Дизайн інтерьера фото

Дзеркальна плитка: 105 фото особливостей використання в сучасному форматі

За авторством admin

Дзеркальна плитка – різновиди і особливості використання в інтер’єрі. 105 фото сучасного дизайну

Практично у будь-якому інтер’єрі знайдеться місце дзеркалу в тому або іншому його вигляді. Застосування відзеркалювальних поверхонь досить затребуване, тому що вони відкривають великі можливості перед дизайнером. Дзеркальна плитка в інтер’єрі є основним прийомом в розширенні тісного простору або для надання додаткового освітлення.

Також без дзеркала не представити жодну вбиральню, ванну кімнату або передпокій, оскільки в цих приміщеннях воно є соціально необхідним.

Переваги використання

 • Тривалий термін експлуатації
 • Стійка до вологи і перепадів температур
 • Стійка до механічних і хімічних дій
 • Невибаглива у відході
 • Стійка до займання
 • Екологічна безпека
 • Має виражений декоративний ефект

Недоліки застосування

 • Крихка
 • Може потемніти або помутніти з часом
 • Вимагає частого гігієнічного прибирання
 • Висока вартість порівняно з альтернативними обробними матеріалами

Особливості виробництва

Дзеркальна плитка робиться абсолютно по інших технологіях, ніж звична усім керамічна. Частенько для її виготовлення на території великих заводів відводяться окремі цехи, не кажучи вже про те, що багато хто просто використовує для її обробки вже готові дзеркала.

Кераміка робиться шляхом випалення і пресування глиняної основи, а ось відзеркалювальну поверхню зробити не так просто. Для цього застосовується тактика глушення газоподібних кристалічних речовин, доданих в розплавлену скляну масу. По виходу виходить дзеркальний ефект.

Великі полотна підлягають розпилюванню на певні розміри виходячи з ескізів, а потім ретельній обробці країв. Дзеркальна плитка з фацетами теж робиться на заводі, це такий же метод обробки країв, як шліфовка або поліровка.

Середня товщина готового виробу біля 4-х мм, а розміри мають правильну квадратну форму, із сторонами 10-30 см Усі інші розміри оправданни дизайнерським задумом і можуть бути навіть виготовлені за персональними даними конкретного проекту.

Процес шліфовки країв може скорочувати розміри до 2-х мм, що іноді помітно в розмірах готового виробу. Навіть плитка з однієї коробки і, відповідно, партії може мати різницю в декілька міліметрів.

По фото дзеркальної плитки ми бачимо, що вона не завжди має глянсову і рівну поверхню. Матовий малюнок на глянці зазвичай виконується по техніці піскоструминного нанесення.

Технологія припускає перенесення малюнка із заздалегідь складеного макету на заготівлю за допомогою піску при дуже високому тиску. Нерідко можна зустріти вироби з кольоровим оформленням, цього вдається добитися за допомогою розпису або фотодруку.

Альтернативою на виробництві служить дзеркальна плитка з полістиролу. Тільки ось пластикове покриття не так практично і безпечно для тісного контакту з людиною, хоч і стоїть в рази дешевше.

Технологія виготовлення дозволяє надавати виробу будь-який колір. Сфера застосування цього альтернативного матеріалу значно нижча, виробництво теж.

Технічні характеристики

При виборі варто звернути увагу на деякі особливості, які можуть істотно відбитися на практичності і терміні експлуатації. Приміром, дуже важлива висока якість скла і його відбиваюча здатність. Якщо на упаковці вказано, що вона складає більше 90%, то можна сміливо використати цей вид в приміщеннях з недостатнім освітленням.

Як і будь-яка інша плитка, дзеркальна має певні параметри вологостійкості. Ознайомитися з ними можна на упаковці кожної окремої партії. Дзеркальна плитка на стіну у вітальні або спальні вимагає меншої стійкості до вологи, чим подібна для ванної кімнати.

Велике значення має якість кладки, точніше герметичність і високі характеристики вживаного плиткового клею, але і початкові параметри самої плитки неодмінно важливі.

Дзеркальні поверхні завжди вимагають підвищеного відходу і ретельніших і регулярніших прибирань, адже на них так добре видно пил і розлучення, особливо якщо йдеться про ванну кімнату.

У зв’язку з цим варто звернути увагу на сприйнятливість до хімічних і механічних ушкоджень. Деякі види дзеркальної плитки можуть дуже швидко помутніти від контакту з кислотою або лугом, які є практично в усіх миючих засобах.

На що звернути увагу при монтажі?!

Будь-який вид будівельного матеріалу має свої особливості в процесі монтажу, дзеркальна плитка не виключення. Навпаки, деякі технічні параметри просто зобов’язують знать умови кладки.

Технологія укладання плитки на будь-яку рівну горизонтальну або вертикальну поверхню мало відрізняється від загальноприйнятої для керамічних виробів.

Складений сам процес, оскільки у останніх тильна сторона шорстка, що має певні проміжки для швидкого зчеплення з поверхнею. Основа повинна мати абсолютно рівну поверхню, відбиваюча здатність і гра світла з легкістю видадуть усі погрішності поверхні.

Як говорилося вище, в процесі обробки можуть бути спотворені розміри, іноді вони відрізняються до 3-х мм Щоб кладка була симетричною, спочатку необхідно викласти усі плитки з коробки на горизонтальну поверхню, щоб вийшов цілий ряд по ширині. Це допоможе оцінити зовнішній вигляд і уникнути спотворення.

Одна і та ж партія, причому в одній і тій же упаковці, може мати різні розміри. Самостійно відрізувати краї і намагатися підігнати висоту не коштує, це приведе до втрати зовнішнього вигляду виробу і зробить плитку зовсім не придатною.

Вироби з вираженими відхиленнями за розміром можна використати для оформлення кутів і країв поверхонь. Для підгонки дзеркальної плитки по краях і кутах застосовується спеціальний склоріз.

При кладці дзеркальної плитки також використовуються пластикові хрестики, які допомагають витримати однаковий проміжок. В даному випадку, чим менше відстані між поверхнями, тим гармонійніше і привабливіше виглядає відзеркалювальна поверхня.

У роботі варто використати м’які тканинні матеріали, це дозволить уникнути ушкоджень країв, у вигляді сколов і подряпин. Нанесене на тильну поверхню відбиваюче покриття може зіпсуватися від занадто агресивного склеювального складу, особливо якщо плитка низької якості і клей абсолютно не призначений для цієї мети.

Зіпсована поверхня сильно вплине на зовнішній вигляд дзеркала зовні, зробивши його непридатним для подальшого монтажу і застосування. Клеїти плитку необхідно на силіконові суміші або рідкі цвяхи.

Дзеркальна стельова плитка вимагає серйознішого монтажу. Відзеркалювальні поверхні на стелі мають особливо великий попит. Вони допомагають візуально підняти стелю і надають кімнаті ще більше світло і простір.

Дзеркальна плитка дуже крихка, а її осколки можуть привести до дуже серйозних ушкоджень, тому її варто кріпити на шурупи, капелюшки яких надалі ховаються під спеціальними заглушками.

Дзеркальна плитка у ванній кімнаті або на кухні застосовується значно частіше, оскільки саме ці кімнати зазвичай мають дуже скромні розміри. Застосування дзеркальних панно в спальнях і вітальнях виправдовується витонченістю і неповторним шиком, особливо привабливо виглядає плитка з фацетами і матовим орнаментом на поверхні.

Сучасні технології лазерного різання дозволяють нанести абсолютно будь-який напис або візерунок на глянсову поверхню, при цьому не варто переживати за зовнішній вигляд поверхні, це абсолютно безпечний метод, що не викликає ні сколовши, ні тріщин.

Абсолютно будь-який простір отримає нові можливості в плані дизайнерського оформлення, досить просто включити в інтер’єр дзеркальну плитку.

Про автора

admin

Залиши коментарій