленький світ, де є свій характер, набір почуттів і емоцій, які разом роблять вплив на усі сфери життєдіяльності свого домочадця. Тому дуже важливо в процесі планування майбутніх ремонтних робіт визначити палітру кольорів і відтінків, якими будуть оформлені усі стіни житла.

Кольори в інтер’єрі творять справжні дива, адже окрім того, що різні відтінки по-різному впливають на психоемоційний стан людини, вони ж можуть видозмінювати пропорції кімнат, розділяти їх на функціональні ділянки, та і попросту створювати певне відчуття від зорового сприйняття.

Особливості вибору

Щоб не важко було вирішувати, який колір вибрати для стін, необхідно тверезо оцінити усі особливості кімнати. Тут треба враховувати і розміри приміщення з висотою стель, і освітленість, і наявність яких-небудь дефектів у вигляді тріщин, балок, що виступають, і так далі

При виборі колеровки для кімнати слід знати, що є 3 варіанти поєднання кольору стін в інтер’єрі:

  • комбінуються близькі кольори, наприклад, синій і небесний;
  • поєднання різних по насиченості тонів одного певного кольору, наприклад, бірюза і синій індиго;
  • контрастні дуети.

Також є деякі хитрощі при роботі з колірним кругом. Так темні тони прекрасно приховують будь-які дефекти і недоліки поверхонь, одночасно візуально зменшуючи кімнату.

Світла палітра ж збільшує площу, наповнюючи кімнату світлом і легкістю. А ось многоцветие може перевантажити простір. Тут важливо вибирати один домінантний відтінок, а інші мають бути гармонійні доповненням до нього.

Що стосується освітленості приміщення, то для площ, що виходять на північну темнішу сторону краще підбирати світлі фарби. Тоді як кольори стін в інтер’єрі південних кімнатах можуть бути вибрані з яскравої інтенсивної палітри тонів.

Дуже важливе зауваження, що один і той же відтінок виглядає на різних поверхнях по-різному. На гладких фарба виглядає більше світліше, на шорстких фактурах – темніше. На матових полотнах колір здається теплим, тоді як на відполірованих – холодним.

Якщо перед покриттям стін фарбою залишилися сумніви, то доцільно провести пробне фарбування невеликої ділянки поверхні, щоб переконатися в правильності вибору.

Базові поєднання

Вугільний – колір-універсал. Він прекрасно поєднується з усіма відтінками. Самі кращі компаньйони для чорного, це традиційно білосніжний, насичений червоний, відтінок зелені, лимонний і помаранчевий.

Червоний – вважається відтінком пристрасті і активності. Відмінно гармоніює з білосніжним, вугільним, жовтим, сірим і зеленим.

Лимонний – тонізує організм і зміцнює нервову систему. Відмінно є сусідами з небесним, синім і ліловим.

Колір зелені – свіжий і такий, що надихає. Комбінує із золотисто-коричневим фоном, бежем.

Синій асоціюється з нескінченність, морською глибиною або небесним простором. Сприяє підвищенню концентрації. Гармоніює із сталлю, жовтим і ліловим.

Оформлення кімнат

Дизайнери стверджують, що саме передпокій відображає повне враження гостям про власників квартири. Для її оформлення можна сміливо вибирати відтінки, що викликають довіру, а саме цвіт темної вишні, мідний, “червоне дерево”.

При правильному розставлянні акцентів така палітра не відіб’ється на зоровому сприйнятті невеликого коридорного простору.

Насичені відтінки треба розбавляти світлими тонами. Так прекрасно поєднуватимуться бежеві, білосніжні деталі з вибраною яскравою гаммою. Темний фон, доповнений великим дзеркалом строгих форм, здаватиметься нескінченним.

Також важливо грамотно розставити меблі, не захаращуючи вузький передпокій. Для цього слід обмежитися сталевою стильною вішалкою.

Для оформлення стінних поверхонь в спальні доцільно використати півтони. Димчасті трохи розмиті відтінки допоможуть налаштуватися на відпочинок і релаксацію. Тут доречно використати білосніжний фон у поєднанні з м’якими ліловими, бузковими і небесними відтінками.

Ця кімната повинна налаштовувати на пробудження і активність, адже саме тут зустрічаються домочадці після уранішнього пробудження. Поєднання з соковитими лимонними, рожевими і помаранчевими тонами зовсім проженуть сонливість.

Стилізація і колористика

На вибір кольору стін впливає і стилізація. Так для мінімалізму характерні холодні тони у вигляді блідо-морського, білосніжного. Дуже часто в минималистичних інтер’єрах використовують сірий колір стін.

Бароко відрізняється своєю багатошаровістю, тому в обробній палітрі можуть бути присутніми відразу 3 відтінки. Для стін, як правило, вибирають благородні червоні і золотисті гамми, смарагдовий і природно-коричневий.

Для античності характерними тонами є беж, блакитний, колір оливи і білосніжний. Доповнює цю спокійну палітру декор з гіпсу у вигляді фресок, ліпнини.

Сучасна стилістика надає право вибору будь-якого відтінку для оформлення стінних поверхонь. Сучасним оформленням стін в інтер’єрі вважається фарбування однієї контрастної стіни іншим від загального фону кольором.

Головне тут грамотно вибрати таку комбінацію. Наприклад, вугільна стіна може візуально витягнути кімнату, а помаранчева поверхня навпаки наближає видалену частину.

Грамотна підбірка колірної палітри для вифарбовування стін допоможе добитися повного комфорту сприйняття житлового простору.

Про автора

admin

Залиши коментарій