Дизайн інтерьера фото

Дитяча в квартирі: 80 фото розміщення куточка для дітей в однокімнатній квартирі

За авторством admin

Дитяча в квартирі – організація куточка для відпочинку і розваг(80 фото)

Досить часто молоді сім’ї з дітьми мешкають в однокімнатних квартирах. Батьки сушать голову над тим, як на невеликій площі організувати проживання людей з різним темпом життя, захопленнями і інтересами. У такому разі неможливо виділити окрему дитячу кімнату в квартирі, але свій куточок у них неодмінно має бути.

Найголовніше створити сприятливу обстановку, що відповідає віку малюка, а ми розповімо, як за допомогою нехитрих методів розділення простору на зони зробити мешкання комфортним для усіх членів сім’ї, організовуючи повноцінні місця для проживання як малюків, так і батьків.

Зонування за допомогою перегородок

Організувати простір для кожного члена сім’ї можна декількома способами :

Якщо дозволяє площу приміщення, то можна звести стіни з гіпсокартону, він є міцним і, в той же час, тонким і легким матеріалом.

Цікаво і не громіздко виглядатимуть розсувні двері з дерев’яним або пластиковим каркасом і напівпрозорим склом.

Розділити простір з використанням меблів також можна, але слід пам’ятати, що великі шафи або декілька предметів складених в ряд візуально виглядатимуть важко, громіздко і зорово зменшать приміщення у декілька разів, хоч і виконають головну функцію – розділення простору на зони.

Пропонуємо придивитися до невеликих стелажів. Стелаж – найпопулярніший і вдаліший компонент для зонування, він легкий, стильний і місткий.

На верхній частині стелажу можна розмістити книги, іграшки, фотографії, тим самим в усій квартирі буде світле і затишне, а нижню частину зробити закритою, розмістивши висувні ящики, вийде майже ізольована зона.

Ще один варіант – ширма, прекрасно розділяє простір, мобільний і недорогий предмет інтер’єру. Це каркасна перегородка з легкого матеріалу, наприклад, з пластика, полікарбонату.

Можна розділити зони з використанням ширми, яка кріпиться до стелі або ж вибрати простіший варіант, – легку і таку, що мобільну, що складається ширми.

Організація дитячої зони

Головне правило, яким слід керуватися, – це багато вільного простору в дитячій. Діти дуже активні і рухливих. Існує декілька способів яким чином звільнити необхідний простір в невеликому приміщенні.

Невелика квартира виглядатиме більше і просторіше, якщо позбавитися від зайвих речей і предметів інтер’єру, громіздких деталей, великої кількості поличок і сувенірів на них, а віддати перевагу простих, яскравих, однотонних меблів.

Меблі-трансформер. Моделі здатні трансформуватися відмінне рішення для маленьких квартир. Головна особливість – це їх функціональні можливості. Наприклад крісло-ліжко, ліжко, яке в складеному виді перетворюється на шафу з диваном або журнальний столик транформируется в стіл для святкування якоїсь події.

Зазвичай, найбільше простору в квартирах займають спальні місця. Звільнити місце можна декількома прийомами.

Якщо дітей двоє, то можна використати двох’ярусне ліжко, якщо дитина одна, то простір можна збільшити придбавши ліжко-горище, яка включає себе ігрову, робочу зону і спальне місце.

Особливість ліжка-горища в тому, що дитина спить вгорі, а на першому поверсі ліжка вільний простір, який можна використати під ігрову, спортивну або робочу зону.

Досить часто ліжко-горище або двох’ярусна перетворюється на багатофункціональний дитячий комплекс в квартирі, де окрім спального місця є висувні столи, шафи, полиці, тумби.

Такі моделі зручні тим, що вміщують майже усі дитячі меблі, звільняючи багато вільного місця.

Альтернативою ліжка-горища може служити Подіум. Є конструкцією заввишки до 50 см, яка займає досить багато простору, зазвичай третина кімнати, але великий розмір компенсується тим, що в подіумі можна розміщувати висувні ліжка, секції зберігання, а на подіумі можна розмістити інші дитячі меблі.

Обов’язково слід продумати, де зберігатимуться дитячі речі, іграшки. Вбудовані шафи вміщують в себе досить багато речей, тому якщо в квартирі є поглиблення і ніші, то їх можна зайняти.

Більше того, можна використати модулі компактного зберігання. Наприклад, використати висувні ящики для іграшок під ліжком або пули з кришкою, що відкидається, і вільним місцем під сидінням.

Меблі в дитячій слід вибирати багатофункціональну і привчати малюка до чистоти, порядку

Якщо в квартирі високі стелі(від 3 метрів), то простір під стелею можна застосувати для розташування другого спального місця, полиць, настінних шафок або житлової антресолі, яка стане найулюбленішим місцем вашого чада. На антресолі можна організувати робоче місце, а також ігрову зону або маленький кінозал.

При організації антресолі слід пам’ятати про правила безпеки і використати екологічно чисті матеріали(наприклад, дерево).

Для розміщення шаф, стелажів можна використати місця загального користування(коридори, балкони, господарські приміщення). Якщо балкон утеплений, то можна зробити ще одну зону робочу або ігрову. Якщо балкон невеликий за розміром, то його можна утеплити і об’єднати з кімнатою.

Дизайн дитячої кімнати

Самим кращим стилем оформлення скромних по площі квартир буде конструктивізм або хай-тек. Рекомендуємо утримуватися від класичного стилю, стилю рококо, більше того, слід використати більше джерел світла. Такі рішення візуально збільшать невелике приміщення.

Темні тони(коричневий, сірий і чорний) із загальної гамми квартири слід виключити зовсім, таке забарвлення буде похмурим і не підійде для дитячої кімнати. Колірне сприйняття малюків і дорослих розрізняється, дітям рекомендуються колорит і лінії, що викликають позитивні емоції.

Цікавий варіант оформлення дитячою в квартирі представлений на фото в мережі і в нашому матеріалі.

Кімната у світлих тонах з яскравими елементами

Приміщення виглядає більше і цікавіше, коли обробка одноколірними шпалерами, штукатуркою “розбавляється” барвистими і насиченими відтінками – червоним, помаранчевим, зеленим, жовтим.

Це може бути одна стіна, оформлена яскравими шпалерами з візерунком, а можна використати веселі малюнки маленького художника, оформлені у барвисті рамки або різноколірні стикери для стін, які легко можна міняти, створюючи цілі картини на стінах.

Щоб створити загальний стиль і єдність в квартирі, в дизайн дорослої зони слід включити пару відтінків з дитячої зони і створити загальний мотив, використовуючи предмети. Наприклад, однакові штори, плед на спальні місця, подушки.

Для невеликих приміщень слід використати яскраве освітлення, краще, якщо світло буде теплим, необхідно відмовитися від тьмяного і холодного освітлення.

Не обмежуйтеся тільки однією люстрою, продумайте, щоб в кожній зоні приміщення були різні джерела світла : настільні лампи в робочій зоні, бра в спальні, нічні світильники в дитячій зоні.

Підлогове покриття

Для просторого приміщення з архітектурними нішами відповідним буде прийом зонування за допомогою різних підлогових покриттів.

Матеріали покриття краще використати натуральні(паркетна дошка з натурального дерева, лінолеум на основі джутового і льняного волокна, пробка). Якщо ж квартира невелика, то виділення дитячої зони іншим покриттям або кольором зорово її зменшить.

Про автора

admin

Залиши коментарій