Дизайн інтерьера фото

Дворівневі квартири: 110 фото сучасних цікавих ідей

За авторством admin

Дворівневі квартири – реалізація в життя стильних дизайнерських проектів(110 фото)

Наявність окремого великого житла – для багатьох раніше ця думка здавалася лише мрією. Дворівневі житлові квартири ще декілька десятків років назад здавалися небувалою розкішшю. Проте сьогодні, змінивши однотипні планування, такі апартаменти є присутніми практично в усіх новобудовах.

Великі квадратні метри, що розташувалися на двох поверхах, дають можливість кожному відчути себе аристократом, утілити в життя усі дизайнерські фантазії і створити житло повністю відповідне і по стилю і по комфорту.

Планування дворівневої квартири дозволяє організувати індивідуальний простір для кожного члена сім’ї, і також облаштувати території для спільного час супроводження.

Особливості дворівневих апартаментів

При купівлі квартири в два поверхи варто розуміти, що у цих будівель є ряд технічних особливостей, які не можна не брати до уваги.

Головною особливість являється чітка і планування зі своєю статичність, внаслідок чого деякі ділянки житлоплощі не можуть бути перенесені в процесі перепланировочних робіт.

Якщо намічається перепланування або ремонт в квартирі в два поверхи, то не можуть переноситися наступні елементи:

  • вхідний дверний отвір;
  • кухонна зона;
  • ванне приміщення і санвузол;
  • сходова конструкція.

Планувальний план дворівневих апартаментів

У основу планування квартири в два поверхи входить мета розмежування усього простору на територію громадського призначення і приватного. Громадська зона, як правило, це перший поверх. Саме тут розміщують кухонну кімнату, гостину, столову зону, передпокій, кабінет для роботи і гостьову спальню. Вгорі організовують сімейний житловий простір з дорослої і дитячих спалень, ванної кімнати і гардеробу.

Дуже зручно групувати кімнати по їх прямому функціональному призначенню, тобто кабінет з бібліотекою і так далі

Головний атрибут будь-якого інтер’єру дворівневої квартири – це сходи. Це не лише функціональна конструкція, без якої просто неможливо потрапити на верхній поверх, але вона є ще і центральною експозицією у будинку.

Традиційно сходи розташовують або в центральній частині, або біля стінної панелі, на яку вона спирається. При проектуванні сходових східців слід відміряти правильну ширину і довжину майданчиків, щоб по конструкції було безпечне і зручно пересуватися.

Варіанти сходових конструкцій

Маршеві вироби – виготовляються з натуральних або штучних матеріалів, як правило, це деревина або камінь. Головний плюс таких моделей – бездоганна безпека.

Оформивши такі сходи дерев’яними декоративними підпорами, можна сміливо включати її в класичний інтер’єр. Недоліком маршевих конструкція являється з великі габарити, в середньому вони займають близько 20 квадратів площі. Підійдуть ці моделі і для кантри стилістики, а для модерну або арт-деко.

Консольні моделі – візуально такі сходи “парять” в повітряній невагомості. Тому виглядають вони дуже стильно і сучасно. Такі сходи можуть бути оснащені перилами. Головний недолік полягає в тому, що консольні конструкції зводять тільки біля стіни.

Гвинтові вироби – займають лідируючі позиції на ринку. Це обумовлено їх компактністю, а тому зручністю експлуатації. Є множина спіралевидних варіація таких виробів, тому такі сходи можна вписати у будь-яке приміщення. Органічно впишуться в сучасні стилістичні концепції хай-тека, модерну, ампіру та ін.

Ковані сходові конструкції відрізняються своїй эксклюзивностью. Відмінно виглядають в модерн-интерьерах.

Вироби на больцах – подібні конструкції не мають каркаса, а кріплення здійснюється до перил за допомогою болтів. Підходять для доповнення інтер’єрів будь-якого стилю. Конструкції відрізняються своїй эргономичностью, досить міцні і довговічні. Сходинки виготовляються з матеріалів у вигляді каменю, металу і скла.

Дизайнерське оформлення

Оформлення дизайну дворівневої квартири повинне здійснюватися згідно з головним принципом: вибрана стилістика має бути присутньою в усьому житлі, створюючи єдину дизайнерську концепцію.

Вибираючи стильовий напрям для свого дому, варто звертати увагу на те, що в кінцевому варіанті повинне вийти затишне житло, в якому приємно і відпочивати, і працювати, і просто мешкати.

Дизайнери виділяють декілька найпопулярніших стилистик, які підходять для оформлення двоповерхових квартир :

Мінімалізм – стриманий стиль, при оформленні яким використовується мінімальна кількість декору і меблевих елементів. Щоб не перевантажити будинок різними деталями, варто звернутися по допомогу до професіоналів, які розроблять грамотний проект в мінімалістському стилі.

Хай-тек – урочистість високих технологій. Форми чіткі, лінії прості і зрозумілі. Головна роль відводиться високотехнологічним новинкам техніки.

Лофт – напрям максимально стримано в декоруванні. Тут основу убрання складають відкриті комунікаційні мережі, балки, труби і цегляна кладка на стінах.

Авангард, як і арт-деко дуже сміливі і провокаційні стилі, що зрозуміло при перегляді фото дворівневих квартир, виконаних в даних стилистиках . Ніякого класицизму і традиційних прийомів. Кожен елемент це експериментальний виклик реальності.

У кожного напряму интерьерного стилю є маса дрібних нюансів і особливостей. Оскільки дворівневі квартири мають чималу площу, на якій дуже важливо органічно і комфортабельно розмістити безліч предметів, те оформлення і розробку дизайн-проекта таких апартаментів краще довірити професіоналам.

Двоповерхові апартаменти обов’язково мають бути добре освітлені. У осоружному результаті вийде темне нудне убрання, в якому не комфортно знаходитиметься.

Центральним елементом освітлення може стати велике панорамне віконне полотно. Окрім своєї головної функціональної ролі освітлювати і наповнювати будинок світлом, воно буде важливим дизайнерським елементом.

Квартири в два поверхи безперечно дуже оригінальні і привабливі із-за своїх розмірів і планування. Проте є у них недоліки, з якими не можна не вважатися.

По-перше, це витрати на комунальні платежі, адже такі площі потягнуть за собою чималу статтю витрат в сімейному бюджеті.

По-друге, при частих перепланировочних маніпуляціях таке житло швидко прийде в аварійний стан, тому будь-який ремонт тут ця досить серйозна і відповідальна справа.

Про автора

admin

Залиши коментарій