Дизайн інтерьера фото

Дизайн хрущовки – огляд сучасних і оригінальних ідей(135 фото)

За авторством admin

Дизайн хрущовки : 135 фото модних тенденцій і сучасних варіантів оформлення квартири

Почувши такі слова як дизайн, більшість людей візуально малюють перед собою образ просторих квартир в новобудовах або широкі приміщення в заміських котеджах. Мало хто застосовує такі поняття відносно малогабаритних радянських хрущовок.

Між тим, зведені в старі радянські часи п’ятиповерхівки складають чималу кількість в інфраструктурі великих і особливо малих міст і питання внутрішнього облаштування таких малогабаритних квартир є не менш гострим, чим у комфортабельнішого житла.

Для хрущовок, грунтуючись на їх малогабаритності, найголовнішим є збереження простору. Тому до вирішення питання перепланування підходять дуже відповідально. Основна мета – створення візуального розширення внутрішніх приміщень, що багато в чому сприяє створенню належного затишку і комфорту.

У часи, коли в Росії будувалися подібні споруди, їх зведення проходило по типових проектах певних серій, кожна з яких відповідала конкретній площі і кількості кімнат. Тобто йшов розподіл на квартири однокімнатні, двокімнатні і трикімнатні.

Самі ж квартири не просто не відрізняються просторою площею, але крім того мають дуже великий недолік, що виражається в узкости кімнат, що створює всякі незручності, однією з яких видається прохідна зона, що проходить прямо через кімнату.

До того ж коридори в таких квартирах не функціональні. Тому стає зрозумілим, чому перепланування хрущовки стає така важлива.

У свою чергу красивий цікавий дизайн в невеликій по площі квартирі також багато в чому залежить від вдало проведеного перепланування

Дизайн однокімнатної квартири

Найбільше проблем виникає, коли необхідно провести внутрішнє перевлаштування в однокімнатній квартирі відповідної споруди. Однокімнатна хрущовка викликає найбільше питань, коли мешканцям спадає на думку перепланувати її на свій лад.

Зокрема, виникають відразу дві проблеми, одна з яких добитися офіційного дозволу від відповідної організації на проведення необхідних робіт і друге, підібрати відповідний дизайн.

Перше завдання вирішується шляхом створення комісії і перевірки стану внутрішніх конструкцій. Якщо майбутні дії не шкодять загальній структурі будинку, архітектор підписує дозвіл. І далі вже слідує підбір відповідного дизайну.

Власне, він вже почався у момент визначення внутрішнього устрою квартири, позначення розташування стін, що несуть і не несуть, і перегородок. Перші із зрозумілих причин чіпати заборонено. Другі ж можна демонтувати або змінювати залежно від дизайнерських варіантів.

Іноді внутрішню стіну що не несе ніяких навантажень, окрім своєї власної не обов’язково ліквідовувати повністю, досить зробити арку або зробити розширення проходу прибравши відповідно до дверний отвір.

Щоб поліпшити освітлення в передпокої можна вибрати варіант скляної вставки або установку вітража на внутрішній перегородці. Якщо внутрішній об’єм дуже малий, його розширюють за рахунок повного зносу перегородки. Тоді відбувається збільшення корисної площі. Маленька хрущовка починає здаватися просторішою.

Якщо раптом дозвіл на внутрішню перебудову отримати не вдалося, використовують інші доступні методи візуального розширення простору. Причому придатними ці методи вважаються і для двокімнатних і трикімнатних квартир такого ж типу.

Розширення внутрішнього простору без демонтажу стін

Використовується просторове зонування. З кімнат забираються занадто широкоформатні меблі. Великі дивани, шафи. Вони значно звужують площу і для квартир з малими площами не підходять.

Встановлюються предмети компактних меблів і в той же час побутова техніка рівних параметрів на два-три рівні(накладаючись один на одного). Таким чином не захаращуються кути і простінки.

Проводиться обмеження робочих зон і зон відпочинку. Розмежувачем може послужити легка перегородка. Можна прменить так само невисокий подіум або удатися до установки відкритого стелажу без дверець.

При виборі меблів в малогабаритну квартиру завжди краще приділити увагу зразкам компактного типу. Установка консолі в передпокої чудово підійде як заміна широкого туалетного столика. Дзеркала переважні без рамок. Можна узяти двомісний диван, який розкладається вперед і має три складання.

М’які меблі ставляться або уздовж стіни, або у будь-якому іншому положенні, якщо, звичайно, вид з кожного боку однаково привабливий.

Стандартний дверний отвір можна змінити, застосувавши розсувні двері. Крім того, в таких квартирах багато хто вважає за краще робити арки в стінах або перегородках, що розмежовують суміжні приміщення. Для однокімнатної квартири це найприйнятніший вибір.

Дизайн кухні. Варіант поєднаного планування

Найскладніше буває оформити дизайн кухні в хрущовці. У двокімнатних квартирах ця проблема іноді вирішується за допомогою демонтажу стіни, що розділяє кухню і зал. Таким чином два приміщення як би об’єднуються до однієї просторої кімнати студію.

Для устаткування кухні краще всього встановити кухонні куточки. Одна сторона куточка упиратиметься у віконний отвір або стіну, а в закінченні інший встановлюють холодильник. У місці стикування двох сторін розміщують раковину. В якості обіднього столу підійде розкладний столик, який не займає багато місця.

Деяким людям подобається однотонність внутрішньої палітри. Але все таки якщо кухню з’єднали, наприклад, з вітальнею варто зробити колірне розмежування. Виконати обробку вітальні одним кольором, а кухні іншим.

Ні в якому разі не варто віддавати перевагу темним тонам. Самі кращі колірні рішення – це теплі тони. Серед них стандартний білий, молочний, небесно-блакитний.

Як зробити правильний вибір

Найчастіше люди приходять в замішання, коли їм доводиться проявляти свою фантазію вирішуючи, як зробити так, щоб малогабаритна квартирка стала здаватися великою.

Навіть у просторих квартирах інший раз доводиться грунтовно попрацювати з різними прикладами дизайну і планування, прикинути де і як повинні розташовуватися речі, які тони повинні домінувати на стінах, як оформити стелі. Що вже говорити про хрущовки, де дизайн кімнати визначається за особливими правилами, що дозволяють зберегти або візуально розширити приміщення.

Не зумівши самостійно визначитися з плануванням і дизайном, мешканці хрущовок звертаються за допомогою до різних каталогів, де є безліч барвистих фотографій, по яких можна підібрати відповідний варіант облаштування відповідного житла.

Підібрати відповідне фото дизайну хрущовки можна звернувшись до інтернету. На його сторінках обов’язково знайдеться потрібний варіант оформлення для будь-якого типу планування, починаючи з трикімнатної квартири і закінчуючи однокімнатною. Крім того, можна буде ознайомитися з радами дизайнерів і при нагоді безпосередньо скористатися їх послугами.

Про автора

admin

Залиши коментарій