Дизайн інтерьера фото

Класичний стиль в інтер’єрі – особливостей стилю для квартир і офісів(145 фото)

За авторством admin

Класичний стиль в інтер’єрі(145 фото-ідей) : сучасні ідеї дизайну і основні риси стилю

Обстановка вашого будинку – це та фундаментальна основа, яка зумовлює зовнішній вигляд, зручність і комфорт, як наслідок – ваш настрій і самопочуття. Саме ваш будинок те місце, де ви почуваєте себе самим собою, де відпочиваєте, плануєте, де, зрештою, зумовлюється успіх і процвітання вашого життя.

Що ж таке класичний стиль в інтер’єрі? У чому його особливості і переваги? Спробуємо розібратися в цьому питанні.

Класика. Що це і в чому виражається

Класика зумовлює собою стале і фундаментальне. Це те, що актуально завжди, що знаходиться поза часом і модними тенденціями – те, що несе на собі відбиток першості. Сказане відноситься до будь-якого прояву класики : одяг, музика, кінематограф або дизайн інтер’єру.

Класичний або традиційний стиль підкреслює серйозність і грунтовність, цей вираз вишуканого смаку, що відбувся, і практичності.

Класицизм в інтер’єрі. Трохи історії

Свої витоки класичний інтер’єр бере в XVIII ст. Проте існує думка про необхідність вважати зародженням цього стилю ще часи античності. Як би воно не було, саме в середині XVIII ст. італійський архітектор Роберт Адам розробляє і створює інтер’єр вишуканого смаку, який по розкоші не поступається таким, що знаходиться у той час на піку популярності стилю – рококо.

У основу архітектор закладає раціональні принципи, а саме – об’ємність, практичність і лаконічність. Іншими невід’ємними елементами нового стилю стає монументальність, відсутність надмірностей, чіткість геометрії усього компонування.

Саме перераховані елементи вважатимемо фундаментальними і відмітними рисами класицизму в інтер’єрі.

Піком розквіту напряму, що розглядається нами, в стилістиці необхідно рахувати час французького монарха Людовика XIV, саме в цей час з’являється найбільший пам’ятник тієї епохи Версальський палац.

Помітимо, сучасний класицизм і традиційний відрізняються у своєму прояві: традиційний дизайн був розроблений і реалізований для приміщень палаців з їх величезними залами. День сьогоднішній диктує інші вимоги до розмірів і тому накладає свої відбитки.

Необхідні елементи сучасного класицизму

Оскільки класика є поєднанням доброго смаку і традиційності, а також фундаментальністю і вишуканістю, підхід в оформлення зобов’язаний бути грунтовний. Необхідно продумати кожну складову дизайну і підійти до цього питання на належному рівні.

В цілому, інтер’єр в класичному стилі – це збалансоване поєднання обробки приміщення, меблів, освітлення і інших окремих елементів. Розглянемо кожну з перерахованих складових окремо.

Обробка приміщення і використовувані матеріали

Дуже важливим моментом в класичному дизайні є вибір матеріалів. Тут немає місця для чогось штучного. Нам треба тільки натуральне і якісне.

Підлогове покриття – це паркет або плитка, помітимо, це обов’язково якісний паркет з цінних порід, а плитка – це натуральний камінь, наприклад мармур.

Стеля має бути справжнім витвором мистецтва : тут застосовне ліплення або фризи.

Стіни покриваються спеціальною штукатуркою, можливий варіант, коли використовується тканина або шпалери. У будь-якому разі основа має бути натуральною.

В деяких випадках в дизайні використовують різні колони, або півколони, чимось що нагадують собою елементи палаців епохи відродження.

Окремий важливий момент – це вибір кольору. У класицизмі немає місця кричущому кольору, немає різноманіття фарб в одному приміщення. Тільки спокійні кольори, що гармонійно поєднуються один з одним і не викликають психологічного вибуху.

Як правило, використовують відтінки бежевого, молочного або коричневого кольорів. У більшості випадків є присутнім золотий колір, який підкреслює стиль і поєднується з шиком і розкішшю.

Обстановка і меблі

Підібрати меблі необхідно з особливою ретельністю. Як і при обробці можливе використання тільки натуральних матеріалів. Важливим моментом при виборі меблів є її масивність, витонченість. Цінні і дорогі породи дерева підкреслять смак хазяїна і його спроможність.

Форми меблів повинні відповідати загальному оточенню: плавні форми без різких кутів, але при цьому немає місця зайвим завитим. Витонченим, дорогим доповненням зовнішньої обробки стане використання напівкоштовних каменів і підібраного різьблення.

Оббивка меблів благородного кольору виконана з дорого оксамиту або шовку.

Освітлення приміщення

Створити правильне освітлення – це окрема тема. Саме світло відповідає за те, що б увесь підібраний дизайн розкрив усю свою повноту, що б у світлових відблисках стало видне усю красу і розкіш, усю дорожнечу і витонченість.

Немає місця в класиці для сучасних ламп, виконаних з використанням сталі і пластика. Вам потрібні масивні, ковані люстри, виконані з великим художнім смаком майстрами своєї справи. Кришталь підкреслить красу і дозволить створити додатковий затишок в обстановці.

Можна використати бра оригінального і продуманого дизайну. Крім усього іншого, настільні лампи або торшери, що гармоніюють із загальним дизайном, додадуть почуття комфорту.

Додаткові елементи дизайну

Затишок і комфорт – це важливі елементи при плануванні обстановки будь-якого приміщення. Крім усього іншого, сучасна людина не може обійтися без апаратури, що стала невід’ємною частиною інтер’єру.

Тут необхідно відмітити, вибираючи телевізор, домашній кінотеатр або музичний програвач, наслідуйте загальні тенденція стилю. Кольори мають бути непомітними і поєднуватися з навколишнім оточенням.

Немає місця для апаратури, яка не вписується в загальний дизайн, все повинно бути в строгій відповідності вибраному напряму. Краще вибирати дорогі бренди.

Крім усього іншого, хорошим доповненням стануть картини і антикварні вироби. Різні дзеркала, виконані відповідно до нашого стилю, тільки доповнять і підкреслять фундаментальність і грунтовність.

Доречно використати в обстановці вази і скульптури. На підлозі килим з дорогого натурального матеріалу додасть комфорту і теплоти.

При виборі і плануванні обстановки пам’ятаєте про гармонію і красу. Немає необхідності надмірно переповнювати приміщення, воно повинне мати досить вільного простору, залишаючись затишним і розкішним.

Розробка дизайну

Важливо відмітити, дизайн в стилі класицизму розробляється з урахуванням конкретних особливостей для кожного виду приміщень. Розглянемо деякі нюанси, пов’язані з цими особливостями.

Вітальня має бути правильної форми і досить просторої. Тут підійдуть світлі відтінки. У вітальні головне розкіш і простір. Буде до місця камін, статуї, ліпнина.

Основним елементом спальні є ліжко. Вона має бути досить великою, рекомендується використати балдахін, а в інтер’єрі – ковані елементи.

Неодмінним атрибутом стануть штори, вони повинні поєднуватися у своєму стилістичному виконання з покривалом на ліжку. Важливо пам’ятати про затишок і комфорт, але не забувати про розкіш.

Кухня має бути зручною, необхідно пам’ятати про функціональність. Усі меблі мають бути дерев’яними, а деякі елементи обстановки, наприклад мікрохвильова піч, кухонний комбайн і тому подібне, необхідно сховати в спеціалізовані шафи.

Неодмінний атрибут кухні – стіл. Він має бути масивним, а в якості стільниці застосуємо камінь, наприклад мармур.

Ванна кімната

Одно з найскладніших в оформлення приміщень. Для обробки необхідно використати натуральний камінь, можливе використання кахельної плитки, зовні виконаної під натуральні матеріали.

Центральним елементом, поза сумнівом, являється ванна, вона має бути чавунною або мармуровою і неодмінно – масивною.

Робочий кабінет

Обстановка в цьому приміщення має бути зручною, вона повинна створювати робочу атмосферу. Важливим елементом є робочий стіл, стільниця має бути з натурального дерева.

В якості оббивного матеріалу можна використати натуральну шкіру. Потурбуватися необхідно і про зону відпочинку : тут до місця стане камін.

Розробити правильний дизайн, продумати і спланувати, підібрати матеріали і меблі, усе це важливий етап, який зумовлює кінцевий результат усієї роботи.

Можна звернутися до фахівців і заплативши отримати готовий варіант, проте, якщо ви плануєте все самі, що в деякій мірі дозволяє повною мірою отримати очікуваний результат, то вам просто необхідно продумати кожну дрібницю, уважно вивчити наявні матеріали з цього питання, проглянути різні фото класичного інтер’єру.

Пам’ятайте, немає дрібниць в питаннях майбутнього дизайну, важливо чітко уявляти, що ви хочете отримати у результаті, як і які роботи необхідно виконати.

Про автора

admin

Залиши коментарій