Дизайн інтерьера фото

3d панелі – дизайнерські ідеї для сучасного оформлення(120 фото)

За авторством admin

3d панелі: 120 фото застосування унікального дизайну для стін і стель

3D панелі для стін – матеріал для обробних робіт, на який нанесені об’ємні малюнки, візерунки. Завдяки ним можна вирішити дизайн будь-якої складності, створити презентабельний зовнішній вигляд для кожного приміщення. Окрім цього, цей будівельний матеріал досить простий в монтажі.

Різновиди 3D панелей

Заводи-виробники пропонують декілька різновидів об’ємних панелей, залежно від матеріалу, який вживається для виготовлення.

Гіпсові 3D панелей

Об’єм створюється завдяки універсалізму гіпсу. Він дає можливість створювати різну продукцію як по її зовнішньому вигляду, так і за формою. Після проведення усіх робіт по установці, створюється цілісна композиція. Цей різновид можна забарвлювати. По масі вона важче МДВ, пластикових конструкцій.

Пластикові

Робляться з полімерних матеріалів, забарвлюються фарбою, обробляються лаком. Переваги: легкість, влагоустойчивость, доступна вартість. Установка проста: їх можна приклеїти, або закріпити на каркас. В цілях безпеки, заборонено використання у будовах з відкритим вогнем. Найкращий варіант для обробки ванної кімнати.

Робляться з фанери або МДФ, методикою пресування, обробки для створення рельєфу. Поверхня, як правило, ламінується, забарвлюється або піддається шпонированию. Для монтажу застосовуються спеціалізовані кронштейни.

Бамбукові

Для виробництва застосовується волокно з бамбука. Це екологічно-чистий натуральний матеріал. Монтаж здійснюється за допомогою клею, а зібране зображення забарвлюється.

Алюмінієві

Зовнішня сторона покрита полімерною плівкою, яка захищає панель від корозії. Завдяки цьому лінійка кольорів дуже насиченна. Цей різновид має такі переважні характеристики, як висока міцність, огнеустойчивость.

За допомогою методу перфорації створюється об’ємна картинка. Такі стінні панелі будуть ідеальним рішенням для кухонної зони.

Скляні

Середня товщина – 0,5 см Для виробництва цього різновиду використовується загартоване скло, високій міцності. Якщо навіть воно розіб’ється, то його осколки не матимуть різальних кутів. Людина не зможе ними поранитися.

Об’ємні панелі можуть бути квадратної, прямокутної форми. Розміри також різноманітні. При необхідності їх можуть виготовити по індивідуальних побажаннях замовника.

Перевага 3D матеріалу

3D стін мають наступні переваги:

 • Нескладний монтаж. Якщо мати необхідні інструменти і акуратно виконувати облицювальні роботи, встановити їх можна самостійно;
 • Основа не вимагає ідеальності. Монтаж може робиться на поверхню з невеликими нерівностями. При кріпленні на каркас підійде навіть чорнова обробка;
 • Панелі досить легко тримати в чистоті. Вони легко відмиваються мильною водою. Трохи складніше доглядати за дерев’яним і гіпсовим матеріалами, які мають великий візерунок. Окрім цього цей різновид не боїться прямих ультрафіолетових променів;
 • 3D панелей в інтер’єрі відмінно поєднуються з іншими предметами декору. Ви можете підключити усю свою уяву і створити ексклюзивний дизайн;
 • Різноманітні об’ємні малюнки дають можливість скоректувати недоліки будови. Приміром, вузький простір розширити, а маленькі кімнати візуально збільшити. У цьому можна переконається, подивившись фото кімнати “до і після” монтажу 3D панелей;
 • Матеріал є екологічно чистим і безпечним. Завдяки унікальній методиці виробництва, він не має у своїх складових токсичних елементів. Його можна використати у будинках з маленькими дітьми, людьми, які страждають від алергії або гострих респіраторних захворювань;
 • Залежно від того, як падає світло, малюнок на стінах може міняти свій зовнішній вигляд.

Також цей матеріал має високі теплоізоляційні характеристики. Якщо його кріпити на каркас, з використанням утеплювача, то вийде дуже тепле і затишне приміщення.

Монтаж 3D панелей

Якщо ви вирішили встановлювати такі панелі самостійно, вам необхідно зробити вимір стін. Це треба щоб розрахувати кількість використовуваного матеріалу. Перед цим треба визначитися з різновидом панелей. Кожна з них має свої параметри.

Перш ніж ви приступите до обробних робіт, необхідно вчинити підготовку. Зніміть старий шар декору. Перевірте надійність штукатурки і шпаклівки. Якщо виявите безліч дефектів, заміните повністю поверхню. Якщо не взяти ці нюанси до уваги, то нове облицювання може незабаром зробитися непридатним.

Способів установки 3D покриттів декілька. Його можна посадити на клей, каркас або шурупи. Останній метод дозволяє з легкістю замінити частині панелі, що зробилися непридатними.

При монтажі на каркас, який робиться з металевих профілів, кріплення виконується на спеціальні кляймери. Їх надійно утримують елементи.

Завдяки цьому не буде видно слідів установки. За винятком гіпсового матеріалу. Він кріпиться саморезами, щоб сховати їх голівки потрібне використання спеціального розчину. Його відтінок підбирається під колір панелей.

При монтажі на клей, стіни треба ретельно підготувати. Панелі встановлюються за вибраною схемою, яка безпосередньо залежить від візерунка. Щоб картинка була точною, без дефектів, необхідно виконати виміри. Подальший процес:

 • Готується суміш, яка випускається у банках, тубах.
 • Залежно від вибраного варіанту, отримана суміш наноситься на стіни шпателем, будівельним пістолетом.
 • Розчин рівномірно розподіляється по поверхні стін і внутрішній стороні панелей.
 • Кожна частина матеріалу поміщається на свою зону. Перевіряється по рівню і виміру, утримується до щільного кріплення.

Робити монтажні роботи рекомендується через 48 годин, після доставки матеріалу в приміщення. Він повинен придбати кімнатну температуру. Таким чином його експлуатаційні характеристики зростають.

Кріплення на каркас зменшує масштаб приміщення, але дає можливість створити шумоізоляцію і теплоізоляцію. Так що до способу монтажу необхідно підійти відповідально. Визначитися з тим, які властивості і характеристики для вас в пріоритеті.

Про автора

admin

Залиши коментарій