Дизайн інтерьера фото

Англійський стиль в інтер’єрі – 100 фото свіжих сучасних ідей

За авторством admin

Англійський стиль в інтер’єрі: правила створення класичних поєднань в дизайні(100 фото)

Мабуть, головними визначальними англійського стилю можна назвати стриманість, респектабельність і аристократичність. Він зовсім не історичний, який вписаний в деякі датовані рамки. Швидше це этника, виражаюча повсякденність і традиції англійських аристократичних шарів.

Інтер’єр цього стилю непомітний, практичний, з нотками англійських поселень, класично симетричний і гармонійний в забарвленнях.

Трохи історії

У дизайні англійських інтер’єрів застосовують стилістику бароко, готики, класики і реалізму, яких об’єднують характерні риси в істинно англійських традиціях. Найвідомішими стилями Англії є вікторіанський і георгианский, які походять від часу правління королеви Вікторії і короля Георга(кінець 17в.-начало 18в.).

На цей період доводиться епоха розквіту і розвитку країни. У стилі переважає достаток розкішних меблів і обробки, вишуканих елементів декору і предметів, прикрашених дорогоцінними і рідкісними матеріалами. Наприклад, слоновою кісткою або червоним деревом.

Особливо примітний інтер’єр того часу тим, що у всьому простежувався колоніальний лиск, виражений різними предметами декору і побуту, завезеними з інших країн : Індії, Америки, Африки або Австралії. У обстановці вони вдало займають свої місця, не порушуючи гармонії інтер’єру в цілому. Традиційно їх оберігали і намагалися передати своїм нащадкам у виді, що ідеально зберігся.

Але головною відмінністю, що характеризує дизайн інтер’єру в англійському стилі, вважається наявність великої кількості старовинних предметів меблів, елементів декору, посудного начиння.

При оформленні інтер’єру у дусі старої Англії, професіонали радять використати обробку, меблі, аксесуари, предмети текстилю, освітлювальні прилади, властиві тільки цьому стилю.

Не варто застосовувати мобільне і багатофункціональне приладдя і пристосування. Дизайн интерьерного рішення має бути вишуканим і солідним, протокольно стриманим і добротним за якістю.

Використання стилю

Не усім категоріям людей припаде до смаку англійський стиль. Але неодмінно підійде, якщо ви:

Колекціонер. Цей інтер’єр любить оточувати себе різними декоративними штучками у вигляді антикваріату, оригінального дорогого посуду, фігурок з дорогоцінних металів і каменів. Для цього навіть відводять спеціальні місця на полиці каміна або відкритої шафи з полицями, щоб колекціями можна було милуватися.

Любитель читати книги в красивих палітурках або рукописі. Зазвичай в англійському стилі для читання книг відводиться зручне м’яке крісло біля старовинного каміна з тліючими полінами. Крім того у будинку просто потрібна наявність хоч би невеликої бібліотеки, яка окрім свого прямого призначення може використовуватися як робочий кабінет або місце відпочинку.

Під книги відводиться велика шафа з масиву натурального дерева, неодмінно мають бути присутніми сходи певного розміру, використовувані за призначенням або в якості атрибуту. Великий важкий стіл, зручні крісла і торшер з красивим абажуром також необхідні складові інтер’єру.

Поціновувач вишуканих меблів з натуральних порід дерева з оббивкою з шикарного текстилю. Меблювання цього стилю є королевою інтер’єру. Усі предмети повинні підбиратися до пари один одному, адже служити вона буде досить довгий час.

Власник маленької квартири. В цьому випадку англійський стиль буде безпрограшним варіантом. Так йому властива деяка тіснота в обстановці. Тому що квартири в англійських будинках маленької площі, щоб в холодний час їх було легше обігріти, оскільки кліматичні умови не балують англійців теплом. Тому інтер’єри створюються з приглушеним м’яким освітленням, затишними і теплими.

Прибічник усього класичного. Англійський дизайн приміщень вважається ідеальною класикою завдяки своїй симетричності, гармонійності і пропорціональності. Усі предмети розставлені по своїх місцях, все чітко і без надмірностей.

Основи стилю

Перш ніж почати оформлення приміщення, варто продумати деталі і врахувати наступні принципи:

 • зональність має бути конкретно позначена;
 • обов’язкове використання вітражів для віконних отворів і інших вставок із скла;
 • в якості обробки застосовують природні матеріали: дерево, камінь і ін.;
 • обов’язкова наявність каміна в тандемі з полицею в приміщенні вітальні, спальні або бібліотеки; для освітлення краще використати бра, торшери або світильники з приглушеним світлом;
 • для текстильного оформлення варто використати натуральні тканинні матеріали однотонні, в смужку, шотландку, з дрібним зображенням будь-якої рослинності;
 • як декор використовують: статуетки, фігурки з фарфору, дзеркала, фотографії, вазони і ін.

Щоб вибрати який-небудь варіант дизайну варто скористатися переглядом каталогів з фото англійського стилю в інтер’єрі.

Особливості планування

Найзначимішою властивістю планування є симетричність у всьому: в розташуванні предметів інтер’єру, кімнат і навіть вікон і дверей.

У будинках англійців, як правило, кімнати маленької площі, але кількість поверхів може бути два і більше. Шикарні сходи усередині будинку стануть не лише стильною прикрасою, але і деталлю що розділяє простір приміщення.

Особливості колірного рішення

В основному для англійського інтер’єру властиві комбінації наступних тонів :

 • коричневий, теракотовий, темний зелений з вкрапленнями золотого;
 • пісочний, шоколадний, бежевий або темно-коричневий;

Взагалі, типовою ознакою дизайну кімнат вважається обробка в темній приглушеній гамі кольорів. Якщо вікна приміщення виходять на південь, то обробку виконують в холодних тонах(зелений, блакитний, синій, сірий і т. д.), якщо вікна виходять на північ, то в теплих(шоколадний, вохра, пісочний та ін.).

Інтер’єри у світлих тонах оформляються рідко, але стилю це не суперечить. Колір поверхонь переважає у білих, бежевих або світло-сірих тонах.

Меблева оббивка повинна відповідати стилістиці стін(за колірною гамою і нанесеним зображенням). Елементи з дерева можуть бути і світлими, і темними, головне не порушувати баланс.

Обробка стін

Усі використовувані в обробці матеріали мають бути натуральні. Це відноситься до штукатурки, шпалер, фарби або дерев’яних поверхонь. Крім того для обробки приміщення в англійській манері можна використати декілька способів:

 • Нижню частину стіни обробляють панелями з дерева, а верх покриваю фарбою світлого кольору і матової фактури.
 • Розділяють стіну молдингами і забарвлюють одним кольором. Таким чином, молдинг ділить її на дві частини.
 • Для збільшення висоти стелі підійдуть шпалери у вертикальну смужку. Якщо висота дозволяє можна обклеїти стіну красивими шпалерами із зображенням вензелів або з орнаментом.

Оформлення стельової частини

Найпоширенішим варіантом вважається білення або фарбування стельової частини у білий колір.

Створити завершений вид допоможе карниз з ліпнини по усьому периметру, під колір стелі або покритий позолотою.

Оформлення підлоги

В якості підлогового покриття часто використовують паркет, дошки або плитку з каменю. Можливе застосування штучних матеріалів з імітацією натуральних.

У затишний гостиний зал можна укласти ламінат або паркет, в приміщеннях кухні або ванни плитку з каменю. До того ж у вітальні або спальні буде доречний килим ручної роботи.

Про автора

admin

Залиши коментарій