Дизайн інтерьера фото

Дерев’яний будинок: 60 фото і сучасні варіанти з бруса і зрубу

За авторством admin

Дерев’яний будинок – проекти будови і зовнішній дизайн(60 фото-ідей)

Споконвіку на Русі будували дерев’яні хати і тереми. З розвитком технології і будівельних матеріалів будинку з дерева відійшли на другий план. Проте останніми роками дерев’яна житлоплоща знову набула популярності. Жоден будматеріал не вважається екологічно чистим і нешкідливим для організму людини, як дерево, що росте на лоні природи.

Це головна причина зростання тенденції і попиту на дерев’яні житла. Плюсом ще служить простота зведення, надійність, довговічність і економічність.

Нижче детальніше описані усі особливості з фото дерев’яних будинків.

Достоїнства

Житло з природного матеріалу має ряд достоїнств :

 • за рахунок дихаючої властивості деревина не пропускає шкідливі речовини з довкілля;
 • завдяки смолам, що містяться, повітря в приміщенні стає цілющим;
 • взимку добре тримається тепло, а влітку – прохолода;
 • економне в плані обігріву приміщення;
 • дешевше за інші будівельні матеріали;
 • легеня на монтаж;
 • не вимагає складного фундаменту;
 • не потребує зовнішньої і внутрішньої обробки;
 • стійке і міцне при землетрусах.

Недоліки

Є декілька причин, по яких багато хто відмовляється від дерева :

 • пожароопасность;
 • гнилизна;
 • ушкодження грибками і термітами;
 • здатність висихати і розтріскуватися.

Люди придумали безліч захисних засобів що дозволяють обробити деревину, тому недоліки таких жител легко поправні.

Види дерев’яних будинків

Нині існують декілька видів дерев’яних будинків :

 • із звичайних або оцилиндрованних колод;
 • з брусів;
 • каркасних і щитових конструкцій;
 • дерев’яних блоків.

Останні два варіанти особливо популярні за рахунок свого швидкого зведення, хорошої теплоізоляції і адаптації до будь-яких погодних умов.

Але такі будинки не відрізняються екологічною чистотою у зв’язку з використанням синтетичного утеплювача, який перешкоджає нормальному мікроклімату усередині будівлі.

Будинок з колод відрізняються своєю високою ціною. За старих часів ліс для будівництва рубали взимку. За допомогою сокири прибирали кору і зводили удома з колод різних розмірів.

Зараз колоди сортують за якістю. Стандартні залишають на будівництво, обробляючи на спеціальних верстатах і доводячи до одного розміру. Для довгої експлуатації будівлі, колоди просочують спеціальними рідкими засобами.

Сучасні розчини для дерева:

 • не мають запаху;
 • захищають від гнилизни, комах і грибків;
 • забезпечують протипожежні властивості;
 • надають декоративному вигляду.

Вибираючи дерев’яний будинок, перевага віддається такому матеріалу як брус. Бруси бувають різного виду:

 • пиляні;
 • строгание;
 • клеєні.

Перші два види відрізняються середньою якістю і низькою ціною. Останній вид бруса відноситься до якісного і дорогого будматеріалу. Виготовляють клеєний брус із спеціально висушених дощок міцно склеєних між собою. Завдяки такій технології виробництва клеєний брус відрізняється міцністю і не схильністю до деформації і розтріскування.

Техніка зведення будинків з бруса або колоди не відрізняються один від одного. Збираються вони за принципом конструктора зістикувавшись пазами.

Ще одним відмітним моментом є використання дерева з каменем або цеглиною. Будинок з брусів можна викласти зовні цеглиною або декоративним каменем. Така обробка виглядатиме дорого і підвищить економію на обігріві.

У 90-і роки були широко поширені будівлі двоповерхового типу. Перший поверх робили з цеглини, другий – із зрубу. За бажання можна і зараз утілити цю ідею.

Основні моменти будівництва дерев’яних будинків

Будівництво будинку – справа відповідальна. Незалежно від вибраного матеріалу, заради отримання готового житла з невеликими витратами багато хто замовляє удома “під ключ”.

Цей метод хороший ще тим, що будівельна організація пропонує вже готовий проект дерев’яного будинку. Такий варіант значно скоротить час і заощадить витрати на підготовку будівництва.

Далі треба визначитися з фундаментом. На нього йде третина частини основних витрат. Під дерев’яне житло зазвичай вибирають стрічковий, стовпчастий або гвинтовий фундамент. Для зроблених з колод споруд підійде перший варіант.

Для будинків з бруса і каркасно-щитових використовують другі два види основи. Не останню роль грає грунт ділянки. На гірській і лісовій місцевості доцільніше будуватися на гвинтовому фундаменті.

Розмір майбутнього будинку теж має значення. Відштовхнувшись від площі будови, підраховують бюджет і вибирають матеріал для будівництва.

Після завершення робіт з фундаментом, приступають до стін. Головне не забути просочити деревину відповідними розчинами.

Утеплення дерев’яного будинку теж проходить на цьому етапі. Для будинків із зрубу використовують по-старому мох, клоччя або джут. Сьогодні будівельний ринок пропонує безліч різних сучасних матеріалів для утеплення стін.

Побудувавши коробку будівлі, беруться за дах. Важливо вибрати її надійну форму, що захищає від негоди і вписується в загальний дизайн майбутнього будинку. Окрім покрівлі, важливо покрити крокви пароізоляційною плівкою.

Для вікон в дерев’яному будинку, а також дверей, заздалегідь планують робити отвори і продумують їх механізм використання. Будуть вони розсувні або орні, з класичною архітектурою або з арками.

Полу в дерев’яному будинку треба покрити гідроізоляцією до стягування і обробних робіт. Підлогове покриття може бути будь-яким залежно від вибору хазяїна.

Житло, побудоване з бруса або оцилиндрованного колоди, не потребує зовнішньої і внутрішньої обробки. Будинок із звичайного зрубу вимагає довгої усадки, тому бажано його задекорировать.

Далі вирішується питання з каналізацією і водопостачанням. Необхідно зробити систему відведення водостоку, яка захистить фундамент від грунтових вод.

Завершивши будівництво будинку, приступають до монтажу системи опалювання. Вибір опалювання повністю залежить від капризів хазяїна.

Останній момент у будівництві – монтування електричних дротів, розеток і світильників згідно з документальним проектом будівлі.

Обговоривши найголовніші моменти, можна з упевненістю сказати, що будівництво будинку – серйозне, але цілком здійсненне бажання. Важливо, з чого він побудований.

Про автора

admin

Залиши коментарій