Дизайн кухні

Жовта кухня: переваги і недоліки, відтінки, поєднання кольорів, фото

За авторством admin

жовта кухня, жовта кухня фото, дизайн жовтої кухні, жовта кухня поєднання кольорів

Дизайн жовтої кухні(реальні фото)

Жовтий колір асоціюється з сонцем, теплотою і радістю – тому багато хто замислюється про його використання при оформленні інтер’єру квартири. Чи підходить він для кухні, а також які пропорції і поєднання є найбільш вдалими – розберемося в рішенні найважливіших завдань, що стоять перед дизайнером.

Переваги і недоліки жовтої кухні

Плюси:

  • Стимулює апетит, що для кухні, поза сумнівом, головний плюс. Жовта кухня сприятиме поліпшенню травлення усіх домочадців.
  • Піднімає настрій, стимулює інтелектуальну діяльність, надає бадьорість – усе це ідеально підійде для сніданку перед робочим днем.
  • Освітлює приміщення і наповнює теплотою – ця властивість особливо актуально для темних кухонь на північній стороні. Добре буде на такій кухні і в холодні зимові вечори.
  • Світлі відтінки здатні візуально розширювати простір.
  • Жовтий робить предмети інтер’єру объемнее, але не обважнює їх.

Недоліків у цього кольору трохи:

  • Занадто яскраві, неонові або кислотні відтінки швидко набридають, тому треба з обережністю відноситися до вибору тону.
  • У невеликих кухнях також не варто експериментувати з колірною гаммою – велика кількість жовтих відтінків може викликати роздратування, зробити приміщення занадто великим і таким, що навіть давить, тому оформлення інтер’єру повинне відповідати принципу раціональності.

Які відтінки жовтого кольору переважні для кухні?

Умовно усі відтінки жовтого можна підрозділити на наступні групи:

  • Класичні або помірні відтінки: гірчичний, пісочний, солом’яний та ін. Такі тони підійдуть для класичної кухні, крім того, їх використання у великій кількості найчастіше не викликає “побічних ефектів” у вигляді роздратування.
  • Яскраві відтінки: лимонний, колір яєчного жовтка, каррі та ін. Вони підходять виключно для оформлення деталей інтер’єру, оскільки велика кількість таких тонів може стати справжнім головним болем для хазяїв кухні.
  • Світлі відтінки: пастельний, шампань, колір заварного крему та ін. На відміну від помірних, ці тони будуть доречні при будь-якому стилі – як класичному, так і сучасному або минималистичном. Такі відтінки практично не здатні набриднути.

Це лише можлива класифікація відтінків жовтого, їх можна також підрозділяти на теплі, холодні, м’які і так далі. Проте для непрофесіоналів досить буде і приведених вище класифікаційних груп, а далі ми розглянемо їх сполучуваність з іншими відтінками колірної палітри.

Скільки жовтого повинно бути на кухні?

Відповідь на це питання криється в раніше приведених описах відтінків. Яскраві тони як каррі можна використати в дуже помірних кількостях – приміром, для оформлення таких деталей, як штори або кухонний фартух.

Колірне поєднання

Жовтий і білий

Поєднання цих кольорів є традиційним: білий урівноважує теплоту і життєрадісність жовтого, додаючи інтер’єру свіжість і світіння.

Найчастіше жовто-біла кухня оформляється в класичному стилі, також вона вдало підійде для модерну і будь-яких інших сучасних стилів. Словом, із стилістичної точки зору така кухня відрізняється універсальністю.

Білий можна поєднувати з будь-якими відтінками жовтого, проте від останніх залежить пропорційне співвідношення кольорів в інтер’єрі. Якщо дотримуватися помірних і світлих відтінків, то жовтого і білого в інтер’єрі може бути приблизно порівну.

Яскраві тони, як вже згадувалося раніше, повинні виступати акцентами, але в даному випадку краще додати ще пару кольорів – приміром, сірий або темно-синій.

Жовтий білий і чорний

Особливість жовтого в тому, що він однаково добре виглядає і з теплими, і з холодними відтінками, тому така ахроматична палітра стане відмінним рішенням для кухонного дизайну.
Чорно-біло-жовта кухня найбільше підходить для сучасного стилістичного оформлення.

Чорний і білий занадто спрощує сприйняття кухонного приміщення, тому акцентів повинно бути задоволеного багато. В даному випадку йдеться саме про контрастні акценти – світлі відтінки не дуже гармонійно поєднуються з чорно-білою гаммою.

Цікавим рішенням буде також доповнити палітру фарб на кухні іншими менш значними яскравими деталями – наприклад, червоними серветками або скатертиною.

Жовтий і чорний

На відміну від описаного вище варіанту, чорний і жовтий – це сильніше поєднання. Проте воно спричиняє за собою ризик перевантаженості простору, тому вибирати деталі інтер’єру треба з особою уважність. Ці кольори найчастіше є частиною минималистичного дизайну.

Щоб зберегти теплоту і легкість, жовтий повинен переважати. Краще всього оформити стіни в спокійні відтінки жовтого, а чорний використати як колір кухонного гарнітура.

Бажано розбавити “чорноту” помірними тонами – сірий в цьому випадку буде самим кращим сусідом черно-желтой гамми. Можливі і інші варіанти – головне, зберегти переважання сонячних відтінків, а чорному відвести роль додаткового кольору.

Жовтий і коричневий

По універсальності коричневий може сперечатися навіть з білим: практично до будь-якого відтінку жовтого можна підібрати відповідний відтінок коричневого.

Найчастіше це поєднання використовується для створення аристократичної або класичної кухні, проте при використанні яскравих фарб можна претендувати і на сучасний дизайн.

Пропорційне співвідношення знаходиться в прямій залежності від використовуваних відтінків. Яскравий жовтий знову ж таки краще залишити для деталей, а ось помірні можуть навіть переважати над коричневим.

Хороший компаньйон для жовто-коричневої гамми – беж, крім того, можна додати білий і сірий кольори, які тільки покращує сприйняття інтер’єру.

Жовтий і сірий

Ці кольори є визнаними стимуляторами розумової діяльності. У зв’язку з цим, жовто-сіра кухня найчастіше є ознакою тонкого смаку хазяїв, а ось стилістичне призначення інтер’єру може бути будь-яким.

При використанні приглушених відтінків це буде класика, темно-сірого і каррі – модерн або мінімалізм.

Сірий в інтер’єрі також має здатність приглушити зайвий оптимізм і яскравість жовтого. Останній, у свою чергу, позбавляє “сірість” від похмурості.

При використанні даного поєднанні треба не забувати про розміри приміщення – для маленької кухні треба дотримуватися тільки світлих відтінків, що візуально розширюють простір. Те ж правила, до речі, торкається черно-желтого і коричнево-жовтого поєднань.

Жовтий і зелений

На відміну від приведених вище поєднань, жовто-зелена кухня навряд чи зможе існувати сама по собі: обидва кольори досить насичені і самобутні, тому незабаром таке приміщення почне давити на домочадців.

Краще обидва кольори залишити для оформлення акцентів. При цьому поєднання яскравих відтінків більше підійде для сучасного стилю, а помірних – наприклад, пшеничного і оливкового – стане відмінною основою для класичної кухні.

Доповнити жовтий і зелений зможе білий, сірий і коричневий кольори. При правильному підборі тонів така їдальня виглядатиме стильно і красиво.

Жовтий і синій

Синій, а також блакитний кольори також будуть хорошим доповненням жовтого. Таке поєднання часто зустрічається в природі – яскравий приклад це сонце на блакитному небі.

Також, як і у попередньому випадку, ці кольори краще не залишати наодинці. В якості основного можна вибрати білий або тепліший бежевий – залежно від того, який стиль ви хочете створити.

Підводячи підсумок, можна зробити наступний висновок: для кухонного приміщення жовтий колір буде хорошим рішенням незалежно від того, з чим і як його поєднувати.

Проте для найкращого ефекту треба дотримуватися описаних вище за правила застосування кольору, а також особливостей його поєднання з іншими елементами палітри.

Про автора

admin

Залиши коментарій