Дизайн інтерьера фото

Фарба для стін – 124 фото вибору безпечних і якісних фарб

За авторством admin

Фарба для стін: основні види, властивості і характеристики покриттів(124 фото)

Сучасні тенденції в дизайні зараз відсовують роль шпалер в інтер’єрі на другий план. Відзначається популярність фарб, які дозволяють самостійно вибрати колір, фактуру і блиск забарвленої поверхні.

Оскільки ж при усьому різноманітті представленої продукції правильно зробити вибір при проведенні ремонту?

Як правильно визначитися з вибором

При підборі фарби в магазині необхідно чітко визначитися, якими властивостями вона повинна володіти, для яких цілей призначено приміщення і який вид поверхні підлягає фарбуванню(дерево, шпалери, штукатурка, гіпсокартон та ін.)

Головними критеріями при виборі фарби для стін і стель являються витрата, покриваність, час висихання, адгезія і клас емісії.

Що ж означають ці терміни?

Витрата лакофарбних виробів вказується у вигляді необхідної кількості грам на 1 м2, або у вигляді кількості метрів, які можна покрити одним літром. На упаковці зазвичай вказується усереднений показник.

Під покриваністю розуміється кількість фарби в грамах, яке треба нанести на 1 м2 для перекриття попереднього кольору.

Час висихання поверхні – важливий критерій при виборі фарби. Зазвичай він має 2 значення – від появи поверхневої плівки і до повного затвердіння.

Клас емісії визначає кількість що виділяються фарбою таких летких речовин як формальдегід, аміак і канцерогени. Напис на банці М1 означає, що покриття не виділяє летких речовин і повністю безпечно для використання навіть в дитячих кімнатах, М2- при експлуатації виріб виділяє невелику кількість шкідливих речовин, М3- випробування матеріалу не проводилися, або перевищені допустимі норми виділення ЛВ. Такі фарби слід використати тільки для фасадних робіт.

Адгезия- ця якість зчеплення покриття з поверхнею. На етикетці зазвичай є список поверхонь, для яких підходить ця фарба.

Варто звернути увагу на заявлену вологостійкість фарби і її стійкість до миття. Ці параметри особливо важливі при виборі матеріалу для декору ванних кімнат і кухонь. Хорошим показником ЛКП служить достатня зносостійкість.

Як вибрати фарбу для стін

Усі фарби діляться на фасадні(для зовнішніх робіт) і интерьерние(для внутрішніх робіт).

Найпопулярнішими фарбами для обробки стін і стель є акрилові, латексні, алкід і силіконові. Розглянемо кожну з них детальніше.

Водоемульсивні фарби є найоптимальнішим варіантом для интерьерних робіт. Вони не мають неприємного запаху, мають низькі показники виділення шкідливих речовин і пристосовані для багатьох видів поверхонь. У цій статті ми розглянемо найпопулярніші види водоемульсивних фарб для стін.

Акрилові фарби для стін мають такі переваги, як висока еластичність, стійкість до вигорання, підвищена міцність, високі водовідштовхувальні властивості і легкість в колеровании. Вони добре підходять для фарбування дерев’яних поверхонь, гіпсокартону і шпалер під фарбування.

Латексні фарби робляться на воднодисперсійній основі і не мають у своєму складі шкідливих хімічних сполук, що є безперечним плюсом.

Покриття виходить стійким до багатьох видів дії завдяки наявному в його складі природного латексу. Нешкідливість і стійкість до миючих засобів роблять цю фарбу ідеальним вибором для дитячих кімнат.

Силіконові фарби створюються на основі силіконових смол і води в якості розчинника. Плюсами їх вибору є хороша паропроникність і стійкість до вигорання, забруднень і високої вологості.

Матеріал можна сміливо наносити на бетон, цеглину, природний камінь і мінеральну штукатурку. Також у продажу є силіконові ЛКП з вогнезахисними добавками і антибактеріальними компонентами.

Фарби алкіду використовуються як універсальне покриття для дерев’яних, бетонних, цементних і гіпсових поверхонь. Єднальним компонентом тут є смола алкіду, що виготовляється на основі рослинної олії з органічними кислотами.

Цей вид ЛКП застосовується украй рідко із-за довгого часу висихання і специфічного запаху. Пофарбувати стіни цією фарбою – не краща ідея, гармонійніше вона виглядатиме для розставляння деяких яскравих акцентів в інтер’єрі при нанесенні на невелику площу.

Фактурні фарби

Не так давно на ринку ЛКП з’явилися фактурні фарби, за допомогою яких можна змінити не лише колір стін в приміщенні, але і створити імітацію пробкового, дерев’яного або кам’яного покриття. Також це ЛКП має різну міру глянсової. Воно використовується для декору цегляних, бетонних і дерев’яних поверхонь.

Після нанесення захисного шару декоративного воску покриття стає водонепроникним. Фарба придбаває рельєфність завдяки наявності в ній кварцевої крихти і інших наповнювачів. Вона добре колеруется, за бажання можна замовити колір у виробника.

Мінусом є особливість підготовки до нанесення – фарба не підходить для стін з нерівностями і поглибленнями більше 2 мм

Як вибрати колір фарби для стін

Оскільки підбір кольору фарб, відповідних саме Вам може стати дуже складним завданням, рекомендується купувати покриття з можливістю додавання до нього спеціальних колеровочних паст, які допоможуть добитися бажаного результату.

Для цього добре вивчите представлені Вам каталоги колеровочних пігментів, призначених для вибраного ЛКП. Це допоможе визначитися з вибором необхідного відтінку. Також допоможе вивчення фото фарб для стін в інтернеті на прикладі вподобаних Вам інтер’єрів.

При виборі основного кольору приміщення не слід вибирати занадто яскраві варіанти. На думку дизайнерів краще вибирати спокійніші відтінки вподобаних кольорів, це зробить Ваш інтер’єр комфортніше.

Також при виборі допоможе пробне фарбування на обмеженій ділянці стіни. При такому підході набагато зручніше оцінити, наскільки підходить той або інший відтінок в інтер’єрі, чи перекриває попередній колір поверхні.

Не варто вибирати темні відтінки для невеликих приміщень – це зорово зменшить площу кімнати. В цьому випадку підійдуть кольори світлішої, теплішої гамми. При виборі варто звернути увагу і на передбачувану глянсову стін після фарбування.

Варто пам’ятати, що глянсові поверхні завжди посилюють насиченість кольорів, а матові – приглушають. Також глянсове покриття гармонійно виглядає тільки на рівних поверхнях без нерівностей і поглиблень, тоді як матові кольори крадуть дрібні дефекти стін.

Про автора

admin

Залиши коментарій