Дизайн інтерьера фото

Батареї в квартиру: 95 фото кращих ідей для стильного опалювання

За авторством admin

Батареї в квартиру – які радіатори підбирати і як їх правильно встановлювати(95 фото)

Причин, чому можна замислитися про заміну старих батарей у своїй квартирі на новіші, маса: невідповідність їх задуманому інтер’єру приміщення, раптовий засор, недостатня тепловіддача і так далі

Різноманітні фото розміщення сучасних батарей в квартирі говорять про те, що радіатори давно припинили бути громіздкою, непоказною деталлю в інтер’єрі, а навпаки, стали його прикрасою.

Адже нині до продажу представлені опалювальні системи різних видів, колірних рішень, дизайну, вибір з такого різноманіття залишається за покупцем.

Детальніше про різновиди

Заміна батареї в квартирі – процес досить відповідальний, тому до його реалізації необхідно підійти, враховуючи різні нюанси і технічні характеристики устаткування.

Спершу визначимося, радіатори якої конструкції краще впишуться в інтер’єр вашого будинку. Вони бувають:

  • панельні. Є цілісною конструкцією, без ділення на секції. Мають конвекційні отвори, що дозволяють робити досить швидкий нагрів кімнати;
  • секційні. Як випливає з назви, такі прилади складаються з секцій. Їх основна перевага – допустимість збільшення потужності обігріву завдяки можливості приєднання додаткових секцій
  • трубчасті. Основа конструкції – сталевий сердечник з розсіювальними пластинами. Деталі такого типу радіатора зварені між собою, тому перед купівлею треба точно знати необхідну потужність обігріву.

Варіант, що найчастіше зустрічається, в квартирах – секційне опалювальне устаткування, оскільки панелі можуть не витримати стрибка тиску в системі, а своєрідний зовнішній вигляд трубних батарей підійде далеко не до кожного стилю, в якому оформлено приміщення.

Основними вимогами при виборі і заміні батарей опалювання є: їх показники тепловіддачі, здатність перенести високе навантаження центральної системи(тиск до 15 атм.), презентабельний зовнішній вигляд, прийнятна вартість, хороша якість і зносостійкість.

Для цього необхідно розібратися, який матеріал використовується для виготовлення радіаторів, і вивчити їх основні властивості, залежно від вживаної у виробництві сировини.

Алюмінієві конструкції відрізняє привабливий зовнішній вигляд і хороша тепловіддача. Але при купівлі цього виду необхідно загострити увагу на наявність у внутрішній порожнині спеціального полімерного покриття, яке подовжує термін експлуатації і захищає від несприятливого впливу теплоносія.

Сталеві батареї притягають невисокою вартістю, проте такий варіант краще всього підійде для приватних будинків, високий тиск в системі централізованого опалювання може завдати серйозної шкоди виробу і значно зменшити термін його служби.

Чавунні радіатори невибагливі у використанні, мають високу міцність, зносостійкі, не схильні до зміни своєї якості при контакті з теплоносієм. Істотний недолік цього матеріалу – низька тепловіддача. Так само існує обмеження на їх установку у висотках, що мають більше дев’яти поверхів.

Кращі батареї опалювання для квартири – біметалічні. Такий варіант вважається найоптимальнішим за рахунок поєднання основних переваг сталевих і алюмінієвих радіаторів : серцевина із сталі забезпечує стійкість до високого тиску, а корпус з алюмінію – максимально можливу теплопровідність.

Мідні радіатори мають високий коефіцієнт корисної дії, не бояться гідроударів, відрізняються великою міцністю, не схильні корозії, мають великий термін служби. Ці сучасні варіанти мають стильний дизайн, що дозволить зробити їх прикрасою будь-якої кімнати.

Особливість, що не дозволяє розпочати масову установку батарей з таких прекрасних характеристик в квартири, – їх дуже висока вартість.

Для довідки, найбільш бюджетними варіантами є чавунні і алюмінієві конструкції, вироби із сталі і біметала входять в середню цінову категорію. Найдорожчі, обігрівачі преміум-класу : мідні.

Корисні поради

Зібравшись міняти батареї в квартирі, обов’язково дізнайтеся і запам’ятайте, які технічні характеристики повинен мати окремий радіатор для кожної кімнати.

Зверніть увагу на те, щоб опалювальне устаткування :

  • було здатне витримати можливі гідроудари, скачки тиску в центральній системі, без деформації і розгерметизації;
  • мало стійкість до теплоносія, агресивних речовин, що містяться в нім;
  • мало максимальну нагрівальну здатність;
  • забезпечувало необхідну для площі, що обігрівається, тепловіддачу.

Підбираючи кращі батареї для своєї квартири, обов’язково загострите увагу на наступних нюансах:

  • продуктивність;
  • тиск, що витримується;
  • якість теплоносія.

Якщо ви утруднюєтеся з розрахунком необхідної для вашого будинку потужності виробу, то просто зупините вибір на радіаторі опалювання з продуктивністю, ідентичною раніше встановленому. Перевищення теплової потужності незаконно.

Якщо радіатор витримує максимальний тиск до 15 атм., те таке устаткування можна встановлювати в квартирі. Воно гарантовано витримає усі можливі скачки і гідроудари в системі.

Теплоносій – це вода, яка подається в опалювальну систему. У неї додають різні агресивні речовини, які з часом утворюють накип, і під її дією може початися роз’їдання металу і батарея почне текти. У зв’язку з цим у багатоквартирних будинках рекомендується встановлювати радіатори, стійкі до теплоносія.

Підключення радіатора опалювання

Установка батареї, відповідно до правил і існуючих обмежень градоутворювальних підприємств, повинна робитися спеціальними організаціями, які мають право і дозвіл на проведення робіт в системах опалювання.

Монтаж нових конструкцій має бути зроблений фахівцем, для цього необхідно звернутися на підприємство, обслуговуюче ваш будинок, і викликати кваліфікованого майстра.

Зверніть увагу, опалювальне устаткування повинне залишатися на старому місці, оскільки схема підключення радіаторів зафіксована в документах. При самовільному перенесенні батарей в майбутньому виникнуть великі складнощі при продажі квартири.

Найбільш сприятлива пора року для заміни радіаторів – літо, оскільки злив води з системи, необхідний для проведення таких робіт, можливий тільки в неопалювальному сезоні.

Заміна батарей в квартирі – відповідальний процес, що вимагає особливої уваги і точності. Економити на цьому не варто, щоб не отримати в холодну пору року неприємний сюрприз, у вигляді крижаних радіаторів.

Підійдіть до цього питання розумно, при необхідності проконсультуйтеся з фахівцями, і тільки після повної упевненості у своєму виборі приступайте до робіт.

Про автора

admin

Залиши коментарій