Дизайн інтерьера фото

Кахельна плитка: 105 фото різноманіття стильних варіантів

За авторством admin

Кахельна плитка – різноманіття дизайнерський ідей і варіантів прикраси інтер’єру(105 фото)

Одним з найзручніших і практичних способів обробки приміщень вважається облицювання кахельною плиткою. За традицією, що склалася, плитку використовують в передпокої, туалеті, ванні і на кухні. Проте останнім часом все більшої популярності набуває оформлення плиткою спалень і віталень.

У каталогах кахельної плитки є величезний вибір на будь-який смак: від вишуканих італійських варіантів до недорогих вітчизняних виробів. Питання в тому, як вчинити правильне придбання обробного матеріалу, на що звернути увагу, які існують нюанси укладання кахлю.

Деталі вибору

Уся кахельна плитка виготовляється двома способами: литвом і пресуванням. Литу плитку отримують шляхом заливки глиняної маси в спеціально підготовлену форму. Лита плитка ідеально підходить для місць з частою дією, найміцніші її варіанти застосовуються на тротуарних доріжках.

Пресована плитка виготовляється з порошку глини із спеціальними добавками. Якщо її армувати, то вийде зносостійкий обробний матеріал, що легко справляється з перепадами температур і вогкістю.

Керамічна плитка буває прямокутної і квадратної форми. Розміри кахельної плитки варіюються: по довжині від 15 до 80 см, по ширині від 15 до 40 см Товщина плитки буває від 8 до 20 мм Принцип роботи з розмірним рядом такий: чим більше плитки, тим швидше здійснюється облицювання, але може виникнути необхідність різати матеріал.

Вироблюваний кахель оставляется без покриття або його емалюють. Поверхня буває в глянсовому або матовому виконанні. Зустрічається плитка абсолютно різних кольорів, її роблять однотонною, з візерунками або декоративним малюнком.

Вироби піддають термічній обробці, при цьому застосовується спеціальна техніка одноразового або подвійного випалення. В силу своєї міцності кахель, що обпалюється один раз, ідеально підходить для облаштування підлоги у ванній кімнаті.

Подвійне випалення спрямоване на поліпшення естетичних якостей плитки, проте робить її менш міцною. Доречно буде використати таку плитку для стелі і стін. Кількість випалення визначається по цифрі поряд зі значком полум’я.

Здійснюючи купівлю бажано перевірити якість продукту – перпендикулярність країв, відсутність відмінності по товщині, рівність поверхні, якість глазурування і малюнка.

Облицювання кухні

Вживана на кухні плитка має бути стійкою до дії хімічних речовин, використовуваних в чистячих засобах. Особливо це стосується облицювання в зоні миття і плити.

Треба, щоб кухонна плитка мала стійкість до механічних ушкоджень, саме тому одним з найважливіших критеріїв правильного вибору є її довговічність.

Окрім цього, плитка на кухні повинна мати низький рівень ковзання(мається на увазі підлоговий кахель), низьку пористість і, нарешті, низьку міру вигорання на сонці.

Безпека знаходження на кухні безпосередньо залежить від рівня ковзання плитки. Тому перед купівлею слід дізнатися, який цей рівень(коефіцієнт тертя) у плитки, що придбавалася. Єдино оптимальним є коефіцієнт 0,75, показники нижче збільшують риски отримання травми.

Вологостійкість плитки залежить від її пористості. Велика кількість пір на задній поверхні плитки говорить про те, що вона здатна поглинати більший об’єм води.

На кухні краще використати плитку з малим змістом пір. Проте, висока пористість плитки дозволяє поліпшити її зчеплення з поверхнею за рахунок глибшого проникнення клею в структуру матеріалу.

Крім того, вбирання великої кількості вологи дозволяє запобігти глазуруванню поверхні плитки. Коли на упаковці є зображення “сонця”, продукція має стійкість до ультрафіолетового випромінювання, вона просто не вигоратиме з часом.

Визначитися з дизайном кахельної плитки нескладно, головне, врахувати особливості приміщення, де вона укладатиметься, і послідує радам професіоналів.

Облицювання ванної кімнати

Для укладання підлоги у ванні використовує міцний і низький по рівню поглинання вологи матеріал – керамогранит. Вибираючи керамогранитную плитку для ванни необхідно керуватися тими ж принципами, що і для усіх плиток: її розміри повинні відповідати вказаним заводом-виготівником, вона має бути міцною, рівною, з правильно зробленими кутами.

Плитка для підлоги підбирається з більшою товщиною, ніж для стін. Вона також не має бути слизькою – шорстке покриття наявної в продажі плитки перешкоджатиме ковзанню, навіть незважаючи на наявність води на її поверхні.

Окрім стилю, витонченість інтер’єру і функціональності важливим чинником у виборі облицювання для ванни являється стійкість до агресивного середовища. Підвищена вологість і температура атакують матеріал стін і підлоги, тому він має бути стійкий до дії.

Крім того на плитку часто впливають чистячі засоби, деякі з яких містять абразивні речовини. Тепла і волога ванна кімната схильна до утворення плісняви, що негативно позначається на здоров’ї людини.

Щоб уникнути її появи в приміщенні треба регулярно проводити чищення, а також продумати систему вентиляції. З усього сказаного виходить просте виведення – плитка на стіну і підлогу повинна мати певні характеристики:

  • влагоустойчивостью;
  • екологічністю;
  • стійкістю до перепадів температури;
  • легкістю в очищенні;
  • гігієнічністю.

Облицювання передпокоєм

Максимально стійке покриття має бути там, де є постійна дія піску, солей і вологи, а також навантаження від підошви взуття і каблуків. Йдеться про полу в передпокої. Їх доречно викласти з плитки, тим паче, що вона виглядатиме елегантно.

Проте в цьому є свої недоліки, навіть якщо плитка може довго не втрачати свого первинного виду. Поверхня плитки дуже жорстка і холодна(якщо не продумати систему “Теплої підлоги”), тому пересування по ній не такі приємні, як, наприклад, по натуральному дереву або ковроліну.

Вирішення проблеми було знайдене з приходом ідеї комбінування підлогових покриттів в передпокої.

Укладання плитки

Питання про те, як укладати плитку, цікавить кожного новоспеченого володаря облицювального матеріалу. Можна довіритися професіоналам, а можна спробувати зробити це самому. Для цього необхідно знати деякі особливості самого процесу. Роботу з полою рекомендують проводити при 20°З і відносній вологості повітря 60%.

Укладення плитки, як правило, ведуть з кута приміщення, просуваючись до дверного отвору. Заздалегідь приготований по інструкції плитковий клей наноситься і вирівнюється зубчастим шпателем на основу. Далі по черзі кожна плитка укладається на клей і вирівнюється, рухаючись від центру до країв.

Горизонтальність укладання контролюється будівельним рівнем, коригування ведеться гумовим молотком. Якщо залишаються надлишки клею, їх прибирають і використовують надалі.

Однакова відстань між швами кахельної плитки досягається завдяки вставкам пластикових хрестиків, які згодом витягаються.

Після повного висихання клею починається етап тієї, що затерла швів. Та, що затерла вимішується до стану густої пасти, а потім за допомогою гумового шпателя розподіляється між плитками, що лежать. Надлишки тієї, що затерла віддаляються.

Приблизно через півгодини та, що затерла підсихає, настає етап очищення поверхні плиток від її залишків. Зазвичай для цього використовують губку, намочену в теплій воді. На останньому кроці укладена плитка ретельно витирається сухою ганчіркою.

Правильний вибір підлогової або настінної плитки визначається безліччю чинників, передусім, самим матеріалом і особливостями його поведінки в тому або іншому приміщенні.

Маючи уявлення про деякі нюанси облицювання, можна сміливо братися за ремонт у будинку, а фото кахельної плитки, зроблені щасливими володарями нового інтер’єру, допоможуть визначитися з варіантами обробки.

Про автора

admin

Залиши коментарій