Дизайн інтерьера фото

Дизайн квартири з нішею: 145 фото секретів і особливостей рішень при оформленні

За авторством admin

Дизайн квартири з нішею – особливості дизайну однокімнатних і багатокімнатних квартир(145 фото)

Власникові невеликої “хрущовки” необхідно продумати до дрібниць, яким буде дизайн кожного приміщення після ремонту, її площа обмежена в порівнянні з однокімнатними квартирами в новобудовах. Ниша в кімнаті – прекрасна можливість розділити приміщення на зони з метою зробити житло комфортним з усіма сучасними зручностями. Попри те, що площа простору обмежена, в нім можна розмістити усе необхідне, правильно підібравши стильове рішення.

Коли самостійно зробити дизайн-проект не виходить з яких-небудь причин, треба звернутися по допомогу до професійних фахівців.

Оформлення малогабаритного житла

Дизайнери говорять, що однокімнатна квартира з нішею має свої переваги, головне – їх побачити і правильно використати. Не варто сприймати її як нікому не потрібну перешкоду, краще раціонально скористатися усіма наявними плюсами. У ніші багато власників влаштовують домашній кабінет, або розміщують спальне місце.

Корисна порада! Дизайн для ніші вибирайте з урахуванням того, що конструкції будуть стаціонарними, такі перегородки складніше демонтувати в порівнянні з шторами з тканини.

Одним з найпоширеніших варіантів є житло з нішею для ліжка, саме з такою метою альков був задуманий архітекторами при проектуванні.

Проте не завжди це рішення можна назвати оптимальним: необхідно враховувати число мешканців, вік кожного з них і улюблене зайняття. У кімнаті з нішею можна зробити не лише спальню, але і кабінет, дитячу і столову.

Як правильно використати простір ніші

Облаштування алькова залежить від призначення тієї частини квартири, де він знаходиться, отже, спочатку належить визначитися, для чого служитиме ніша. Після цього треба вибрати відповідний варіант декоративної обробки, предмети меблів і освітлювальні прилади.

Дитяча зона

На фото квартири з нішею ви можете бачити варіанти облаштування алькова під дитячу зону. Це оптимальне рішення для будь-якої молодої сім’ї, в якій росте дитина, наявність особистого простору для малюка не менш важлива, чим для дорослих.

Які меблі поставлять батьки в дитячий куточок, залежить від вікових особливостей і смакових переваг його маленького хазяїна. “Ліжко-горище” – меблі, де органічно поєднується спальне місце, робоче місце і місце для зберігання речей.

Щоб купити таке ліжко, важливо брати до уваги відчуття самої дитини, йому доведеться підніматися на верхню полицю, і батьки мають бути упевнені, що для малюка боязнь висоти – це не проблема, і він зможе самостійно піднятися або спуститися.

Спальне місце для дорослих

Спальне місце для дорослих, що повністю відповідає архітекторській задумці. Якщо ви вирішили влаштувати тут для себе ліжко, то збираєтеся використати нішу по її призначенню. У затишний куточок можна поставити широке двоспальне ліжко, на яке можна покласти зручний матрац.

Тепер не доведеться тулитися на вузькому розкладному дивані, нічний відпочинок буде повноцінним, і кожен ранок ви зустрічатимете з новими силами. Якщо конструкція оснащується ящиками, то в них можна зберігати постільне приладдя, особисті речі або книги.

Корисна порада! Індивідуалізуйте вільний простір стіни над ліжком за допомогою колажу сімейних фото і дитячих малюнків.

Робочий кабінет

Таке облаштування можна вважати ідеальним, якщо в квартирі живе тільки одна людина. Власникові необов’язково купувати для себе двоспальне ліжко, тому нішу він може облаштувати на свій смак, перетворивши її на повноцінний кабінет або зробивши з неї куточок для улюбленого зайняття.

У нішу ставлять комп’ютерний стіл з полицями і шафою, краще усі предмети меблів зробити на замовлення, щоб враховувалися розміри ніші і кімнати.

Корисна порада! Позначити чітку межу між робочим простором і житловим допоможуть стелажі або полиці.

Куточок для зайняття спортом

Потурбуйтеся про вентиляцію і розмістіть в цьому просторі шведську стінку з тренажерами, щоб завжди бути в хорошій фізичній формі.

Вбиральня

Це мрія будь-якої модниці, яку вам під силу утілити в реальність, якщо є таке бажання. Прийнявши рішення, залишиться замовити меблі з оптимальним варіантом наповнення – з необхідною кількістю вішалок, ящиків і дзеркалом.

Корисна порада! Щоб відгородити вбиральню від іншої частини кімнати, скористайтеся розсувними дверима-купе або перегородками з тканини.

Кухня-студія

Кухня-студія, стандартна кухня або їдальня. Будівельні організації не схвалюють облаштування в алькові зони приготування їжі, а ось, що стосується їдальні, то такий варіант вважається цілком законним.

У куточок ставлять стіл компактних розмірів з табуретами, альтернативний варіант – поставити дві м’які канапки з моделлю столу, що розкладається, посередині, щоб помістити велику компанію.

Важливо знати! Якщо в ніші хазяїн розмістив кухню, його житло автоматично стає квартирою-студією, до її декоративного оформлення пред’являються особливі вимоги, яким вона повинна повністю відповідати.

Якщо розташувати в ніші зону відпочинку, вона повинна як продовження основного приміщення. На великому дивані зможуть розміститися гості, а зручне крісло, оточене книжковими полицями, забезпечить комфортне дозвілля для людини, що захоплюється читанням.

Стильне дизайнерське оформлення

Інтер’єр квартир з нішею може бути найрізноманітнішим: порадьтеся з дизайнером або погортайте каталог з готовими рішеннями. Є можливість вибрати варіант до душі, починаючи від нейтрального оформлення і закінчуючи виділенням алькова в окрему зону. Прислухайтеся до рекомендацій дизайнерів інтер’єрів :

Цілісність. Треба, щоб ніша була оформлена в тому ж стилі, що і саме приміщення, допускається також оформлення в схожому стильовому напрямі.

Цветорешение припускає обов’язкове використання основного кольору, можна поекспериментувати з контрастами. Враховуйте, як розташовані вікна в квартирі, якщо світла в приміщенні недостатньо, краще не вибирати темні відтінки.

Зонування здійснюється за допомогою легких мобільних перегородок світлого забарвлення, щоб не перевантажувати простір: адже такі елементи займають мало місця. Іноді використовуються полиці, стелажі, перегородки із скла або тканини.

Додаткове освітлення легко зробити за допомогою підсвічування, встановите бра, світлодіодні стрічки або точкові світильники.

Здатністю розширювати внутрішній простір володіють поверхні із скла або з дзеркалами, так глянсові меблі дозволять скромний куточок зробити просторішим.

Спробуйте дотриматися усіх вищеперелічених умов, і ви побачите, що кінцевий результат вас не розчарує. Зробіть внутрішній простір максимально відкритим, з таким завданням ідеально справляються невисокі меблі.

Ниша може бути задіяна під живий куточок – поставте туди акваріум з живими рибками. Дизайн зони відпочинку можна поєднувати на власний розсуд, нехай це буде місце для трапези, під час обіду з’являється можливість постежити за морськими мешканцями.

Таке споглядання благотворно впливає на психіку людини, дозволяючи йому повноцінно відпочити і на якийсь час забути про проблеми і важливі справи.

Про автора

admin

Залиши коментарій