Дизайн інтерьера фото

Класична вітальня – 140 фото загальних тенденцій створення чистої розкоші

За авторством admin

Класична вітальня: 140 фото кращих ідей дизайну і оформлення класики

Стильовий напрям, який залишається незмінно затребуваним і актуальним сьогодні, це класика. Кожен з нас хоче бачити свій дім таким, в якому приємно проводити довгі вечори разом з сім’єю, щоб було не соромно тут зустріти друзів. Одним з найпривабливіших і популярніших є інтер’єр вітальні в класичному стилі.

Класика це стилізація розкоші і добробуту. Тут все гармонійно і на своїх місцях. Від традиційного класицизму сучасний напрям трохи відрізняється, проте в нім збереглися акценти, які складають базу класичного дизайну в інтер’єрі :

  • для дизайну вітальні в класичному стилі обов’язковим є хорошого освітлення і достатнього простору, тобто кімната не має бути маленькою;
  • колірна палітра стилізації дуже гармонійна, тут не зустріти яскравих плям, а будь-які межі між кольорами з’єднуються молдингами, бордюрами і декор-вставками, які зустрічаються і на підлогових, стінних і стельових поверхнях;
  • напрям допускає використання лише дорогих натуральних матеріалів, особливо це стосується меблів;
  • дрібні деталі декоративних форм властиво класицизму. Це проявляється у вишуканих дверних ручках, великих фасадах з різьбленням на шафах і підлокітниках.

Интерьерная класична композиція

У класичному інтер’єрі вітальні все гармонійно поєднується і з’єднується в єдину картину, наповнену особливою атмосферою багатства. При цьому цілісна композиція виходить комфортною і по-домашньому затишною.

Тепло домівки вдається створити завдяки наповненню кімнати цікавими меблевими предметами, функціональними декор-элементами. При цьому дизайн якому вже багато віків повинен уміло вмістити в себе сучасні побутові прилади, без яких сучасне життя просто немислиме.

Дизайн класичної вітальні вимагає достатнього освітлення, наявності великих дзеркальних поверхонь в розкішних різьблених рамах і використання спокійної колірної палітри. Окрім функціонального призначення великі дзеркала сприяю зоровому збільшенню простору, стираю межі.

У великих по площі кімнатах класика диктує створювати елементи з античної культури у вигляді колон, барельєфів і скульптур, які здатні перетворити інтер’єр на розкішну палацову залу.

Якщо ж початкове приміщення маленьке, то доцільно об’єднати вітальню і їдальню ля розмежування функціональних ділянок можливо використати деякі дизайнерські прийоми:

  • різні по рівню підлогові майданчики;
  • гра з освітленням;
  • своєрідне розставляння меблевих груп та ін.

Вибираючи меблі для вітальні в класичному стилі, перевагу краще віддавати тільки необхідним предметам, які зможуть приховати усі сучасні дари технічного прогресу, створюючи акцентні традиційні деталі.

Обробка класичної вітальні

Для покриття підлогових поверхонь в класичній стилістиці вибирають перевірений і надійний паркет. Паркетні елементи можуть викладатися певним візерунком, зовнішній вигляд такого покриття естетичний, а натуральність і практичність такого матеріалу сприятливо впливають на навколишню атмосферу. Разом з паркетною дошкою також часто використовують ламинатние панелі.

Допустимо включати в оформлення підлог керамічні плиткові елементи у світлих тонах. Якщо вирішено використати таке підлогове полотно, то його викладають в центрі кімнати і не накривають килимом.

Стельове полотно грає в класичному інтер’єрі важливу роль, адже саме воно здатне підкреслити стильову приналежність кімнати. Прикрашається стеля різними карнизами, розписом і ліпними елементами, розетками для стельової люстри. Головне при його оформленні дотримуватися симетрії.

Стінні поверхні можуть декоруватися різними способами. Доречно виглядають на них шпалери з орнаментом вертикального розташування, квітковим принтом, нанесеним технікою теснения.

Дуже дорого і розкішно виглядає тканинна оббивка. Натуральності надають атмосфері панелі з деревини або декоративний шар штукатурки. Шикарно виглядають розписні полотна.

Органічно вписуються в интерьерную композицію декоративні ліпні елементи, молдинги, колони і півколони.

Отвори дверей і вікон прикрашаються в класичному інтер’єрі колонами і молдингами. Вікна мають бути великого розміру. Пластик не характерний для класицизму, тому переважно вікна мають бути виполненни з натуральної деревини.

Прикрашаючі віконні отвори класичні штори у вітальню це завжди багатошарові конструкції, зшиті з благородних тканин у вигляді оксамиту, парчі, шовку або атласу. Прикрашають композицію пензликами і підхопленнями, складками і щедрою драпіровкою. Завершують оформлення вікон кованими або різьбленими карнизами.

Внутрішнє оснащення

Меблі для гостьової класичної кімнати вибираються витончена, з натуральних деревних матеріалів, з оббивкою з благородного оксамиту або шкіри. Оббивна тканина має бути виконана у світлих відтінках бігши, білосніжна. Саме тэти тони поєднуються з деревною палітрою.

Один з важливих меблевих елементів класицизму – столик для журналів. Навколо нього розміщуються інші меблеві предмети, утворюю центр кімнати. Розташовувати із слідує симетрично, але, не захаращуючи простір. Доповнюють композицію класичного виду стінка, комод.

Що стосується палітри кольорів в класиці, то це, передусім, натуральні природні відтінки, спокійні пастельні тони. Традиційно в інтер’єрі створюється багато білосніжних поверхонь, які служать фоном.

Характерні включення бігши, ніжно-рожевого, небесного і світлій зелені. Досить часто включають в палітру позолочение тону.

Головним декоративним центром кімнати є розкішна стельова люстра, що підкреслює суть стилістики. Важливо, щоб її прикрашали кришталеві або бронзові деталі, конструкція було багатоярусна і витончена. Доповнити і сгармонировать дизайн освітлення допоможуть настільні світильники і торшери.

На численних фото класичної вітальні видно, що обов’язковим елементом вступає камін. Камінну поличку можна прикрасити старовинними годинами, витіюватими свічниками або статуетками.

Стінні поверхні прикрашаються портретними і пейзажними зображеннями, які обрамлені прекрасними рамами.

Про автора

admin

Залиши коментарій