Дизайн інтерьера фото

Ганок до будинку: 60 фото ідей проектів дерев’яних прибудов

За авторством admin

Ганок до будинку – проекти, дизайн і ідеї для будівництва своїми руками. 60 фото кращих варіантів

Складно представити приватний будинок без спорудженого ганку. Процес його конструювання може бути різним. Оптимальним варіантом є відливання фундаментів будинку і ганку одночасно. Проте часто про сходинки замислюються вже після того, як будівля побудована.

У такому разі ганок пристроюється, для чого використовується три види матеріалів – дерево, метал, бетон.

Як правильно спорудити ганок

Прибудувати ганок до будинку своїми руками цілком під силу багатьом з нас. Коли ви визначитеся з напрямом сходинок(вони можуть йти в одну, дві або три сторони одночасно), потрібно вибрати висоту ганку. Бажано, щоб воно було на 50-70 мм опущене по відношенню до межі дверного отвору.

Тут потрібно врахувати два моменти:

  • виключення блокування дверного полотна, що відкривається назовні;
  • відвертання вступу води у будинок після випадання опадів

Розрахунок розмірів верхнього майданчика

Для дверей, орієнтованих назовні, слід підготувати верхній майданчик з глибиною, що перевищує на 300-400 мм ширину полотна дверей. При цьому існують і вимоги Госту – розмір майданчика має бути більше отвору не менше чим в 1,5 разу. Наприклад, ви встановили двері, ширина яких 900 мм, тоді розмір майданчика має бути понад 1350 мм

Проектування східців

При визначенні параметрів сходів можна орієнтуватися на рекомендований розмір ступеня 15-20 см Якщо розділити висоту ганку на цей розмір, то ви зможете отримати необхідне число східців.

Звичайно, у вас навряд чи вийде ціле число. Тому ви можете варіювати заввишки сходинок в межах рекомендованого обмеження, розподіливши надлишок між ними. Або ж передбачити маленьку сходинку на самому початку сходів. А ось ширина кожного сегменту може бути в межах 30-40 см

Існують також і наступні рекомендації: якщо підсумовувати величину проступи з подвоєним значенням ступеня, то отриманий результат має бути 600-640 мм Наприклад, при проектуванні сходинок заввишки 175 мм і проступи 280 мм отримане значення складе 170*2+280=630 мм, що повністю відповідає даному критерію.

Підбір основи

Чим важчим буде проектований ганок для приватного будинку, тим потужніше потрібно фундамент. Якщо для відносно легких дерев’яних і металевих конструкцій можна обмежитися свайною або стовпчастою основою, то бетонна або цегляна споруда зажадає стрічкового фундаменту або монолітної плити.

Важливо також зрозуміти, чи будете ви сполучати фундаменти будинку і ганку. Орієнтуватися треба на характеристики самої прибудови і особливості грунту. Якщо не зв’язуватимете, то потрібно бути готовим до утворення тріщин в місці стику, наприклад, внаслідок морозу, що спричинить перекіс конструкції. Надалі може знадобитися ремонт.

Пов’язана основа також не гарантує відсутність тріщин. Вони можуть з’явитися в масиві самого ганку. Оскільки не завжди армоване зміцнення може покрити різницю в навантаженнях будинку і прибудови.

Такий варіант основи рекомендується, якщо конструкція будинку і ганку досить масивні. Наприклад, коли останнє виконане з армованого бетону. При цьому потрібно якісну зв’язку з використанням арматури діаметром 12-16 мм, вбитою в зроблені заздалегідь отвори у фундаменті. Потім споруджується каркас.

Підбір сходової конструкції

Сходи можуть споруджуватися на тятивах або косоурах. Для виготовлення застосовується деревина, метал або комбінації, у тому числі з бетоном.

Варіант на тятивах підходить для дерев’яного або невеликого будиночка. Кріплення відбувається так. Внутрішня поверхня тятиви з’єднується з опорними брусками.

Для металевих деталей використовується зварювання в горизонтальній площині, а для деревини підійде просте прибивання брусків з подальшим приєднанням ступеня. Також допустиме нарізування виїмок в тятиві для установки сходинок.

Використання косоуров може припускати застосування відкритих опор. Для цього потрібно вверху дошки вирізувати трикутники, основа яких буде опорою для ступеня.

Якщо ви вибрали метод розкроу косоура, то знадобиться орієнтування по висоті ступеня і ширині проступи. Сполучати їх доцільно під кутом 90 градусів. Багато досвідчених майстрів рекомендують спочатку зробити загальний шаблон, який і використати в подальшій роботі.

Пам’ятайте треба правильно підібрати число косоуров. Це залежить від параметрів самих сходів і товщини дошки.

Для тонких дощок знадобиться частіший монтаж косоуров. Наприклад, 25 міліметрова дошка припускає відстань між опорами до 60 мм Слід уникати прогину.

Конструкції ганку з різних матеріалів

Існує декілька варіантів вибору матеріалу для прибудови. Ви повинні самі визначитися з проектом ганку, виходячи з типу будинку, особливостей грунту і власних переваг.

Дерев’яний ганок

Це досить популярний матеріал для виготовлення прибудови цього типу. Рекомендують використати деревину твердих порід дерева, наприклад дуб. Вам підійде також і модрина, ялина і інші хвойні. Правда знадобиться спеціальне просочення.

Спочатку встановлюється несуча балка. У ній заздалегідь випилюються зубці, на горизонтальних ребрах яких розміщуються сходинки. Ця балка називається косоуром і служить додатковою опорою. Між косоурами залишають відстань 500 мм Їх число залежатиме від заданих проектом проміжків.

Для облаштування тятиви беруть дошку товщу. Дві тятиви мають бути скріплені поперечками. У проміжку на балки кріпляться косоури.

Випилювання ребер, на яких фіксуватимуться східці, робиться за допомогою косинця. Помилки можуть привести до просідання і здуття сходинок.

Ширина сходинки повинна забезпечувати зручність мешканцям. А їх кількість переважно непарна – так ви отримаєте додаткове ребро жорсткості. Ну і не забувайте про перила. Їх присутність бажана, якщо кількість східців більше трьох.

Наявність свеса визначається загальною конструкцією. Якщо у вас передбачено скління або надійний захист від негоди, то його присутність необов’язкова. Але при цьому сам свес дозволяє воді стікати на площину нижнього ступеня, виключає попадання в пази після скачування по подступенку.

Коли ви монтуватимете ганок до дерев’яного будинку на фундамент, можна за рахунок тиску на нижню балку косоура сформувати маленьку траншею. Звичайно, якщо бетон ще не затвердів. Так підвищиться міцність сходів. Для облаштування верхнього майданчика береться дошка, що має зручні габарити. Необхідно чітко підігнати стики, виключити виникнення деформацій в майбутньому.

Конструкція з металу

Така прибудова виглядає досить елегантно. Але від вас знадобиться уміння працювати із зварювальною апаратурою і використання стандартних деталей. Причому вартість буде не занадто висока. Хоча застосування кованих деталей приведе до дорожчання і зажадає попереднього замовлення елементів кування.

Спрощений варіант конструкції монтується за допомогою швелерів і куточків. А потім встановлюють заповнюючий матеріал, наприклад, дерев’яні дошки або ДСП підвищеній міцності.

Швелера фіксуються паралельно один одному. Відстань вибирається відповідно до проектованої довжини східців. Під розмір сходинок виготовляють куточок. Бажано передбачити запас до 1 см додатковий по краях для шва.

Аналогічно відрізується частина куточка, що відповідає висоті між східцями. Потім у вигляді букви “Г” їх сполучають зварюванням і прикріплюють до швелера. На виході отримують косоугори з металу, які попарно з’єднуються куточками.

Використання бетону

Споруда, що виготовляється, буде пов’язана безпосередньо з фундаментом. Кожен ступінь вимагає якісного армування, щоб уникнути руйнування матеріалу. Спочатку для нижньої сходинки створюється опалубок. Рекомендується висоту першої сходинки робити більше інших на 15-20 мм

Подальші елементи робляться так само як і закладка фундаменту. Кожен з них надійно зміцнюється сіткою, а перехід до подальшого рівня здійснюється після висихання бетону на попередньому рівні. Потім згори бетону укладається шорстка плитка або камінь.

Оцінити переваги використання кожного виду матеріалу ви можете по фото ганку. Зовнішній вигляд, якість споруди і міцність в експлуатації є важливими чинниками вибору проектного рішення.

Облаштування козирка

Власник заміського будинку може прикрасити своє житло, якщо спорудить навіс над ганком будинку. Цей елемент стане прекрасним захистом від негоди. А застосовувати можна труби з металу, дерев’яний брус для каркаса. Обшивка виготовляється також з металу, дерева і оргскла.

Козирок кріпиться на заздалегідь вмонтовані в основу палі. Для покриття часто застосовується черепиця або металевий лист, хоча зараз популярність придбаває полікарбонат. Обов’язково передбачите скат, на нижньому ребрі якого за допомогою зварювання кріплять жолоб.

Зробити ганок своїми руками може навіть початкуючий майстер. Необхідно правильно спроектувати цю споруду і виконувати роботи поетапно, дотримуючись базових інструкцій.

Про автора

admin

Залиши коментарій