Дизайн інтерьера фото

Колір шпалер – 119 фото варіантів дизайнерського погляду на підбір палітри

За авторством admin

Колір шпалер : як підібрати поєднання і загальні правила для різних кімнат(119 фото)

Кожна людина у своєму житті хоч разів, але зіткнеться з проблемою ремонту свого житла. Однією зі значимих деталей створюваної в кімнаті обстановки є обробка стін. Шпалери – найпереважніший варіант для оформлення стінних поверхонь, оскільки вони грають роль не лише прикраси приміщення, але і своєрідного утеплювача. Сьогодні ними обклеюють не лише стіни, але і стелі.

Вони відносяться до обробних матеріалів рулонного типу, виготовлених на самих різних основах. Це може бути папір, флізелін і т. п.

Як правильно вибрати шпалери

У наш час при виборі шпалер необхідно враховувати:

  • Фінансові можливості.
  • Особисті побажання.
  • Стилістику приміщення.

Ще слід звернув увага на фактуру, наявність малюнка, а також на колір шпалер. Фактура може бути тисненной, вініловою, велюровою або звичайною. Малюнком можуть виступати різні смужки, горошок, квіткові композиції, абстрактні фігури.

Що стосується забарвлення, розрізняють шпалери світлих, нейтральних і темних тонів. Усі перелічені вище позиції пов’язані між собою.

Перед тим, як почати ремонтні роботи по облаштуванню приміщення, треба вибрати стилістику і визначитися з колірним рішенням.

Як же вибрати колір шпалер? Передусім, необхідно врахувати місцерозташування вікон, освітленість кімнати, стійкість фарб до вигорання, а також забарвлення завіс і меблювання.

Якщо віконні отвори в приміщенні виходять на північну сторону, то краще зупинитися на шпалерах теплих тонів, наприклад, жовтих, апельсинових, ясно-бежевих, рожевих. Вікна обернені на південь – використайте холодні відтінки, такі як смарагдовий, сіро-блакитний, нефритовий.

Якщо кімната добре освітлюється сонячними променями, то буде доречно застосувати шпалери темного забарвлення – сапфірового, теракотового, волошкового. У затіненому приміщенні краще зупинити вибір на кольорах, які мають светоотражающими властивості, – золотому, золотисто-жовтому, апельсиновому.

Пам’ятайте, що шпалери синіх і блакитних відтінків швидко вицвітають під дією сонця, а темно-сині в затінених кімнатах починають відливати сірим.

До світлих стін потрібне меблювання світлих тонів, а темні шпалери вимагають темні меблі. Якщо завіси і меблі мають декор, а стіни прикрашені килимами і картинами, в цій ситуації краще зупинити свій вибір на гладких шпалерах або шпалерах з дрібним орнаментом.

Говорячи про можливий малюнок на шпалерах, він може мати різний розмір, бути контрастним або приглушеним, розміщуватися часто або рідко.

Велика кількість великих кольорів візуально зменшує об’єм кімнати, а невеликі, рідко розташовані квіточки, навпаки, розширюють простір. Також великий квітковий орнамент може служити акцентом для різних стильових напрямів. Дрібний же зазвичай застосовують як нейтральну основу для дизайну.

Якщо ви хочете, щоб меблі або які-небудь інші декоративні деталі домінували в інтер’єрі, то зупините вибір на шпалерах з непомітним приглушеним малюнком. Якщо ваша мета протилежна, то поступите навпаки.

Досить поширені шпалери в смужку. Вони непогано гармоніюють з більшістю дизайнерських стилистик. Вертикальні смуги візуально підводять низькі стелі, але в той же час зменшують площу приміщення. Такого недоліку можна уникнути, підібравши шпалери в широку смужку або в смужку з розмитими межами. Цей нюанс може зіграти важливу роль при оформленні невеликої кімнати.

Іншою варіацією шпалерного візерунка є великі плями. Розташовуватися вони можуть впорядковано, орнаментально або хаотично. Через різке виділення плям на стіні не рекомендується цілком обробляти приміщення такими шпалерами. Краще всього використати їх в якості акцентів, виділивши ними окремі зони. Плями, що також ретушуються, дають цікавий ефект, який виражається в грі світла і тіні.

Ще один різновид шпалерного малюнка – так званий зернистий декор. Він має вигляд дрібних плямочок-крапель різних тонів, неначе отриманих за допомогою пульверизатора. Такий принт прекрасно ховає і приховує усі недоліки стін. Ця властивість дозволяє застосовувати подібні шпалери для приміщень самого різного дизайну.

Також існують однотонні або гладкі шпалери. Вони прекрасно підкреслюють і відтіняють кожну деталь інтер’єру, незалежно від того, в якому стилі він витриманий. Але у них є один досить істотний мінус – клеїти їх треба лише на бездоганно рівну поверхню, оскільки вони не приховують недоліки стін.

Як правильно вибрати забарвлення шпалер в різних приміщеннях

Який же колір шпалер підійде для інтер’єру різних кімнат? Нижче розглянемо відповідь на це питання.

Для дитячої зазвичай намагаються підібрати шпалери двох кольорів. Це робиться, щоб виділити окремі зони, що відрізняються по своєму призначенню. Найчастіше для спального місця вибирають приглушену пастель білих, пісочних або жовтих тонів без великого принта. Для зони зайняття доречні шпалери яскравої палітри.

Допускається використати як паперові, так і вінілові шпалери. Популярністю користуються вироби з малюнками, що зображують героїв казок і мультфільмів.

Для спальні буде доречний будь-який різновид шпалер. Але оптимальним рішенням будуть шпалери з шовкографією або вініловим напиленням. Говорячи про забарвлення, то прийнятніше зупинитися пастельній палітрі.

Прекрасно виглядатимуть в спальні шпалери білого кольору. Блакитна гамма теж непоганий варіант. Таке забарвлення наповнить кімнату свіжістю і підтримуватиме емоційну стабільність.

Просто створені для спального приміщення шпалери зеленого кольору. Вони чинять заспокійливу, снодійну дію. Окрім цього, вони умиротворяють і налаштовують на повноцінний відпочинок.

Для стін у вітальні також підійдуть самі різні види шпалер : текстильні, шелкографические, вінілові. Колірна палітра може бути різною. Тут немає строгих обмежень.

Шпалери сірого кольору відмінно впишуться у вітальню в стилістиці хай-тека або мінімалізму. Для класичного інтер’єру найбільш підійдуть шпалери теплих, природних відтінків. Подібна гамма візуально розширить простір, а також наповнить приміщення світлом і повітрям.

Цікавою дизайнерською задумкою є використання шпалер двох різних тонів. Причому вони можуть бути як контрастними, так і відрізнятися один від одного на два-три відтінки. На фото шпалер двох кольорів видно, що такі комбінації дозволяють добитися дуже цікавого результату.

У коридорі, передпокою і кухні існують більш високі ризики забруднення. Сюди оптимально підібрати шпалери, що миються, або вироби, стійкі до появи різного роду плям. Це можуть бути товсті вінілові шпалери, шпалери з шовкографією або під фарбування.

У кухню бажано підібрати теплу палітру, наприклад, помаранчеві, червоні, жовті відтінки. Подібна гамма посилюватиме відчуття голоду і даруватиме позитивний настрій.

Для коридору і передпокою краще вибрати темні тони. Причому обов’язкове поєднання кольору шпалер з іншими стінами.

Сьогодні виробники пропонують величезний асортимент шпалер самого різного кольору, що дає можливість втілити в життя досить сміливі дизайнерські задумки.

Сподіваємося, що ця стаття допоможе вам підібрати відповідні по забарвленню шпалери. Тільки не забувайте враховувати освітленість приміщення, адже залежно від освітлення колір може приймати той або інший відтінок. Удачі!

Про автора

admin

Залиши коментарій