Дизайн інтерьера фото

Клей для плитки – 122 фото правильного вибору для плитки і облицювання

За авторством admin

Клей для плитки: кращі склади і суміші і їх порівняльний аналіз(122 фото)

Виробник і продавці сьогодні пропонують досить широкий асортимент різних видів клею для укладання декоративної плитки. Зазвичай вибрати потрібний, найоптимальніший варіант не так просто, як може здатися на перший погляд.

Як же правильно вибрати клей для плитки? Як дотриматися цього золотого поєднання вартості і якості? Давайте спробуємо розібратися в аспектах тих, що зумовлюють той або інший вибір для людини, що не є фахівцем в області будівництва і будівельних матеріалів.

Не вдаючись надмірно до технічних деталей, сучасний клей для плитки буває двох основних видів:

  • готовий склад – це так звані поліуретанові маси, які не вимагають попередньої підготовки і можуть бути використані відразу;
  • сухі суміші на цементній основі – заздалегідь вимагається розвести і ретельно перемішати для отримання однорідної маси.

Помітимо, хоча сухі склади значно нижче за своєю вартістю, це не означає, що поліуретановий – це кращий клей для плитки.

Вибір клею – основні моменти

Усебічно розглядаючи це питання необхідно взяти до уваги наступні моменти:

  • для створення мозаїки з різних декоративних елементів підійде тільки поліуретановий клей;
  • готовий склад, як правило, витримує значніші механічні дії, і має більш високу стійкість до вологи, а також – морозостійкістю;
  • якщо ви плануєте в майбутньому змінити декор або дизайн, то краще використати суху цементну масу, тим самим ви зможете в подальшому демонтувати стару плитку з найменшими витратами праці і часу – поліуретановий клей схоплюється значно сильніше і відірвати укладену плитку практично неможливо;
  • цементна основа не так вимоглива до якості обробки поверхні, на яку робитиметься укладання, це легко дозволяє вирівняти усі допущені при обробці дефекти, нерівності, а також кривизну поверхні;
  • вартість готової поліуретанової суміші, як правило, на порядок вище, ніж аналогічна по своїй якості і характеристикам суха.

Крім усього іншого, ключовим моментом при виборі треба рахувати безпосередньо місце монтажу і умови експлуатації. Іншими словами, раніше визначитеся, де, в яких умовах, експлуатуватиметься укладений декор, які зовнішні чинники характерні, яким фізичним, температурним діям буде схильна поверхня.

Якщо передбачається експлуатація в умовах з високою вологістю, а також поза приміщеннями, однозначно знадобиться вологостійкий склад, а для вулиці – морозостійка клейова маса.

Врахуйте, для стін маса має бути помірно пластичною, а для підлоги навпаки – повинна заповнювати собою усі нерівності поверхні, в іншому випадку можуть з’явитися порожнечі, і в майбутньому в цих місцях, при щонайменшому навантаженні або одноразовій механічній дії, утворюватимуться сколи.

Ще одним важливим елементом є розмір і маса : чим важче і масивніше, тим велику утримуючу властивість повинна мати готова клейова маса. У будь-якому разі, маса має бути досить клейкою, тобто вона повинна мати достатній коефіцієнт адгезії – добре зчіплюватися з будь-якою поверхнею.

Важливо пам’ятати: будь-яка готова маса, вживана вами для укладання, не повинна занадто швидко застигати: майстрові потрібно достатній час, впродовж якого він матимете можливість вирівняти і скоректувати положення поверхонь один відносно одного.

Класифікація клею

Усе позначене вище, це лише фундаментальні критерії в питанні, що розглядається нами. В цілому існує загальноприйнята класифікація, ознайомитися з якою необхідно для ефективного вибору. Фахівці розрізняють п’ять основних класів.

Для проведення внутрішніх робіт

Цей клас передбачає обробні роботи побутових приміщень. Якщо враховувати, що перепади температури тут невеликі, а вологість знаходиться в звичайних межах, то властивостей цього виду цілком вистачає, і немає об’єктивної необхідності переплачувати за дорожчу і якіснішу суміш, із зайвими, непотрібними наповнювачами.

З високим коефіцієнтом фіксації

Цей клас використовується для установки габаритної обробної плитки, або монтажу природного каменю в якості обробного матеріалу, а так само у разі, коли, в процесі експлуатації поверхня буде схильна до високих механічних навантажень і підвищеної температури.

Помітимо, іноді виникає питання – чи можна клеїти плитку на плитку? Відповідаючи на нього, можна відмітити: якщо ви вирішили не утрудняти себе демонтажем, то для укладання нової плитки поверх старої, використайте склад цього класу. Важливо пам’ятати – старий кахель повинен триматися досить надійно і не відвалитися від приклеєної поверх маси.

Універсальний клас

Найпоширеніша серед покупців суміш, отже – використовується найчастіше. Клейова маса цього виду може бути використана як для проведення обробних робіт усередині приміщень, так і на вулиці.

Відмітимо, що не рекомендується використати стандартний, універсальний клей для монтажу важкої плитки великого розміру, а так само в умовах, коли вона буде схильна до підвищених механічних навантажень.

Спеціальний клас для укладання підлогової кахельної плитки

Особливістю цього виду є те, що до складу входить спеціальна добавка – пластифікатор, який дозволяє легко проникати і заповнювати усі порожнечі і нерівності поверхні.

Вузькоспеціалізований клас

Використовується для басейнів, ванних кімнат і тому подібне. Особливістю цього виду є здатність гарантовано тримати в умовах підвищеної вологості – це досягається за рахунок вологовідштовхуючих наповнювачів.

Розрахунок витрати клею

Наступне важливе питання – витрата клею для плитки. У даному контексті, необхідно враховувати безпосередньо сам матеріал, з якого виготовлений кахель, – матеріал різного типу абсолютно по-різному вбирає в себе готову клейову масу. Має значення пористість, розмір, властивість поверхні на яку робитиметься устрою, якість її обробки.

Також на витрату сильно впливає марка і склад приготованої клейової маси. У інтернеті можна знайти готові таблиці, в них ви можете проглянути дані про витрату залежно від усіх названих вище умов. Перед вибором необхідно ознайомиться з цими таблицями, а якщо немає такої можливості – порадитися з фахівцями.

У найзагальнішому випадку, для сухого складу на цементній основі, можна скористатися наступним алгоритмом розрахунку : середнє значення витрати, за умови товщини шару укладеного на оброблену поверхню в 4 мм, на один квадратний метр потрібні 5,2 кг.

Отже, множимо це значення на загальну площу, в результаті, отримаємо необхідну кількість. Наприклад, клей для плитки 25 кг – це стандартний, наявний в продажі пакет, його вистачить на 4,8 квадратних метра поверхні(25 : 5,2 = 4,8).

Підводячи підсумок, відмітимо: правильно вибраний клей для укладання кахельної плитки багато в чому зумовлює якість вашої роботи і дозволяє досягти оптимальних матеріальних витрат, а також уникнути непотрібних проблем в майбутньому. Саме тому вам необхідно підійти до рішення цієї задачі з усією відповідальністю.

Про автора

admin

Залиши коментарій