Дизайн інтерьера фото

Гнучка черепиця: 85 фото модних різновидів і варіантів дизайну

За авторством admin

Гнучка черепиця – технологія монтажу і стильний дизайн оформлення покрівлі(85 фото)

Сучасне покрівельне покриття дозволило вивести будівництво будівель на новий рівень. Гнучка черепиця є якісним матеріалом для облаштування покрівлі. Придбати її можна практично у будь-якому будівельному магазині.

Щоб підібрати відповідний тип забарвлення, можна подивитися фото гнучкої черепиці. Сучасні виробники випускають велику кількість виробів для даху. Вони постійно розширюють асортимент і удосконалюють продукцію, що дає можливість покупцям придбати надійний і якісний покрівельний матеріал за оптимальною вартістю.

Склад гнучкої черепиці

Гонт робиться у вигляді плоских листів різних форм. Унікальні якості матеріалу пов’язані з його структурою. Він складається з декількох шарів. Основою є стеклохолст, який виготовляється з неорганічного скла. До складу входять також спеціальні добавки. Скловолокно просочують бітумом, щоб забезпечити гнучкість, міцність і стійкість виробів до перепадів температур.

Щоб підвищити експлуатаційні властивості м’якої покрівлі, у бітум вводять полімерні добавки. Верхній шар складається із спеціальних гранул. Він надає колір покриттю, захищає від ультрафіолету і можливих ушкоджень.

Цей шар збільшує міцність, впливає на довговічність черепиці. Складова, що Самоклеящаяся, використовується для кріплення матеріалу на основу.

В якості модифікаторів для бітумної черепиці використовують такі засоби:

 • Штучний каучук, який надає бітуму еластичність, морозостійкість.
 • Атактичний поліпропілен забезпечує стійкість покриття при дії високих температур.

Визначити вид матеріалу можна при візуальному огляді. Якщо потягнути за куточок зовнішнього шару черепиці, і бітум розтягуватиметься, то це модифікований варіант.

Окислений тип в такій ситуації порветься.

Переваги гнучкої черепиці

Матеріал використовується для заміських будівель, комерційних і промислових будов. Популярністю він користується завдяки оптимальному співвідношенню експлуатаційних характеристик і ціни.

Плюси гнучкої черепиці :

 • можна використати для кровель складних форм;
 • простота монтажу гнучкої черепиці;
 • стійкість до негативної дії довкілля;
 • довговічність;
 • з часом матеріал не змінює свій колір;
 • хороша звукоізоляція;
 • безпека для здоров’я людини.

Перед монтажем необхідно потурбуватися про суцільну основу. Роботи не проводяться при негативних температурах. Легкість монтажу матеріалу обумовлена його легкою вагою.

Для даху не потрібно спорудження посиленого каркаса з крокв. Кріплення гонту здійснюється за допомогою клею і цвяхів. Невеликий розмір елементів забезпечує мінімальну кількість відходів при укладанні. Завдяки малій вазі виробу просто транспортувати на будівельний майданчик.

Бітумна черепиця коштує дорого в порівнянні з шифером і металлочерепицей, але вона перевершує їх за естетичними властивостями, довговічністю. Цей матеріал не іржавіє, має хорошу звукоізоляцію.

Натуральна черепиця відрізняється рекордним терміном експлуатації, бездоганним видом, але вона коштує набагато дорожче.

Типи гнучкої черепиці

Сучасні виробники пропонують різні варіанти нарізки листів, що дозволяє надати покрівлі оригінальному вигляду. По модифікації розрізняють такі види гнучкої черепиці :

 • Рядовий тип використовується для формування рядів.
 • Коньковие елементи потрібні для укладання на стиках.
 • Карнизний варіант застосовується для облаштування ділянок покрівлі, які випробовують найбільше навантаження в процесі експлуатації.
 • Коньково-карнизна модифікація є універсальним типом.

Червоно-коричневий, темно-зелений, синій кольори користуються найбільшою популярністю. Покупець може підібрати і інший відтінок, який ідеально підійде для його будови.

Сьогодні випускаються не лише однотонні варіанти, але і гонт з переходом кольорів. Сучасні технології дозволяють забарвлювати вироби у будь-які відтінки. Для досягнення цікавих ефектів використовуються різні кольори посипання, форми елементів і малюнки на них.

Вибір черепиці

При замовленні товару споживач звертає увагу на вартість. Якщо отримується дешева продукція, то не варто сподіватися на високу якість. Тому власники будинків вважають за краще придбавати вироби від надійних виробників, які зуміли зарекомендувати себе на ринку.

Багато споживачів цікавить, як вибрати черепицю, щоб вона служила справно довгий час. Важливо підбирати якісний товар. Вартість матеріалу складається з його характеристик. На ціну впливає і зовнішній вигляд черепиці.

Новинки завжди продаються дорожче, чим моделі, що вужчий зарекомендували себе. При виборі треба звертати увагу на здатність матеріалу захистити будівлю від вітру, опадів.

Одним з основних параметрів бітумної черепиці є гнучкість. Якщо елементи покрівлі добре гнуться, то це свідчить про високу якість покриття.

Різкий запах свідчить про випар бітуму, а це приведе до зниження еластичності покриття. Якщо гранули обсипаються, то цей матеріал низької якості. Для російського клімату підходять вироби з СБС-модифікованим бітумом.

На будівельному ринку представлений великий асортимент черепиці від вітчизняних і імпортних виробників. Вони пропонують безліч форм і забарвлень покрівельного матеріалу на будь-який смак. Окрім зовнішнього вигляду і вартості особливу увагу слід приділити характеристикам виробів, оскільки від них залежить довговічність експлуатації покрівлі.

Монтаж гнучкої черепиці

Популярний покрівельний матеріал ідеально підходить для приватних об’єктів нерухомості. Він прослужить довгий час, якщо вибрати якісний варіант і виконати правильний монтаж. Для укладання гнучкої черепиці необхідно підготувати основу.

Деталі обрешетування фіксуються цвяхами. Потім обов’язково монтують підкладковий шар. Він призначений для відвертання протікання покрівлі. Для цих цілей придбавають бітумні матеріали, можливе використання покрівельних мембран.

Згори на підкладковий шар встановлюють торцеву і карнизну планки для гнучкої черепиці. Варто потурбуватися про зберігання матеріалу, його рекомендують тримати в приміщенні до початку робіт.

З кожного виробу знімається плівка, після чого його кріплять до основи цвяхами. Краще відкрити відразу декілька упаковок, по черзі брати елементи. Відтінок черепиці в них може відрізнятися.

Процес монтаж гнучкої черепиці простий, але виконувати його треба акуратно з урахуванням усіх нюансів. Успішно впоратися із завданням допоможе інструкція виробника. Недотримання технології монтажу є порушенням умов гарантії виготівника. Якщо є сумніви, що укладання буде проведено правильно, то краще звернутися до фахівців.

Про автора

admin

Залиши коментарій