Дизайн кухні

Вузька кухня: 60 фото прикладів, рішення для найскладніших планувань

За авторством admin

Дизайн вузької кухні : 60+ фото прикладів, практичні поради по облаштуванню

Кухні в типових будинках часто відрізняються непропорційною конфігурацією. У цих умовах хазяїну квартири доведеться постаратися, щоб спланувати зручний і функціональний дизайн кухонного простору – щоб і гарнітур вмістився, і було де зібратися сім’єю увечері. Проте і у вузьких кухнях можна облаштувати комфортну обстановку.

Особливості дизайну вузької кухні

Щоб довга кухня не виглядала надмірно похмурою варто віддати перевагу шпалерам пастельних тонів. Добре буде виглядати білий колір в молочному відтінку, а також персикові і кремові тони.

Кухня кремового відтінку – дивовижний вибір для кухні невеликого розміру.

Якщо кухня дуже довга, на одній стіні можна розташувати в якості акценту яскраву картину, яка зорово розділятиме приміщення.

Меблі у вузькій кухні також виглядатимуть краще зі світлими фасадами. Проте це не є аксіомою. Прекрасно буде виглядати і комбінований варіант, коли нижні шафи виконані в глибокому яскравому світлі, а фасади верхніх – світліші.

Світлі фасади і такого ж кольору стіни візуально розширюють кухню.

Важлива роль відводиться вибору підлогового покриття. Основним завданням обробки кухні є візуальне розширення приміщення. Якщо ви вирішили використати підлогову плитку, можна її укласти по діагоналі.

Якщо використовується ламінат, укладати його треба перпендикулярно щонайдовшій стіні. Темний колір підлоги додасть трохи глибини і висоти приміщенню, а світлий – освітлить сприйняття довгого тунеля кухні.

Підлогове покриття значно допомагає обіграти обмежений простір.

Для стелі оптимальний вибір – натяжні стелі. Чим нижче вони розташовані, тим світлішим має бути відтінок.

Наприклад, з низькими стелями добре виглядатимуть і зорово збільшуватимуть приміщення завдяки відзеркалювальній поверхні натяжні глянсові стелі ПВХ. Високі стелі можна оформити полотнами з вітражними або лінійними візерунками.

Світлу стелю не відволікає на себе увага і дає кухні додатковий об’єм.

Яке планування вибрати для вузької кухні

Існує декілька планувальних рішень для вузьких кухонь.

Лінійне планування

Найсумніший варіант – дуже вузька кухня. У такій неможливо навіть поєднати обідню зону з гарнітуром, що витягується уздовж однієї стіни. Холодильник ставиться в один ряд з гарнітуром, зазвичай біля входу.

Незручна така кухня і тим, що хазяйці під час готування доводиться намотувати зайві метри, постійно переміщаючись між холодильником, миттям, плитою і робочим столом.

Розмістити гарнітур уздовж однієї стіни – найочевидніше рішення, але не ергономічне.

Такі кухні настільки вузькі, що для створення комфортного середовища доводиться виносити столову зону до поруч розташованої кімнати. Єдина альтернатива – вузенький столик трансформер або відкидна від стіни стільниця за типом барной стойки.

Скрасити тунельний синдром допоможуть декілька прийомів:

 • розмістіть на стіні над входом телевізор;
 • наклейте фотошпалери з кухонною тематикою на протилежній від гарнітура стіні;
 • використайте шпалери з вертикальною смужкою або вертикально-спрямованими візерунками – вони трохи зорово укоротять приміщення.

Щоб поліпшити враження від кухні, можна використати візерунки і змістити акценти на прикраси і колір.

Паралельне планування

Такой можна назвати кухню, в якій поміститься кухонний гарнітур з двох сторін або є місце розмістити навпроти меблів обідню зону.

У такому приміщенні вже можна зручніше розташувати робочу зону – плиту з холодильником винести навпроти миття. Головне, щоб ширина проходу не була менше 90 см

Можна візуально розширити приміщення, замінивши верхні ящики відкритими полицями. Можна, навпаки, наростити кухню вгору, розв’язавши одночасно проблему зберігання.

У додатковий ряд ящиків під стелею можна прибрати рідко використовувані побутові прилади або посуд. Щоб ящики не нависали над головою, краще замовити гарнітур зі світлими навісними шафами.

Світлі меблі не “давитимуть” в і так дуже обмеженому просторі.

П-кухня

Мати в розпорядженні меблевий гарнітур буквою П можна в кухнях, ближчих до квадрата. Підвіконня на вікні в цьому випадку знімається і на його місці встановлюється робоча зона з миттям.

Недолік планування легко можна перетворити на гідність за допомогою перенесення раковини.

Для хазяйки такий варіант найбільш зручний в плані готування і зберігання. Але для створення зони їди доведеться скористатися знову або вузьким столиком уздовж стіни або столом-трансформером.

Втім, вирішити планувальні проблеми можна, розташувавши зону їди біля вікна і розмістивши там кутовий диван. При цьому робочі поверхні повинні закінчуватися перед обідньою зоною.

Місце біля підніжжя вікна – ідеальна обідня зона на невеликій кухні.

Г-кухня

Це ще один планувальний варіант, допустимий в тих випадках, коли двері в кухню з коридору встановлені не по центру стіни, а ассиметрично.

Тут можливі 2 варіанти розміщення меблів :

 1. Гарнітур утворює кут біля входу, а біля вікна ставиться обідній стіл.
 2. Гарнітур утворює кут біля вікна(знімається підвіконня і замість нього ставиться робоча зона). Біля вільної стіни ставиться вузький обідній стіл.

Розмістивши біля вузької стіни шафи і техніку, можна зменшити “тунельний синдром”.

На закінчення – декілька загальних порад по плануванню вузької кухні :

 1. Винесіть зону їди в окрему їдальню. Щоб не заважали двері при поданні блюд, заміните їх на розсувні.
 2. Барная стойка уздовж стіни допоможе розв’язати проблему щоденних обідів і сніданків. Приймати гостей доведеться у вітальні.
 3. Кутова канапка і табурети займуть менше місця чим стіл із стільцями.
 4. Якщо шафи закривають частину дверного отвору – просто його звузьте на 25-30см. Це розв’яже проблему і не треба буде сушити голову над планувальними рішеннями.
 5. Купуйте вужчі кухонні гарнітури – вони дозволять розширити прохід і залишити місце для столу.
 6. Передбачте додаткове підсвічування – навряд чи один стельовий світильник зможе забезпечити необхідний рівень освітлення. Можна протягнути по стелі 2 ряди точкових ламп або окремо підсвітити робочу зону світильниками, розташованими по низу навісних шаф.

Щоб зробити вузьку кухню зручною, можна замовити гарнітур по індивідуальних розмірах.

Вузька кухня з вікном

Вікно на вузькій кухні – єдине джерело природного освітлення, тому його треба пестити і лелеить. Фіранки мають бути короткими і напівпрозорими, жалюзі – світлими. Оскільки місце біля вікна є функціонально важливим, його не треба захаращувати портьєрами.

Рулонні, римські штори і жалюзі економлять місце біля вікна, особливо в робочій зоні.

Біля вікна у вузькій кухні можна встановити обідній стіл з кухонною канапкою. Зонувати ділянку можна за допомогою освітлення – уздовж робочих зон по стелі пустити пару рядів точкових ламп, а над столовою зоною повісити довгу красиву люстру.

Якщо обідня зона винесена в їдальню або розміщується уздовж стіни, можна використати це місце більше функціонально. Якщо встановити біля вікна робочий стіл і об’єднати стільницю і підвіконня під загальною стільницею-підвіконням з штучного каменю, виглядати така зона може дійсно розкішно.

Велике вікно розширює кухню, впускаючи світло і розділяючи довгу стіну на частини.

Сміливий варіант – перенести до вікна раковину. Звичайно, доведеться передбачити перепланування системи підведення води. Що стосується радіатора, то для нього можна зробити шафу з отворами в стулках. ККД радіатора, звичайно, при цьому знизиться.

Якщо кухня дивиться на північ або знаходиться на верхньому, схильному до вітрів, поверсі, можна перенести радіатор на відкриту стіну. Щоб змішувач не заважав відкривати стулку, встановите байонетную модель змішувача, яка виймається і укладається на бік.

Із смаком підібраний гарнітур, світло і аксесуари зроблять навіть саму незручну вузьку кухню затишною і шикарною.

Вузька кухня з диваном

Вузька затишна канапка збільшить кількість посадочних місць за вузьким столом і займе трохи місця. Це прекрасна альтернатива замість столу із стільцями, що заважають.

Розмістити канапку можна уздовж вікна, створивши окрему обідню зону. Щоб вписатися в стильовий ансамбль, оббивка повинна відповідати колірній гаммі столу.

Світла гамма – саме відповідна для меблів у вузькому приміщенні.

Вузька кухня з балконом

Балкон на кухні – справжня планувальна знахідка. У кухні з балконом з’являється повноцінне місце для столової зони. Заздалегідь доведеться виконати роботи по об’єднанню балкона з кухнею: прибрати балконні двері з вікном, утеплити і склити балкон, провести туди проводку.

Панорамне скління дозволить милуватися міськими пейзажами під час їди. Простінок, що залишився, можна використати як столик для подання блюд і брудного посуду, а можна прибрати і його, перенісши радіатор на вільну стіну. Тоді на що звільнився місці можна поставити барную стойку.

Якщо поряд з кухнею знаходиться балкон, то він може перейняти на себе частину навантаження меблів і техніки.

Балкон-їдальня – кращий варіант використання додаткового простору, що не вимагає додаткових перевлаштувань. Якщо балкон вузький, у будь-якому разі він допоможе розширити простір для столової зони.

Якщо з кухнею є сусідами простора лоджія, то там можна облаштувати повноцінну їдальню. В цьому випадку 2 зони можна розділити аркою або прозорими розсувними дверима.

Пам’ятайте, що будь-які перепланировочние роботи потребують отримання дозволу. Тим більше воно потрібне, якщо ви припускаєте, що коли-небудь продаватимете квартиру.

Приєднати балкон і розмістити на нім столову групу – найлогічніше рішення для вузької кухні.

Вузька кухня-вітальня

Якщо вам повезло стать володарями вузької кухні-вітальні, доведеться переглянути принципи розставляння меблів. Усі меблі не варто розміщувати паралельно довгій стіні, тому що таким чином приміщення витягуватиметься ще більше.

Довгий гарнітур і подовжнє розташування дощок підлоги – дві основні помилки в облаштуванні вузької кухні. Бажано зонувати приміщення за допомогою меблів.

Можна розглянути варіант кухні з островом. Острів можна використати як робочу поверхню, а можна встановити на нім варочную.

Суть такого розташування – установка великих об’єктів упоперек приміщення: дивани, острів. Вузьке приміщення так здаватиметься пропорциональней.

Можна розділити приміщення на 2 зони: на видаленні ближче до вікна зробити кухню, а ближче до входу оформити вітальню або навпаки, розділивши 2 зони барной стойкою.

Канапка біля вікна – романтична різноманітність в інтер’єрі кухні.

Маленька вузька кухня

Маленька вузька кухня – це найскладніший варіант планування.

Спочатку треба спробувати варіант кардинально:

 • організувати в сусідній кімнаті їдальню;
 • знести перегородку з сусідньою кімнатою і зробити об’єднану кухню/їдальню;
 • перенести перегородку глибше до сусідньої кімнати, розширивши кухню і зменшивши кімнату;
 • якщо є балкон – об’єднати кімнату з балконом;
 • розширити кухню за рахунок коридору.

Для сім’ї з 1-2 чоловік маленької кухні може і досить для приготування їжі, але місце для столу все одно доведеться шукати за її межами.

Якщо усе це реалізувати не вийде, доведеться викручуватися з розставлянням меблів :

 • купити вузький кухонний гарнітур, а для їди облаштувати вузький столик, що відкидається, від стіни. Заощадити простір допоможуть також доладні стільці;
 • для збільшення зони зберігання розмістити верхній ярус шафок під стелею. Нижні шафи використати для установки вбудованої побутової техніки – посудомийної машини
 • духової шафи, холодильника;
 • раціонально використати підвіконня для створення столу;
 • придбати замість стандартної 4-хкомфорочной плити вужчу 2-хкомфорочную.

Багатофункціональні меблі і техніка просто знахідка для облаштування невеликої кухні.

Вузька кухня не терпить загроможденности, в ній повинен панувати ідеальний порядок. Обов’язково в ній мають бути присутніми елементи декору : яскраве начиння, квіти в горщиках, картина або панно на вільній стіні – усі ці акценти не просто притягнуть до себе погляди, але і відвернуть увагу гостей від непропорційності приміщення.

Рейлинги і навісні полиці це додаткове місце для розміщення приладів і прикрас.

Про автора

admin

Залиши коментарій