Дизайн інтерьера фото

Червоний колір в інтер’єрі – 111 фото правил оформлення різних приміщень

За авторством admin

Червоний колір в інтер’єрі: приклади поєднань в дизайні сучасної квартири(111 фото-ідей)

Червоний колір, мабуть, найяскравіший і насичений в палітрі кольорів. Спрадавна цей колір символізує розкіш і багатство, червоний одяг наші предки надівали виключно у свята, червоний кут у будинку вважався найкрасивішим.

Які асоціації першими приходять в голову, коли Ви чуєте слово “червоний”? “Червоний день календаря” – він же свято, “червоне сонце” – сліпуча краса! Саме так, червоний – це завжди свято і краса! Так чому ж не привнеси до свого інтер’єру соковитий акцент?

Використовуючи яскраві відтінки в інтер’єрі, у тому числі і червоні, треба бути акуратним і стриманим. Особливо червоні тони вважаються найбільш неоднозначними і суперечливими. На думку багатьох психологів цей колір стимулює фізичну і психологічну активність, в деяких випадках навіть надмірну, що може зробити не занадто позитивний ефект.

Помірна наявність червоного в інтер’єрі може додати людині оптимізм, енергію, навіть сексуальний потяг. Але в той же час, коли інтер’єр пістрявить яскравими кольорами цього відтінку, це може викликати підвищення артеріального тиску або навіть, агресію.

Та все ж, червоний колір дуже запав в душу сучасним дизайнерам. Адже всього пару яскравих акцентів можуть не лише оживити, але і перетворити до невпізнання будь-яке приміщення. Інтер’єр червоного кольору припаде до душі активним, сміливим і сучасним людям.

Щоб надати своєму інтер’єру креативності і винятковості варто проявити наполегливість і терпіння при виборі відтінку, адже і червоний може бути різним від яскравого яскраво-червоного до спокійного і статечного бордо.

Переваги і недоліки червоного кольору в інтер’єрі

Одним з найзначиміших плюсів використання червоного кольору в інтер’єрі є спонукання до активності мешканців “яскравого” приміщення. Якщо Ви віддаєте перевагу активній життєвій позиції, Ви енергійні і готові до звершень, то червоний Ваш вірний союзник.

З практичних переваг можна назвати створення теплішої атмосфери. А саме, якщо температура приміщення нижча, ніж необхідна для комфортного життя, то візуально червоні відтінки зроблять приміщення теплішим і затишнішим.

Провідні дизайнери також рекомендують не випускати з уваги призначення самого приміщення. Червоний колір прекрасно віллється в інтер’єр креативної вітальні, але в спальні використати такий яскравий колір ризиковано! Дизайн спальні в червоних тонах може запалити згасаючу пристрасть, але просто відпочити і виспатися вдасться на навряд чи.

А ось інтер’єр кабінету або ігрової кімнати буде найбільш вдалим рішенням. Адже ми не забуваємо про активізацію енергії і працездатності в оточенні яскравих стін або аксесуарів.

Що стосується кухні або їдальні, то це просто відмінне рішення, вируюча життєдіяльність і відмінний апетит забезпечений, але якщо Ви сидите на дієті, то від такого варіанту варто відмовитися.

Ще хотілося б відмітити важливий чинник розміру приміщення, не рекомендується надмірно використати червоний колір в невеликих приміщеннях, він візуально зменшить і так малогабаритну площу.

Та все ж, головне правило використання червоного кольору в інтер’єрі полягає передусім в помірності і правильному поєднанні відтінків.

Палітра червоних відтінків включає не лише строкаті і насичені тони, але і спокійні, глибокі фарби, які будь-якому інтер’єру нададуть шик і пишність. До таких кольорів можна віднести бордо, теракотовий, кораловий.

Проте і яскраві тони гратимуть в інтер’єрі різними цікавими нотами. Все залежить від кольору, з яким Ви вирішили поєднувати червоний. Грамотне поєднання допоможе створити теплий і затишний інтер’єр, так і сміливий креативний образ кімнати, все залежить від смаку і переваг хазяїна.

Класичні поєднання

Найчастіше зустрічається поєднання червоного з білим. Мабуть, це найбільш грамотна комбінація яскравого і спокійного кольорів. Білий візуально розширює простір, червоний розставляє акценти.

Или навпаки, основою інтер’єру приймають один з відтінків червоної палітри, роблять насиченим і зухвалим, а білими акцентами урівноважують, можна навіть сказати, заспокоюють агресивні ноти. Інтер’єр в червоно білому кольорі припаде до душі сміливим і активним людям.

Ще одна класична пара колірних поєднань – червоний з чорним. Правда до такого рішення дизайнери прибігають з обережністю, адже ці два кольори самодостатні кожен окремо.

А ось в компанії один з одним вони можуть конфліктувати, перевантажуючи простір, роблячи його темним і похмурим. А ось, додавши золоті елементи в чорно червоний інтер’єр, можна добитися ефекту розкоші і вишуканості.

Теплі рішення в інтер’єрі

Найяскравішими і сонячними кольорами вважається жовтий і помаранчевий. Поєднання таких кольорів в інтер’єрі з червоними тонами здатне підняти настрій навіть в самий непогідний день. Але все таки, використати такий колірний тандем в житлах слід з обережністю, адже така пара викликає збудливий ефект, активізує енергетичні ресурси, спонукає до дії.

З успіхом таке поєднання застосовують в спортзалах, ігрових кімнатах дитячих садів або кафе, в усіх приміщеннях, де потрібно активні дії і позитивний настрій від відвідувачів.

А ось в житлах такі соковиті фарби використовують з великою обережністю і те, виключно в кімнатах, вікна яких виходять на тіньову сторону. Таким чином можна оживити постійно похмуру житлоплощу, додавши тепла і сонця, але відпочити і розслабитися тут вдасться важко.

Контрастні поєднання

Один з найцікавіших варіантів – поєднання контрастних червоного і зеленого. На фото інтер’єру червоного кольору, підкресленого зеленими відтінками, можна помітити, як здорово доповнюють один одного ці відтінки.

Та все ж, дизайнери рекомендують дещо згладити контраст, щоб не занадто перевантажувати простір кольором. А саме, використати більше приглушені тони або розбавити інтер’єр аксесуарами світлих відтінків.

Прекрасним варіантом буде білий, кремовий, слонова кістка або шампанське. Цікавим рішенням буде привнести до червоно-зеленого тандему темну родзинку, наприклад, чорного або шоколадного кольору.

Сміливі рішення

Прекрасне поєднання являє собою червоно-сірий інтер’єр. Такі відтінки ідеально виглядатимуть навіть в приміщеннях, де планується проводити велику кількість часу, таких як спальня або робочий кабінет.

Свіжість сталевої прохолоди сірого кольору заспокоїть збудливу дію червоного, але для ефектнішого результату зупините свій вибір на спокійних відтінках червоного. Дуже навіть мило сірий виглядає з рожевим або бордо.

Досить рідкісне поєднання, яке можна назвати “вогонь і лід” – поєднання червоного і синьо-блакитного спектру. Гарячий, активний червоний і крижаний спокій блакитного, це, як поєднання не поєднуваного. Але якщо за основу прийняти червоний, то блакитними аксесуарами можна утихомирити вогняну пристрасть і досягти гармонії в інтер’єрі.

Інтер’єр в червоних відтінках завжди вражатиме яскравістю і новизною, і зовсім не важливо який відтінок Ви вирішите вибрати в попутники яскравому домінанту. Слід тільки дотриматися деяких не складних правил при виборі відтінків, і Ваша кімната заграє яскравістю і новизною.

Про автора

admin

Залиши коментарій