Дизайн інтерьера фото

Дах частки будинку : 75 фото різновидів варіантів установки

За авторством admin

Дах частки будинку – види конструкції, кращі ідеї дизайну і сучасні форми(75 фото)

Будівництво даху – важливий етап спорудження частки будинку. Вона захищає мешканців від сонця, холоду, опадів і інших сюрпризів природи. При складанні проекту необхідно враховувати особливості кліматичної зони. Друга її функція – естетична.

Хто не хоче жити в красивому будинку? Ефектний дах може стати родзинкою усієї будови і навіть місцевою пам’яткою.

На вибір типу даху помітний вплив робить клімат.

Плоске рішення доречне в областях з мінімумом щорічних опадів. Відсутність або мінімальний(не більше 3?) ухил в місцевості з великою їх кількістю приведе до скупчування води на даху. Згодом вона може почати протікати.

До наших широт більше підходить скатна конструкція. Кут нахилу залежить від кількості випадних опадів, зазвичай складає не менше 10?. У приватному будинку облаштування даху нерідко має на увазі декілька скатів.

Архітектурою будинку може передбачатися горище. В цьому випадку дах відділяється від житлової частини горищним перекриттям. Бесчердачная дах одночасно є перекриттям верхнього поверху.

Складаючи проект даху, треба визначитися, як використати простір під нею. Від того, чи планується розташовувати на нім житло або комору, залежить відповідна форма і конструкція.

Односхилий дах нахилений в один бік під кутом 20-30?. Скат повинен розташовуватися назустріч вітрам. Відмінний вибір для будинку з різновисотними стінами. Ця проста конструкція ефективно використовує площу, спрощує монтаж димаря і подальшу добудову поверхів.

З недоліків можна виділити не найцікавіший вид. Незвичайний підхід(комбінація скатів на різних рівнях, використання металлочерепици) дозволять добитися привабливого результату.

Досить поширений в наших широтах варіант – двосхилий дах. Кут нахилу варіюється в межах 25-45?, точна величина залежить від кількості опадів в регіоні.

Ухил повинен сприяти її природному очищенню від снігу і води. Ця конструкція підходить для устаткування горища, швидко і недорого монтується, відкриває широкі можливості для дизайну.

Чотирьохскатний вальмовая дах оригінально виглядає, захищає фасад від опадів і не боїться сильного вітру. Під нею можна облаштувати мансарду або горище, але їх площа буде менше, ніж в двосхилому варіанті. Мінус конструкції – складність і трудомісткість зведення.

Оригінальний полувальмовая дах об’єднує останні два види. Вона має трапецієвидний фронтон, за рахунок якого стійка до капризів погоди. Може мати два або чотири скати. За ефектним зовнішнім виглядом ховається складність монтажу і покрівельної обробки.

Шатрова є подібністю шатра або піраміди у вигляді чотирьох трикутних скатів. Відповідно, будинок повинен мати форму прямокутника або квадрата. Хорошим варіантом покриття стануть металлочерепица або шифер.

Багатощипцевий дах має привабливий зовнішній вигляд і підходить для будинків нестандартної архітектури з прибудовами. Складність конструкції, що включає безліч скатів і кутів з різним нахилом, робить її монтаж доступним тільки досвідченому майстрові.

Красивий і незвичайний купольний або конічний дах підійде до будови круглої або багатогранної форми. Міцній і сейсмоустойчивой конструкції не страшні сюрпризи, що підносяться погодою.

Головні мінуси – неможливість організації горища і надзвичайна складність монтажу. Рідко використовується в приватних будинках.

Види дахів можна комбінувати. Перед архітектором відкриваються широкі можливості для створення функціонального і естетичного варіанту. Зворотний бік медалі – зведення, проектування і обслуговування зв’язані з неабиякими труднощами.

Свою роль у виборі форми даху грає і архітектура будинку : наприклад, до будови в класичному стилі більше підійде двосхила або багатощипцева. Фото дахів приватних будинків допоможуть визначитися з вибором.

Мансардні дахи

У приватних будинках нерідко обладналося горище або мансарда. Таке рішення виправдане поруч отримуваних переваг. Мабуть, найголовніше з них – додаткова площа без зведення повноцінного поверху.

Грамотно організована система вентиляції і теплоізоляції мансарди поліпшить мікроклімат будинку. При правильному підході можна ефективно використати навіть простір між покрівлею і стінами мансарди. Вбудовані в дах вікна забезпечать приміщенню максимум природного світла.

Перед початком робіт переконаєтеся, що стіни, що несуть, і фундамент витримають нові навантаження.

Кут нахилу даху мансарди зазвичай складає 45-60? (верхня частина може знаходитися під кутом 25-35?).

Вибір матеріалу

Традиційний покрівельний матеріал – шифер(азбестоцементні хвилясті листи). При надійності і дешевизні залишається досить важким. Відповідний кут нахилу даху для його використання – 13-60?.

Не підходить для плоских дахів, оскільки попадання в щілини опадів приведе до зниження терміну експлуатації. Бітумний шифер застосовується, починаючи з 5? ухилу. Від кута залежить крок обрешетування : якщо він менше 10?, потрібно суцільний настил.

Схожий на шифер ондулин має не самий презентабельний зовнішній вигляд. Підійде для господарських будівель, також може застосовуватися в ремонті даху частки будинку. Шкодь його достоїнств – міцність і довговічність.

Практичний, недорогий, легкий металевий профіль стане хорошою альтернативою шиферу. Можна вибрати покриття вподобаного кольору.

Руберойд частіше використовується для забезпечення теплової ізоляції, а не повноцінного покриття. Є м’яким матеріалом чорного кольору.

Черепиця має високі декоративні якості, надійна і легка. Робиться самих різних кольорів. Відштовхнути від вибору в її користь може висока вартість даху. Відповідний ухил для керамічної черепиці – 30-60?. Якщо він буде менше 25?, необхідно потурбуватися про посилення вентиляції і гідроізоляції.

Мабуть, найпопулярнішою покрівлею частки будинку можна назвати металлочерепицу. Її можна використати, починаючи з 15? ухилу.

Бітумна черепиця повторить поверхню будь-якої кривизни, тому стане хорошим вибором для незвичайного даху(наприклад, купольною). Мінімальний кут нахилу – 12?.

Про автора

admin

Залиши коментарій