Дизайн інтерьера фото

Бордовий колір в інтер’єрі: організація стильної атмосфери (111 фото)

За авторством admin

Бордовий колір в інтер’єрі – 111 фото поєднань і яскравого дизайну інтер’єру

Бордовий здавна вважався символом багатства і благородства. Недаремно його часто можна зустріти в інтер’єрах королівських палаців і замків. Цей відтінок застосовують, щоб підкреслити розкіш і шик обстановки.

Бордовий або бордо – це комбінація коричневого і червоного. Якщо порівнювати його з яскраво-червоним кольором, то він темніший і приглушений, а також виглядає набагато вишуканіше. Такий тон використали ще древні римляни для свого святкового одіяння. Він втілював матеріальне благополуччя і родючість.

Різні комбінації з іншими кольорами примушують бордо відливати червоними або коричневими тонами. Правильно вибрані интерьерні деталі є запорукою того, що цей відтінок проявить усі свої позитивні сторони у будь-якій кімнаті.

Уся палітра червоного – це уособлення життєвої енергії і динаміки. Відтінок бордо чинить збудливу дію на людську психіку. Тому при облаштуванні приміщень його застосовують лише в якості акцентів, адже інакше це негативно позначиться на нервовій системі.

Попри те, що бордовий трохи важкий колір, йому властива величність і благородство. Меблювання і штори відтінку бордо вважаються ознакою достатку власника житла.

Бордова палітра, поза сумнівом, припаде до душі зрілим і упевненим в собі особам. Така гамма тонізує, покращує концентрацію і, на відміну від червоного кольору, не перезбуджує.

Комбінації бордової гамми з іншими кольорами

Один з найпопулярніших альянсів – це поєднання бордового кольору в інтер’єрі з чорним. Така комбінація вважається класикою. Щоб подібний союз не виглядав занадто похмурим, бажано розбавити його будь-яким світлим тоном, наприклад, білим, ясно-персиковим, кремовим.

Декілька бордових крісел, розставлених навколо чорного столу, виглядають дивовижно. Це дизайнерське рішення, поза сумнівом, буде оцінено належним чином вашими домочадцями і друзями.

Поєднання бордового кольору з сірим виглядає теж досить виграшно. Професіонали радять використати світліші відтінки. Така колірна комбінація додає інтер’єру оригінальності і стильности. Її доречно застосувати для кухні, але тільки у тому випадку, якщо приміщення має досить велику площу.

Бордовий непогано гармоніює з білим. Це прекрасне дизайнерське рішення для ванни або іншої невеликої кімнати. Подібне поєднання візуально розширює приміщення, наповнює його світлом і повітрям.

Бордові відтінки в інтер’єрах різних кімнат

Бордовий інтер’єр вітальні виглядає дуже багато і стильно. Від нього так і віє розкішшю. Витончений орнамент відтінку бордо на стінах подарує настрій свята вам і вашим близьким. Використати бордовий у вітальні слідує з обережністю. Надлишок цього кольору ускладнить тривале знаходження в ній.

Додати інтимності в обстановку спальні допоможуть завіси відтінку бордо.

Бордовий в інтер’єрі кухні, особливо на тлі білосніжних стін і широких віконних отворів, надасть їй затишному і нарядному вигляду. Окрім цього, вважається, що відтінок вина покращує апетит і благотворно впливає на травлення.

Облицювання ванної кімнати бордовим кахлем – це досить сміливе рішення. Але такий дизайн подарує вам бадьорість і енергію на увесь день. Якщо подібний варіант вас не влаштовує, то придбайте килимок, рушники, фіранки і інші аксесуари бордової палітри.

У дитячій бордо краще використати по мінімуму. Досить підібрати декілька предметів такого відтінку, наприклад, абажур або крісло. Іншу обстановку прийнятніше витримати у світлій гаммі.

Рекомендації по застосуванню винних відтінків в облаштуванні житла

Не варто забувати, що бордо відноситься до темних тонів. Щоб його не затьмарили інші интерьерні деталі, треба стурбуватися якістю освітлення приміщення. По фото бордового кольору в інтер’єрі видно, що він ідеально підійде для портьєр у вітальню або кабінет.

Не перестарайтеся з цим тоном на невеликій кухні або у ванні. Такий варіант допустимий лише, якщо будинок витриманий в одній стилістиці, і без застосування бордових відтінків в цих кімнатах не обійтися.

Бордо зорово зменшує площу, тому застосовувати його бажано виключно в просторих приміщеннях.

Бордові шпалери вимагають, щоб стеля і підлога були виконані у світлій палітрі. Це допоможе компенсувати відчуття тиску, витікаюче від стін в такій гаммі.

Надлишок винного кольору в інтер’єрі негативно впливає на психічний стан. Додайте в обстановку інші тони.

Відтінки бордо

У грамотно підібраних комбінаціях бордовий тон дасть можливість відчути прилив сил і подарує позитивний настрій.

Цей колір має багато досить цікавих тонів і півтонів. Вони залежать від кількості сірої, синьої і жовтої. Відтінки бордового можуть бути як насиченими, так і спокійними. Найпоширенішими є тон червоного дерева, рубіна,, коралово-бордовий, червоно-бордовий.

Застосувати бордову гамму в оформленні житла наважиться не кожен. І даремно. Адже бордо – це вибір цілеспрямованих, вольових осіб, які не пасують перед труднощами, знають ціну словам і йдуть по життєвому шляху з гордо піднесеною головою.

Про автора

admin

Залиши коментарій