Дизайн інтерьера фото

Каркасні будинки – 80 фото недорогих варіантів будівництва

За авторством admin

Каркасні будинки: покрокове будівництво і дизайн кращих проектів(80 фото)

Технології будівництва житлових будинків не коштують на місці. Особливо якщо йдеться про методи, які приходять до нас з-за кордону. Звичайно, не усі вони можуть бути реалізовані в російській дійсності. Тут враховуються і кліматичні особливості, специфіка геології, фінансові можливості наших співгромадян.

Каркасні будинки вже давно стали популярними в приватному будівництві у багатьох західних країнах. Будуються вони і в Росії.

Підготовка до будівництва

Незалежно від того, яку технологію будівництва каркасних будинків ви вибираєте – фінську або канадську – вам слід вирішити декілька організаційних питань.

По-перше, слід правильно вибрати місце для нового будинку. Бажано підбирати сухе, добре провітрюване місце. Адже дерево, як би добре воно не було захищене, боїться вологи.

По-друге, важливе значення має підготовка комунікацій. Необхідно заздалегідь вирішити це питання, щоб потім не довелося додатково бурити отвори у фундаменті.

По-третє, майбутньому власникові важливо зрозуміти, як використовуватиметься нова будова – цілорічно або сезонно як дачний будиночок. Від цього залежить міра теплоізоляції, що вимагається, і відповідні витрати.

Облаштування фундаменту

При виборі найбільш відповідного фундаменту слід враховувати безліч чинників – розмір будівлі, геологічну структуру місця будівництва, висоту грунтових вод і характеристики вітрового навантаження. Як правило, такі будинки будуються поверховістю не вище двох, а тому надмірно потужний фундамент не потрібно.

Тут достатнє облаштування стрічкового, стовпчастого або блочно-бетонного типу, які легко витримають плановані навантаження. Для здешевлення будівництва можна обмежитися використанням гвинтових паль.

Технологія каркасного будинку припускає, що безпосередній закладці фундаменту передує облаштування траншеї або буріння свердловин, куди будуть встановлені палі. Після цього засипається подушка з піску. Також важливо встановити опалубку і зафіксувати арматуру.

При цьому стрічковий фундамент має бути в обов’язковому порядку затрамбований. У бетон до його твердіння треба вмонтувати лозини заввишки до 0,5 м. Потім поверхня має бути вирівняна, для чого використовують цементний розчин.

Проведення нижнього обв’язування

Наступним етапом проведення будівельних робіт є облаштування нижнього обв’язування. Для цього беруться бруси з дерева з перерізом 150х150 мм Роботи слід проводити не раніше, ніж через 7-10 днів після заливки бетону. Самі бруси мають бути оброблені антисептиком.

Знизу додатково потрібно розмістити руберойд. Експерти рекомендують використати не менше двох його шарів. Так ви зможете створити ефективний гідроізоляційний захист.

Щоб закріпити бруси, пропонується використати болти анкерного типу з попереднім свердлінням отворів до 100 мм Також допустимий застосування косих цвяхів і фундаментних шпильок. З’єднання створюється також по довжині і в кутах. Кріплення робиться цвяхами.

Далі необхідно створити пази для установки підлогових лагів. Для цього застосовують дошку розмірами 50х150мм. Слід пам’ятати, що верхній кінець лаг має бути обов’язково вивірений в горизонтальній площині.

У нижній частині за допомогою цвяхів здійснюється кріплення на бруси. Так буде створена основа для підлоги в чорновому виконанні. До нього необхідно прикріпити пароізоляційний матеріал.

Рекомендується зупинити вибір на матеріалі мембранного типу. Простір між лагами не має бути порожнім. У нього додається минвата або пінопласт в якості утеплювача. Після цього потрібно настелити дошку обріза розміром 40х15 мм

Облаштування каркаса будівлі

Для створення остову каркасної конструкції застосовують вертикальні стойки. Для їх кріплення беруть ригелі у поєднанні з обв’язуванням горизонтального типу. Основним матеріалом буде деревина твердих порід, наприклад модрини або дуба.

Розмір стойок вибирається відповідно до характеристик планованого приміщення. Для з’єднання і кріплення підходить технологія “шпилька-паз” з підгонкою без створення проміжків.

Також допустиме використання металевого профілю, що буде дещо дорожчий, але понизить навантаження на фундамент. Також в останньому випадку знадобиться наявність зварювального апарату.

Розмір стойок, відстань між ними, а також характеристики матеріалу для обшивки визначаються рівнем планованого навантаження. Найбільш популярним рішенням є використання стойок перерізом 150х50 мм В отворах потрібно монтаж здвоєного бруса того ж перерізу. Стойки кріпляться з нижнім обв’язуванням за допомогою тимчасових розкосів.

Найбільш ефективні показники теплоізоляції забезпечуються щільним кріпленням утеплювача, що робить каркасні будинки затишними для проживання. Тому рекомендована відстань між стойками складає 600 мм

Кріплення верхнього обв’язування робиться з використанням пазів. Застосовуються цвяхи. Бажано брати їх в кількості не менше двох штук на одно кріплення з проникненням в деревину на 100-120 мм Для фінішного монтажу підійдуть укоси постійного типу.

Оснащення стін

При облаштуванні стін каркасного будинку важливо правильно вибрати утеплювач і грамотно провести усі супутні роботи. Для обшивки зовнішніх стін підійде вагонка з деревини, сайдинг під колоду або під пластик. Чим більше часу ви плануєте жити в такому будинку впродовж року, тим якіснішим і потужнішим має бути утеплення.

Так, для цілорічного проживання знадобиться використання матеріалу, який створить захист не менше 150 мм в товщину. Будівництву по-справжньому теплого будинку в умовах холодних зим сприятиме установка додаткового обрешетування з використанням бруса 50х50 мм При цьому необхідно другим шаром закласти утеплювач.

Усунення порожнеч робиться методом запресовування. У щілини і порожні простори розміщується матеріал утеплювача. А ось якщо закріпити згори утеплювача ще і гідроізоляційну плівку, то ви зможете створити потужний захист від вологи. Згори такій конструкції кріпиться обрешетування з рейок і облаштовується вентфасад.

Установка стельової конструкції

При облаштуванні стелі робиться його кріплення до балок перекриття. Їх заздалегідь потрібно міцно зафіксувати. У цих цілях використовуються відповідні пази. Допустиме застосування сталевих кронштейнів.

Перекриття фіксуються на брусі верхнього обв’язування. Завдяки цьому ваш одноповерховий будинок придбаває додаткову міцність.

А ось міжкімнатні перегородки мають бути оснащені опорними брусами, після чого кріпиться стельовий щит з укладеною згори пароізоляційною мембраною.

Пароізоляційний матеріал, що лежить згори щита, повинен в обов’язковому порядку напускатися на балки. Минвата або пінопласт при цьому повинні укладатися строго врівень.

Утеплення буде ефективнішим, оскільки формуються три шари:

  • ізоляційний матеріал;
  • пароізоляція;
  • настил з дощок.

Облаштування даху і установка покрівлі

Каркасні будинки під ключ будуються багатьма підрядниками. Але на завершальному етапі ви самі повинні визначитися з типом даху. Треба уточнити кут нахилу, число скатів, особливості облицювання.

Якщо ви виберете двоскатну конструкцію даху, то зможете додатково облаштувати горище або мансарду. Для виключення водонакопичення необхідно орієнтуватися на ухил 28-50 градусів. При перевищенні цього інтервалу зменшується стійкість даху до дії вітрів.

При будівництві даху слід правильно вибирати переріз крокв. Це має значення для якіснішого утеплення. Тому рекомендується брати дошки розміром 50х150 мм з довжиною не менше 6 м. Краї брусів збиваються, наприклад під кутом в 50 градусів, у формі букви “Л”.

Роботи слід робити на землі. Також можна ввести додаткове кріплення, прибивши до крокв додаткову планку. Конструкція піднімається вгору і кріпиться цвяхами 200 мм Крокви на увесь дах робляться по аналогу. Крок їх розміщення 700-800 мм

При проведенні робіт ви можете керуватися фото каркасних будинків. Зокрема, на крокви кріпиться обрешетування з кроком 100 мм між дошками. При цьому потрібний випуск свесов на 350-500 мм за рівень стіни.

Згори обрешетування укладається пароізоляція. В якості такого матеріалу можна застосовувати пергамін. Він кріпиться степлером. Згори фіксується легше обрешетування з кроком до 60 мм

У простір між обрешетуванням запресовується минвата і покривається пароізоляцією, а потім руберойдом. Поверх кріпиться покрівельний матеріал – черепиця, профнастил або металлочерепица.

Каркасні будинки зручні в експлуатації і не вимагає серйозних витрат фінансів і часу при споруді. Будівництво можна завершити за один сезон. Проте все ж рекомендується залучати до робіт досвідчених фахівців. Так ви зможете уникнути помилок і зробити монтаж максимально швидко і якісно.

Про автора

admin

Залиши коментарій