Дизайн інтерьера фото

Декоративна плитка – варіантів внутрішньої обробки приміщень(130 фото)

За авторством admin

Декоративна плитка: 130 фото дизайнерських ідей для стильної обробки стін

Важко уявити собі сучасний інтер’єр без використання в обробці керамічних плиткових елементів. Сьогодні існує безліч різних варіантів плитки, яка розрізняється і по матеріалах виготовлення, і за видовою різноманітністю, і по формах і розмірах.

Обробка декоративною плиткою є найпопулярнішій, адже це красиво виглядає і практичне в експлуатації.

Включення декоративної плитки навіть в найскромніший дизайн інтер’єру зможуть привнести свіжість і зробити його динамічнішими. Кожен може утілювати в реальне життя усі свої задумки і фантазії за допомогою керамічних деталей.

Види декор-плитки

Декоративні плиткові композиції можуть виступати в интерьерной композиції як самостійні прикраси, так і у вигляді доповнення до основної дизайнерської концепції. Враховуючи різні чинники, плитку можна використати для облицювання і усередині приміщень, і зовні.

Внутрішня декоративна плитка, виходячи зі своїх зовнішніх особливостей, ділиться на:

Декор класичного типу – звичайні елементи, на які нанесений малюнок. Такі вироби використовують для створення самостійної интерьерной композиції.

Бордюр або фриз – вузькі плиткові елементи у формі прямокутника. Служать для розмежування поверхонь із стелею і підлогою або ж між різними по відтінку або фактурі площинами. Як правило, бордюри включені в основну колекцію плиткових матеріалів.

Олівець-бордюр – керамічний елемент прямокутної форми з опуклою поверхнею.

Плиткове панно – на елементи нанесені частини малюнка, який збирається як пазл.

Фрисайз-полотно – кожна плиточка має малюнок, який збирається в єдине панно, що не має цілісності композиції. Форма готового панно може бути досконала будь-кому.

Мозаїка – з її допомогою інтер’єру надають свіжому вигляду, приміщення виглядає стильно і сучасно. З мозаїчних елементів можуть збиратися цілі сюжети, наприклад, часто викладають у ванних кімнатах морські пейзажі.

Інший варіант – виділення мозаїкою окремих зон, наприклад, вхід до кімнати, кут приміщення, обрамлення дзеркальних полотен та ін. За формою мозаїчні елементи можуть бути як стандартно квадратними, так і у вигляді будь-яких геометричних фігурок. Саме цей вид матеріалу використовують для облицювання зігнутих поверхонь.

Серед величезного різноманіття представлених плиткових колекцій необхідно правильно зробити вибір, щоб результат проведених будівельних робіт міг радувати не один рік.

Є безліч матеріалів, використовуваних для виробництва плитки. У кожного є свої достоїнства і негативні характеристики.

Гіпсовий склад

Гіпсові плиткові елементи використовують в обробці стінних і підлогових поверхонь різних кімнат. Часто декорують ліпними гіпсовими вставками стелі, арки і карнизи.

Найпопулярнішими елементами, які виготовляють з гіпсової сировини, являються плитка під цеглину або камінь. Кути в приміщеннях обробляються куточком.

Гіпсові вироби мають свої особливості:

 • завдяки невеликій вазі ними обробляють поверхні з гіпсокартону;
 • монтажні роботи по кріпленню елементів і х обробці дуже прості. До того ж існує можливість самостійно виготовити гіпсові плиточки різної форми;
 • склад природний, а тому екологічно чистий і безпечний для людського здоров’я;
 • вартість готових виробів невисока;
 • асортимент широкий і вражає різноманітністю текстур, форм, розмірів і варіацій відтінків.

Головний недолік гіпсових виробів – висока міра водопоглащения, внаслідок чого їх не рекомендують використати у ванних кімнатах. Або ж доведеться обробляти таку плитку спеціальним вологовідштовхуючим складом.

Дикий камінь

Дикий камінь – представляє особливу групу декор-изделий. Для виробництва використовують полегшену бетонну суміш, в яку додані різні наповнювачі.

Завдяки вібролитву виходить добитися зовнішньої подібності з виробів з натурального каменю. До достоїнств такого матеріалу відносять:

 • найменша вага в порівнянні з натуральним каменем;
 • високі прочностние показники;
 • не горючість;
 • екологічно безпечний матеріал.

Доступність за ціною і непримхливість у відході роблять такі декоративні матеріали дуже затребуваними.

Декор з пластика не боїться вологи, а тому може бути використаний в приміщеннях з підвищеною вологістю. Це дешева альтернатива керамічним виробам.

Ванну кімнату можливо обробляти і стельовими ПВХ панелями і ПВХ- плиткою на стіну. Переваги пластика :

 • легкість елементів, завдяки чому їх кріплять і на обрешетування і до самої поверхні;
 • довгий термін використання;
 • високі показники звукопровідності і теплоізоляції;
 • швидкість монтажу;
 • легко очищати.

Проте варто знати, що цей матеріал дуже горючий.

Завдяки своїй пластичності, ПВХ елементами обробляють поверхні із складним рельєфом. Ними дуже просто приховувати недоліки стін.

Пенополистероловая плитка

Пенополистероловая плитка використовується для облицювання стельових перекриттів. Ці вироби мають низьку вартість, високі шумо- і теплоізоляційні показники. Матеріал невибагливий у відході і різноманітний.

Керамічні елементи

Керамічні плиткові елементи є класикою. У таких виробів немало достоїнств:

 • міцний і довговічний;
 • невибагливий у відході і експлуатації;
 • підвищена жорсткість дозволяє ставити на керамічні поверхні важкі предмети;
 • не піддається хімічній дії миючих складів;
 • не кераміці не збираються пилові відкладення;
 • екологічний і безпечний матеріал.

Недоліком кераміки є крихкість і складність, трудомісткість процесу укладання.

Великий асортимент керамічних плиткових виробів дозволяє підбирати матеріал для будь-якого стильового напряму. Так декоративна плитка під камінь часто використовується для оформлення камінів.

Для сучасного хай-тека характерно застосовувати елементи з металізованим блиском. А для романтичного стилю підійдуть елементи з рельєфною поверхнею, квітковим принтом або ручним розписом.

Вибір потрібного матеріалу

Настінні і підлогові плиткові елементи відрізняються між собою і розмірними параметрами, і матеріалами виготовлення.

Підлогова площина піддається підвищеним навантаженням, тому плитку краще вибирати з каменю або керамогранита з товщиною більше полу сантиметра. Як правило, для підлоги вибираються елементи великого розміру, щоб дизайн був гармонійнішим.

На фото декоративної плитки для ванного приміщення показано, що слід віддавати перевагу ребристим або шорстким поверхням, щоб уникнути травмоопасности. Оскільки вологість тут підвищена, то у матеріалу показник пористості має бути мінімальним(кераміка, камінь і так далі).

При виборі також слід враховувати декоративну складову, пам’ятаючи, що це частина загальної интерьерной композиції, тому плитка повинна органічно вписуватися в концепцію.

Про автора

admin

Залиши коментарій