Дизайн інтерьера фото

Класичні кухні: приклади створення сучасної класики(75 фото)

За авторством admin

Класичні кухні – 75 фото ідей стилізації дизайну інтер’єру приміщення

Головне, чим відрізняється кухня в класичному стилі – це не схильність впливу часу і непорушність серед світу меблевої моди, що швидко міняється. Класика завжди популярна, з роками вона тільки набирає цінність. Вона відмінно вписується в усі сучасні інтер’єри, не виглядатиме сторонньою навіть у будівлі із скла і бетону.

Як і усі меблеві стилі, класика не має чітких, строго визначених обмежень. Зазвичай цим словом називають цілий напрям, що припускає величезну кількість варіантів. Тому особливих труднощів з вибором гарнітура під певний інтер’єр бути не повинно. Не враховуючи, звичайно, різноманітність, яка може змусити замислитися.

Матеріали для класичної кухні

Класика – це в першу чергу традиційні матеріали. Натуральне дерево цінних порід, зрідка камінь – те, що відразу вказує на реальну цінність гарнітура. Дубові, кедрові, вишневі або горіхові фасади традиційні, але коштують недешево.

Унаслідок високої вартості і в деякій мірі дефіцитності деревини сучасна класична кухня все частіше робиться з матеріалів, які імітують цінні породи.

Промисловість, що випускає полімерні матеріали і фарби для облицювання меблів, розвивається стрімкими темпами. Вже зараз тільки досвідчений фахівець на око розрізнить, де дуб, а де його імітація з дешевшої деревини. Є, звичайно, і ДСП, і ЛДСП. Різної якості, у тому числі і прекрасного, від провідних світових виробників.

Але все таки, основні елементи мають бути натуральними. Особливо ті, які виставлені напоказ.

Про клеєні плити, тобто, про ДСП і ЛДСП слід сказати декілька слів окремо. Вони випускаються в широкому асортименті, і останнім часом для їх виробництва застосовуються склеювальні склади, що не завдають шкоди здоров’ю людини.

Ринок пропонує вироби відомих брендів, з яких популярністю користується, приміром, EGGER виробництва австрійської компанії. Але і вітчизняні виробника випускають продукцію непоганої якості, при тому дешевшу. Простіше кажучи, якщо вибрати класичну кухню з плиткових матеріалів, можна істотно заощадити, не втративши значно ні в якості, ні в зовнішньому вигляді.

Стекло, особливо кольорове, обов’язково прикрасить і доповнить інтер’єр класичної кухні. Вставки, невеликі вітражі збагатять зовнішній вигляд, зроблять його привабливіше і різноманітніше.

Як вибрати класичний кухонний гарнітур

Для звичайних споживачів і для професіоналів дизайн кухні в класичному стилі – поняття абсолютно не однакове. Потенційному покупцеві традиційно пропонують англійський стиль, прованс або кантри, а ось фахівці схильні деталізувати. У них в ходу терміни бароко, рококо, класицизм, ампір.

Найбільш затребуваний нині стиль, який прийнято називати легкою класикою. Він не грішить надмірною помпезністю, характерною для палацових гарнітурів. Елегантність, лаконічність, суворість ліній – те, що вказує на відмінний смак хазяїв будинку, і на дбайливе відношення до грошей. Такі кухні істотно дешевші.

Якщо уважно подивитися підбірку фото класичної кухні, можна звернути увагу на багатство різьблення, яке майстри наносять на деталі фасаду методом фрезерування. Це ще одна характерна ознака стилю, що відрізняє його від модерну або техно. При підборі візерунка слід враховувати те, як він вписуватиметься в інтер’єр.

Кутові класичні кухні нічим практично не відрізняються від лінійних. Їх вибір диктується формою і розміром приміщення. Якщо одна стіна відносно невелика, а інша обмежена вікном або дверима, такий варіант буде єдиним рішенням розміщення меблів.

Так, для такого виду меблів треба простір, але і відносно невелика кухня підійде також. Головне – потурбуватися про те, щоб гарнітур візуально не звужував простір і не створював незручностей для мешканців.

Класика не терпить яскравості. Це перше правило, яке слід враховувати, підбираючи відповідний колір гарнітура. Натуральні матеріали зазвичай украй рідко відрізняються яскравим, насиченим кольором, який добре підходить для сучасних стилів. Зазвичай деревина і камінь мають складний малюнок, приглушені, непомітні тони, спокійний вид.

Правильно підібраний колір – це не лише питання гармонії. Ось біла класична кухня чудово підійде для обмеженого по площі приміщення, оскільки світлі тони візуально розширюють простір.

Традиційний світло-коричневий(шоколадний) колір доречний для громіздких лінійних меблів, пісочний – для стилю прованс. А є ще і, горіхових, неяскравих сині і зелені, сірі фасади фісташок і окремі елементи гарнітурів.

Вибір набагато багатіший, ніж може здатися на перший погляд.

Очевидно, що дизайн класичної кухні багато в чому визначається фасадами. Ці елементи традиційно якщо не і інкрустовані різьбленими візерунками, то обов’язково мають традиційний малюнок.

Фасади прийнято ділити на цілісні і рамкові. Цілісні створюють з масиву, різьблення наноситься фрезеруванням. Оскільки на сучасних підприємствах операцію по створенню візерунка рідко роблять вручну, то і вартість таких фасадів досить невисока.

Рамкові дорожче, але і виглядають вони прийнятніше. Цей вид декору складається з власне рамки і фільонки. Втім, не обов’язково і дорожче, оскільки виробники давно навчилися створювати эконом-варианти навіть для класичних стилів. Наприклад, рамка може виготовлятися з масиву а фільонка з синтетичного матеріалу(МДФ і тому подібне). Не рідкість і дверці, повністю зроблені з плити МДФ, яку декорують плівкою з полихлорвинила.

Для елітних класичних кухонь, що природно, фасади виготовляють з дорогих сортів дерева. Але і вартість таких гарнітурів буде високою. Щоб ціна виглядала не так страхітливо, часто деталі декору роблять з натуральної шпони, яку клеять на дешевші сорти деревини.

Ціни і якість

Співвідношення ціни до якості має найважливіше значення для придбання яких або товарів, і кухонного гарнітура це правило торкається особливо. З одного боку, меблі, особливо в класичному стилі, купуються надовго, істотні інвестиції в неї завжди виправдані. З іншою, не варто платити більше там, де в цьому абсолютно немає необхідності.

Найбільш прийнятне рішення – комбінація традиційних і сучасних матеріалів. Каркас кухні, зроблений з МДФ, буде міцним, надійним і прослужить багато років.

Фасад з натурального дерева або його якісна імітація виконають свою функцію, істотно не впливаючи на вартість. Такий симбіоз виглядає виправданим не лише для бюджетних і середніх за ціною гарнітурів.

Про автора

admin

Залиши коментарій