Дизайн інтерьера фото

Фінські будинки – 75 фото технології будівництва і дизайну

За авторством admin

Фінські будинки: проекти, плюси і мінуси, огляд основних варіантів дизайну(75 фото)

Сьогодні побудувати свій власний будинок цілком реальне завдання для будь-кого, єдине, що потрібно – це бажання, усе інше можна цілком вирішити, не прибігаючи при цьому до зайвих вкладень грошових коштів. Широкий вибір різних сучасних технологій будівництва передбачає величезну різноманітність варіантів, але зробити єдино вірний і правильний вибір не так просто, а саме від нього залежить кінцевий успіх задуманого.

Необхідно повною мірою врахувати усі нюанси, вивчити достоїнства і недоліки усього спектру сучасних технологій і зупинитися на оптимальному способі, який більше за інших задовольнить усі ваші побажання і запити, а крім того – відповідатиме вашим фінансовим можливостям і здібностям.

Одним з таких прийнятних варіантів сучасного і комфортного будинку, який цілком доступний з позиції ціни, але при цьому володіє поруч безперечний достоїнств, може стати будинок, створений за фінською технологією.

Переглядаючи рекламні буклети будівельних компаній і різні тематичні сайти в глобальній мережі, зверніть свою увагу на фото фінських будинків. Ви, поза сумнівом, оціните їх оригінальний і цілком сучасний дизайн, а познайомившись ближче з технологією будівництва, відмітите усю простоту і невимогливість до вкладень і трудових ресурсів.

Давайте детальніше розберемо усі аспекти, пов’язані з представленою тут фінською технологією.

Достоїнства

Основною відмінною рисою технології, що розглядається нами, є застосування у будівництві дерев’яного бруса. Саме ця особливість багато в чому зумовлює усі достоїнства зведеного житла. Головним плюсом необхідно вважати простоту технологічного процесу, а крім того застосування доступних, натуральних матеріалів.

Сам по собі будинок буде затишним, комфортним і зручним, що ще важливе – його сучасний і оригінальний дизайн належним чином оцінять ваші друзі, сусіди і усі, чия думка для вас має значення.

Класичний фінський будинок є одноповерховою будовою з верандою і двосхилим симетричним дахом. Сучасні технології і мода міняють класичне представлення: тепер побудувати фінський будиночок можливо із зведенням другого поверху.

Крім усього іншого допускається створення складного по своїй конфігурації даху, зведення цокольного поверху, з розташованим в нім гаража, майстерні або інших господарських приміщень.

Познайомившись з проектами фінських будинків і зробивши свій вибір, необхідно вивчити усі тонкощі і аспекти, пов’язані з вибором матеріалів для будівництва і особливостями найтехнологічнішого процесу.

Особливості конструкції. Матеріали

Фінські каркасні будинки ця дерев’яна будова, а тому основним матеріалом є, поза сумнівом, дерево, точніше – це може бути клеєний, або натуральний, класичний строганий брус.

Однією з головних переваг фінського способу будівництва необхідно рахувати те, що зробити усі будівельні роботи цілком можливо в мінімально короткі терміни. При проектуванні важливо врахувати той факт, що клеєний брус значно важчий за класичний строганого, а тому необхідно внести відповідні поправки в розрахунок фундаменту.

У будь-якому разі, фундамент вийде однозначно не таким масивним як при будівництві цегляного будинку. На сьогодні, при створенні фундаментів користується популярністю технологія використання готових залізобетонних плит.

Цей спосіб не лише простий в реалізації, але отримана ідеальна, рівна поверхня, дозволить в подальшому значно спростить зведення усієї конструкції.

Класичні одноповерхові фінські будинки можуть бути побудовані як для цілорічного проживання, так і в якості літнього, дачного будиночка. Це, у свою чергу, зумовлює розмір використовуваного у будівництві бруса, а саме:

  • для цілорічного проживання застосовують брус з розміром ребра не менше 200 мм;
  • для сезонного проживання використовують брус з розміром ребра до 200 мм;
  • у господарських приміщеннях допустимо застосовувати брус з ребром до 120 мм

При укладанні стін брус сполучають за допомогою різних способів, це можуть бути кутове з’єднання, “ластівчин хвіст” або короткий кут. У кожного з названих методів є свої плюси і мінуси, вибір залежить від конкретних обставин і переваг будівельника.

Крім усього іншого необхідно використати спеціальні синтетичні або натуральні ущільнювачі при складанні конструкції, чим забезпечиться необхідна теплоізоляція і герметичність.

Важливим елементом є дах. При її проектуванні вимагається дотриматися одно необхідної умови: навантаження від усієї конструкції повинне прикладатися тільки на зовнішню стіну, внутрішні стіни у фінській технології не є такими, що несуть.

В якості покрівлі допустимо використати різні матеріали за винятком шиферу. Безпосередньо під покрівлею необхідно передбачити повітряний проміжок, а увесь дах неодмінно утепляється аналогічно стінам.

Внутрішня обробка приміщень допускає використання різних видів стилів – в даному випадку вибір залишається за вами. Класична схема передбачає застосування вагонки, допустимо використати гіпсокартон, а також їх взаємну комбінацію

Відмінною рисою технології, що розглядається нами, в класичному її прояв, являється застосування теплої підлоги для опалювання усього приміщення. Монтаж здійснюється ще на етапі зведення фундаменту, хоча допустимо зробити ці роботи і в готовій будові.

Можливе застосування інших видів опалювання : печі, спеціалізовані опалювальні котли, каміни, водяна або електрична система. Застосування дерев’яного бруса і утеплювача робить житло досить теплим в найсуворіші зими.

Необхідно пам’ятати і об збереження тепла усередині приміщення, важливим елементом цього є вікна. Класичний варіант – вікна з подвійною стулкою, хоча сучасні склопакети цілком пристойно вписуються в загальну концепцію і відповідають усім вимогам звуко і теплоізоляції.

Каркасний фінський будинок

Розповідаючи про фінську технологію будівництва необхідно згадати про такий різновид, як будівництво за допомогою зведення каркаса з подальшою обшивкою. У цієї технології є свої достоїнства і недоліки.

Основним недоліком необхідно вважати складність створення обшивки, застосування бруса багато в чому спрощує увесь процес, але при всім тім, є і ряд безперечних переваг.

Будувати самим або звернеться до фахівців?

Вирішення цього питання залишається тільки за вами. Сьогодні досить багато фірм пропонують побудувати фінські будинки під ключ. Ви можете заплатити і незабаром заїхати в готове житло.

Проте пам’ятаєте, головним достоїнством даної технології є простота її самостійної реалізації. Природно, що створюючи своїми руками, ви можете отримати саме те, про що мрієте, реалізувати свої бажання і потреби найбільш повною мірою.

Уважно вивчивши і грунтовно підготувавшись, необхідно братися до роботи і в процесі прийде усвідомлення того, що удома з бруса це просто і практично. Кінцевий же результат вас радуватиме багатьох років, принесе задоволення і подарує істинну насолоду від процесу творчості.

Про автора

admin

Залиши коментарій