Дизайн інтерьера фото

Двоповерховий будинок: 60 фото, креслень, схем і проектів для особняків

За авторством admin

Двоповерховий будинок – планування, варіанти дизайну і архітектурні рішення(60 фото)

Все частіше і частіше люди замислюються про переселення з багатоповерхівок у свій особистий, затишний будиночок, віддалений від усієї міської метушні, з великою дворовою територією, верандою, розташований в тихому, спокійному місці.

Жити ближче до природи, не чуючи сусідів за стінкою, не залежавши від комунальних служб, дихати чистим повітрям – мрія багатьох. Тому зараз таке популярне індивідуальне житлобудівництво.

Коли земельна ділянка вже придбана, з’являються питання: “Скільки поверхів зводити? Як грамотно розпланувати простір”? і так далі

Найкращий варіант, пропонований багатьма забудовниками, – проект двоповерхового будинку, що поєднує в собі оптимальну корисну площу, дозволяє значно заощадити місце на ділянці, не жертвуючи при цьому квадратними метрами будівлі, що будується.

Основні переваги

Спершу необхідно розібратися, які достоїнства має двоповерховий будинок порівняно з одноповерховим.

По-перше, економія площі земельної ділянки. Земля, призначена для індивідуального житлобудівництва, досить дорога, а розмістити на ній хочеться багато що, і дитячий майданчик, і баню, і альтанку, і, нарешті, невеликий сад або город.

Тому, наприклад, зведення двоповерхового будинку 10 на 10 метрів на ділянці в 6 соток, займе всього біля 17-ти відсотків площі, тоді як одноповерховий будинок, порівнянний по квадратних метрах з ним, захопить вже 34 відсотки.

По-друге, опалювання двоповерхового будинку простіше, якщо, звичайно ж, грамотно продумати систему обігріву. Опалювати приміщення 10 на 10 легше, ніж, наприклад, 20 на 20, ще і тепло завжди піднімається вгору, тому можна не турбуватися про нагрів підлог другого поверху, вони завжди будуть теплими.

По-третє, можна зробити ідеальне зонування усіх приміщень, перший поверх ідеально підійде для кухонної зони, столової і великої вітальні, де часто збиратимуться гості і уся сім’я. Другий поверх – зазвичай більше інтимна частина будинку, тут прекрасно розмістяться спальні кімнати для усіх членів сім’ї.

По-четверте, відкривається можливість установки балкона, тераси на висоті, тим самим досягається різноманітність фасаду і устаткування прекрасного місця для розслаблення і відпочинку.

І, нарешті, будинок з двома поверхами, порівняно з одноповерховим, виглядатиме дорого, красиво, ефектно. У цьому можна переконатися, вивчивши фото двоповерхових будинків. І, звичайно, не можна забувати про те, що з вікон другого поверху відкривається прекрасний вид на місцеві околиці.

Можливі труднощі

Основною складністю при будівництві двоповерхового котеджу можна рахувати значне збільшення грошових коштів, що вкладаються у будівництво, порівняно з одноповерховими будинками.

Це відбувається, в першу чергу, із-за дорожчання фундаменту. Для того, щоб основа витримувала вагу декількох рівнів, необхідно, щоб воно було максимально міцним і надійним.

З цим завданням прекрасно справляються стрічкові бетонні фундаменти, їх характеристики дозволяють утримувати вагу будинку, разом з усім наповненням. Проте вартість їх будівництва досить висока.

Наступна трудність, з якою зіткнуться майбутні хазяї – обов’язкова установка сходів. Ця конструкція не лише збільшить статтю витрат у бюджеті, але і ускладнить саму технологію будівництва котеджу.

Також сходовий отвір може стати причиною нещасних випадків, за статистикою, падіння зі сходів в приватних будинках – явище, що зустрічається досить часто.

Тому ретельно зважте все за і проти”, зробіть цю конструкцію максимально безпечною, звернувшись до фахівців, вони допоможуть скласти правильне креслення сходового прольоту, зроблять якісну і надійну установку.

Планування двоповерхового будинку також буде ускладнено:

  • необхідністю установки додаткового посилення перекриттів;
  • складною схемою системи опалювання;
  • розгалуженою і ускладненою комунікаційною системою(водопровід, каналізація);
  • обов’язковим посиленням утеплення стін будинку в силу вітрового навантаження, що зростає на них, і так далі

Матеріали для будівництва

Для спорудження двоповерхового будинку допустиме застосування багатьох будівельних матеріалів, найчастіше для цих цілей використовуються:

  • брус;
  • цеглина;
  • піноблок;
  • газоблок;
  • колода.

Вибір вживаної сировини залежить тільки від смакових переваг хазяїна і від можливостей запланованого бюджету.

Застосування усіх перерахованих матеріалів гарантує вам будинок, який відрізнятиметься міцністю, надійністю і довговічністю, звичайно ж, якщо проектування і будівництво буде здійснено грамотними професіоналами.

Проте, на замітку, котеджі з дерева, відрізняються теплотою і екологічністю, такі будівлі відмінно зберігають тепло і швидко нагріваються, що не можна сказати про будівлі з цеглини.

Розподіляємо простір грамотно

Найприємніше і цікавіше зайняття при плануванні створення двоповерхового будинку : складання його схеми, визначення, в якій стороні розташовуватиметься кухня, куди виходитимуть вікна спальні, де знаходитиметься дитяча і так далі

Спершу здійснюється зонування першого поверху. В основному його план однаковий у більшості проектах, обов’язково тут розміщується прихожа, кухонна зона, бойлерна, вітальня і санвузол, яким зможуть скористатися і домашні, і гості.

Біля входу з вулиці рекомендується обладнати тамбурне приміщення. Це дозволить запобігти прямому попаданню холодного повітря відразу у будинок при вході і виході, дозволить зберігати комфортну температуру в холодну пору року.

Після того, як обов’язкові приміщення позначені в плані, за наявності вільних квадратних метрів, робиться організація тут додаткових кімнат. Це можуть бути комори, пральна, столова, ігрова, кімната для гостей і так далі

Якщо у ваших задумках вибудовування двоповерхового будинку з гаражем, то це приміщення зазвичай так само включається в схему першого поверху, вноситься під загальний дах і забезпечується відособленим входом до будинку.

Другий поверх зазвичай займається особистими приміщеннями, тут необхідно передбачити санвузли для усіх членів сім’ї, спальні кімнати, дитячі, вбиральні, при необхідності – кабінет, бібліотеку і так далі

За наявності вільних квадратних метрів можливе устаткування кімнати для тихого, сімейного відпочинку, вона є аналогом залу, але використовується тільки членами сім’ї.

Якщо у будинку все-таки передбачений гараж, то розміщувати над ним спальні і дитячі кімнати не рекомендується. Краще зайняти цю площу кімнатою для зберігання віщим, сходовим майданчиком, вбиральнею і так далі

Зробити вдале і грамотне розташування кімнат нескладно, основною рекомендацією буде виключення вузьких, занадто великих, довгих, непотрібних коридорів, щоб уникнути зменшення корисної, функціональної площі.

Будівництво двоповерхового будинку – процес відповідальний, що вимагає багато витрат, як фізичних, так і матеріальних. Проте, при зверненні по допомогу до професіоналів, які грамотно спроектують будівлю, розрахують необхідні навантаження на елементи конструкції, почнуть і завершать будівництво, ви витратите набагато менше сил і часу.

Якщо будинок своєї мрії ви хочете заснувати самостійно, запасіться силами, терпінням, часом, і у вас все обов’язково вийде.

Про автора

admin

Залиши коментарій