Дизайн інтерьера фото

Гіпсова плитка – 105 фото і технологія укладання своїми руками

За авторством admin

Гіпсова плитка: внутрішня обробка своїми руками під цеглину, камінь і плитку(105 фото)

Для обробки сучасних жител випускається безліч матеріалів. Відмінним рішенням для інтер’єру стане застосування гіпсової плитки. Вона просто монтується, для цього не потрібно допомогу професіоналів. На створення неповторного оформлення житла надихають фото гіпсової плитки в інтер’єрах.

Такі вироби прекрасно імітують природний камінь, цеглину. Плитка відмінно передає усі особливості натуральних матеріалів.

За допомогою цих елементів легко оживити інтер’єр, розставити акценти. Вироби під цеглину часто застосовується в приміщеннях з невеликою площею, в якості фону, якщо потрібне облицювання великої поверхні.

Імітація дикого каменю має великий попит у споживачів. Вона застосовується для площин, що виступають самостійним декором, для обрамлення різних елементів інтер’єру. Цікаво виглядає комбінація контрастних відтінків.

Плюси і мінуси гіпсової плитки

Матеріал використовується для оформлення внутрішнього простору об’єктів нерухомості. Він має наступні переваги:

 • Невелика вага, не треба додатково зміцнювати основу. Навантаження на конструкцію знижується завдяки використанню цього матеріалу.
 • Простота монтажу, не потрібно спеціальний інструмент.
 • Матеріал безпечний для людини, він складається з натуральних компонентів.
 • Величезний вибір варіантів для облаштування приміщень.
 • Невисока вартість в порівнянні з аналогічними матеріалами.
 • Хороша шумоізоляція.
 • Довговічність виробів, матеріал не втрачає своїх властивостей впродовж багатьох років.
 • Однакова товщина елементів дозволяє не виконувати підгонку кожної деталі.
 • Обробка гіпсовою плиткою підходить практично для будь-яких приміщень, виключенням є лише ванні і душові. Матеріал має і деякі мінуси. Це необхідно враховувати при купівлі.

Недоліки:

 • Висока міра водопоглинання матеріалу призводить до його швидкої деформації. Плитка вимагає нанесення спеціальних складів.
 • Відсутня стійкість до механічних ушкоджень. Усі операції повинні виконуватися акуратно.
 • Трудомісткість у відході. Вироби скоплюють пил, вимагають ретельного відходу

При виробництві матеріалу до складу додаються спеціальні речовини, щоб підвищити показники міцності, понизити водопоглинання. Пластифікатори дозволяють довше не застигати суміші, менше використати води.

Модифікатори вводяться до складу для підвищення міцності. Велика кількість таких компонентів в складі призводить до поліпшення водонепроникності, морозостійкості.

Підвищити ці показники можна після купівлі плитки. Проблемою матеріалу є висока пористість, для закриття пір використовуються просочення. Також застосовується фарбування виробів. Плівка, що утворюється, оберігає поверхню від механічних ушкоджень, дії вологи.

Застосування плитки

При купівлі обробного матеріалу звертають увагу на міцність, колір, склад. Найбільшою популярністю користуються наступні напрями використання плитки :

 • для ніш і виступів;
 • для виділення сходових сходинок і прольотів;
 • зонування ділянок;
 • декорування дверних, віконних отворів.

Навіть спеціальні добавки і покриття не дозволяють добитися потрібного рівня водонепроникності, щоб застосовувати матеріал в кімнатах з високою вологістю.

Гіпсова плитка під цеглину може бути виготовлена самостійно. Для цього знадобиться спеціальна форма, яку можна придбати в спеціалізованих торгових точках.

Деякі люди вважають за краще робити її самостійно, але це значно збільшує час створення плитки. Знадобиться для роботи також гіпсова суміш. Її нескладно приготувати, необхідно лише узяти компоненти в потрібній пропорції.

Виробники випускають різні склади, тому підібрати ідеальне співвідношення вдається не відразу. Перед приміщенням розчину у форму, її заздалегідь забарвлюють у вибраний колір.

Підготовчі роботи

Основа має бути міцною, без дефектів і нерівностей. Поверхню вимагається очистити від попереднього декору і вирівняти. Для бетонних стін застосовують суміші грунтовок. Якщо поверхня, яку планується облицьовувати плиткою, була забарвлена, її очищають від фарби.

На стіни з цеглини монтаж здійснюється за допомогою клейового складу, призначеного для кахлю. На фанеру плитка кріпиться спеціальними складами.

До основи висувають такі вимоги:

 • без значних нерівностей;
 • попереднє покриття видаляють;
 • суха поверхня;
 • тріщини ретельно замазуються за допомогою шпаклівки.

Перед початком процедури слід викласти декілька рядів плитки на полу. Після на підставі отриманого малюнка наноситься розмітка, що полегшує процедуру укладання гіпсової плитки.

Підбір клею здійснюють залежно від способу монтажу. Якщо використовується безшовний метод, то посередині елементу наносять клейовий склад. Якщо монтаж проводиться під цеглину, застосовують гіпсовий клей, наноситься він на усю оброблювану ділянку і плитку.

Виготовлення плитки

Якщо зайнятися процесом виготовлення самостійно, то можна заощадити фінанси і отримати якісні вироби. Хазяїн житла сам контролює марку гіпсу і кількість добавок.

Гіпсову плитку для внутрішньої обробки можна отримати з потрібними властивостями, використовуючи певні добавки. Замінюють пластифікатор клеєм ПВА. Суміш швидко застигає, тому після приготування її треба використати відразу.

Куплений гіпс поміщають у воду, дають йому час набубнявіти. Потім отриману суміш заливають в підготовлену форму. Для збільшення міцності верхнього шару до складу додають гашене вапно. У розчин вводять кольоровий пігмент, фарбу наносять також на форму. Покриття захисним лаком проводиться після облицювання.

Монтаж гіпсової плитки

Є два способи укладання виробів. Сухий метод передбачає укладання деталей вертикальними рядами. При вологому способі монтаж ведеться горизонтально. Мастика наноситься на стіни і гіпсові елементи.

Поверхня потребує поліровки отриманих швів. Може знадобитися додаткова обробка стиків. Для цього на міжплитковий простір наноситься фарба, а потім лак в якості завершального шару.

Етапи облицювання :

 • Підготувати шпателі, інструмент для тієї, що затерла швів, дрантя.
 • Клей необхідно розмішати відповідно до рекомендацій виробника.
 • Виконання операцій починається від кута.
 • Підготовлений клейовий склад наноситься шпателем на певну зону. Товщина шару виходить не більше 5 мм
 • Плитка притискається, придавлюється до площини. Потім слід вирівняти її, скориставшись рівнем.
 • Підрізування роблять металевою пилою.

При безшовній кладці обов’язково перевіряють геометрію декоративної гіпсової плитки. Якщо елементи відрізняються, то намагаються ідеально викласти середину площини. При монтажі шви можна не заповнювати, що дозволяє виконати роботу швидше.

Складність методу полягає в рівномірному розподілі клейового складу по стіні. Якщо клей з’являється з-під плитки в процесі укладання, його треба відразу прибирати.

Гіпсова плитка завоювала популярність в якості обробного матеріалу. Це стало можливим завдяки невисокій вартості, простоті монтажу.

Про автора

admin

Залиши коментарій