Дизайн інтерьера фото

Клей для шпалер: 60 фото кращих марок і складів для шпалер будь-яких типів

За авторством admin

Клей для шпалер – вибір кращого складу для різних типів шпалер(60 фото)

Для того, щоб обклеювання стін не стало справжнім випробуванням, і результат радував вас ще довгий час, треба відповідально підійти до придбання шпалерного клею.

Відповідь на питання: “Як грамотно вибрати клей для шпалер”? ви отримаєте, вивчивши матеріал цієї статті. На його підбір впливатимуть багато чинників: товщина полотен, їх якість, температурний і вологість рівень приміщення, гладкість стінок.

Перед початком робіт ретельно розберіться, який склад ідеально підійде саме до ваших бажаних шпалер, до ваших особливостей приміщення.

Види шпалерного клею

Усе різноманіття пропонованих у будівельних магазинах клеїв, різних марок і країн – виробників, символічно ділиться на дві об’ємні групи:

  • універсальні;
  • спеціальні.

Універсальний підійде для усіх типів полотен, не залежно від їх специфічних рис і матеріалу виготовлення. Синтетичні смоли, що входять в нього, виконують функцію підсилювача, який забезпечує якісне і надійне приклеювання до будь-якої поверхні.

Спеціальний використовується тільки для якого-небудь певного виду матеріалу. Виготівники такого типу сконцентрували свою увагу окремо на вінілових, флізелінових, паперових основах і так далі, випускаючи вузькопрофільний продукт.

Зустрічаються також товари, вживані тільки для обробки окремих ділянок, наприклад, для промазування шпалерних стиків.

Нюанси вибору

Підбір шпалерного клею – важливий процес, він обумовлює якість і стійкість внутрішньої обробки приміщення навіть з течією великого проміжку часу. Шпалерне полотно буває трьох різновидів: легке, середнє і важке, клейка маса для кожного типу підбирається відповідна.

Як варіант можна розглянути шпалери на склеювальній основі, в цьому випадку речовина для прикріплення буде нанесена на полотна виробником, залишиться тільки зняти захисну плівку і оформити підготовлену стінну поверхню.

При підборі потрібно загострити увагу на присутність гарантії утримування полотен упродовж 5-10 років без зміни їх характеристик і зовнішнього вигляду.

Фахівці радять використати спеціалізований вид склеювальної суміші для флізеліну, вінілу і текстилю. Це забезпечить неперевершену якість обклеювання і відмінний результат. Вибираючи між спеціальним і універсальним продуктом перевагу краще віддавати першому.

Окрема увага приділяється такому показнику, як витрачання клейової маси. Його можна упізнати, уважно вивчивши в магазині упаковку товару, або заздалегідь подивившись фото клею для шпалер, знайти на них цей параметр і завчасно розрахувати, скільки товару знадобиться придбати. При низькій розтраті в процесі роботи знадобиться менше єднальної маси.

Чим важче і товще шпалерне полотно, тим густішою має бути клейова суміш, і її кількості повинно бути більший, ніж, наприклад, для легких паперових полотен.

Зверніть увагу, витрата універсального клею при використанні для обробки приміщення флізеліном, вінілом і іншими не легкими матеріалами, буде в рази більше, ніж витрата спеціалізованого. Цей параметр також пов’язаний з інструментами, вживаними для його нанесення, витрата при використанні спеціальних валиків і кистей буде помітно понижена.

Якісний сучасний клей для шпалер повинен мати усі необхідні споживачам характеристиками: надійно закріплювати полотно на стіні, не виділяти шкідливої пари, протистояти появі грибка і так далі

Підбираючи хорошу єднальну речовину, незалежно від його універсальності або специализированности, дотримуйтеся наступних рад:

  • не орієнтуйтеся на швидкість висихання, це може привести до неякісно виконаної обробки, в такій справі краще нікуди не поспішати;
  • вітається здатність клейової суміші до ковзання, це забезпечить безпроблемне стикування полотен;
  • уважно учитуйтеся в інгредієнти товару, він не повинен містити органічних домішок, оскільки вони сприяють розвитку на поверхні грибка і плісняви, краще вибирати синтетичну речовину;
  • краще не придбавати клейку суміш незнайомого виробника, а віддати перевагу маркам, що вже зарекомендували себе на ринку, адже вибравши неякісний клейовий склад можна зашкодити не лише оформленим стінам, але і своєму здоров’ю.

Клей для флізелінових шпалер

Сьогодні при внутрішній обробці приміщення все більшою і більшою популярністю користуються шпалери на флізеліновой основі, вони практичні у використанні, надійні, мають велику колірну різноманітність.

Як клеїти флізеліновие шпалери, розібратися нескладно, цей процес стандартний, проте вибір правильної єднальної речовини грає вирішальну роль, до цього вимагається віднестися з усією серйозністю і відповідальністю. Такі полотна – досить дорогий варіант обробки, тому буде дуже образливо, якщо якість оформлення буде зіпсована поганим клеєм.

Відмінність клейової суміші для флізеліну в тому, що він наноситься безпосередньо на обклеювану поверхню. Стену перед початком робіт бажано вирівняти, так забезпечиться оптимальна витрата клейкої субстанції.

Коробку продукту слід вивчити на наявність у складі компонентів, що запобігають появі на поверхні плісняви і грибкових утворень.

Суміш для флізелінових полотен має бути нехитрою в експлуатації, але якісною, з максимально високими експлуатаційними якостями і оптимальною витратою. Він може мати невисоку вартість, але мати масу достоїнств, тому в першу чергу увагу необхідно звертати не на ціну, а на складові і інші, важливіші аспекти.

Клей для вінілу

Вініл має немалу вагу, тому прийнявши рішення про оформлення приміщення ними, необхідно грамотно вибрати склеювальну речовину.

При роботі з такими полотнами треба застосовувати спеціальний склад, який дозволить закінчити обробку швидко, якісно, без особливих проблем. Для того, щоб добре наклеїти важкі вінілові шпалери, склеювальний склад зобов’язаний бути міцнішим.

На ринку будівельних матеріалів представлені декілька марок різних виробників, кожна з них має ідентичні властивості і характеристики. Додаткова їх перевага – захист поверхні від грибка.

При купівлі клейких сумішей для вінілу уважно вивчите упаковку, усі вказані на ній маркіровки і дані, так ви отримаєте вичерпну інформацію і виберете той продукт, який бездоганно підійде для задуманих вами робіт.

Спеціалізовані різновиди вінілового клею підходять так само для тканинних і витиснених видів полотен.

Склеювальний склад для паперових шпалер

У більшості випадків цей тип має у своїй основі крохмаль. Він досить простий у використанні, необхідно просто ретельно розмішати у воді потрібну кількість порошку і нанести отриману єднальну масу, давши їй час вбратися в паперове полотно.

Окрім крохмального, існують також ПВА і КМЦ. Ці два види забезпечують міцніше кріплення до стіни, але мають більш високу ціну.

Таким чином, клей необхідно підбирати в кожному випадку індивідуально, орієнтуючись в першу чергу на якість і тяжкість шпалер. Ринок будівельних матеріалів пропонує велику різноманітність склеювальних складів, тому необхідно розібратися і знайти той, який ідеально підійде для ремонту у вашій квартирі.

Про автора

admin

Залиши коментарій