Дизайн кухні

Табурети для кухні: 60 фото прикладів вдалого дизайну

За авторством admin

Табурети для кухні: види, матеріали і форми(60+фото)

Найчастіше для оформлення обідньої зони використовуються класичні стільці, але останнім часом дизайнери все частіше звертають свою увагу у бік табуретів для кухні.

І не даремно! Адже таке рішення стане дійсно практичним і красивим елементом інтер’єру вашої кухні. Табурети не привертають на себе зайвої уваги, ідеально вписуються у будь-який інтер’єр і обмежений простір.

На сьогодні можна також відмітити різноманітність форм і матеріалів цього виробу. Виходячи з власних переваг, можна підібрати будь-які табурети за своїми візуальними і функціональними характеристиками. Це може бути стандартна дерев’яна модель, метал, м’які седушки, плетіння, кування і багато що інше.

Найчастіше табурети досить легкі і легко транспортуються і забираються. Такий предмет меблів легко мити. А також за ним не потрібно додатковий відхід.

Підібрати необхідну модель табуретів можна під абсолютно будь-який стиль і дизайн інтер’єру від самих минималистичних і строгих форм до вишуканих ексклюзивних моделей.

Все про табурети для кухні

Головним плюсом використання в інтер’єрі кухні саме табуретів є їх компактність.

Це оптимальний варіант для маленької кухні-студії або кухні-вітальні.

Тонкі ніжки і витончені форми просто не здатні перевантажити інтер’єр, вони практично не помітно в загальному дизайні, проте вони повністю справляються зі своїм прямим завданням нічим не гірше за звичайні стільці.

Табурети стануть практичним рішенням для великої сім’ї.

Не варто забувати і про те, що табурети відмінно комбінуються з іншими предметами інтер’єру.

Зовсім необов’язково робити табурети самостійним дизайнерським предметом. Біля столу абсолютно спокійно може розміститися невеликий диван біля стіни, а в іншій частині поставити табурети.

Точно також можна поєднувати табурети і із звичайними стільцями.

Ці нехитрі прийоми дозволяють використати табурети навіть в самому обмеженому просторі.

А завдяки компактності і легкості їх легко можна переміщати в інші кімнати і використати, наприклад, в просторі біля журнального або письмового столу.

Безперечним плюсом також є їх універсальний дизайн.

Звичайно, якщо постаратися можна знайти безліч варіантів виконання цих меблів в яскравому і украй химерному дизайні. Але у більшості випадків, табурети для кухні мають минималистичний однотонний дизайн, що робить їх цілком універсальним варіантом тимчасових меблів для інших кімнат.

Види табуретів

Сьогодні дизайн зробив крок дуже далеко. І навіть такий простій і нехитрий елемент інтер’єру як табурет можна зустріти в самих нереальних варіаціях форм і забарвлень.

Вони бувають абсолютно різними по конструкції, матеріалу, розміру і формі, завдяки чому підійдуть під будь-який стиль і атмосферу.

А коли табуретів стане надто багато або, навпаки, потрібно буде додати до кімнати вільного простору, усі табурети можна легко сховати під стіл або прибрати в кут.

Конструкції табуретів

По конструкції табурети діляться на декілька функціональних видів.

Класичні

Такі моделі можуть бути м’якими, напівм’якими і жорсткими.

Це найбільш популярний варіант табуретів для кухні. Вони можуть бути виконані з будь-якого матеріалу і у будь-якому забарвленні.

Але оскільки найчастіше табурети використовуються в невеликих приміщеннях, не варто ставити на них акцент за допомогою кольору. Для маленької кухні цей елемент меблів повинен виглядати максимально легко і непомітно.

Доладні

Ці табурети відрізняються зручною конструкцією, яку при необхідності можна легко скласти і прибрати у будь-яку шафу або на балкон.

Такі табурети доцільно використати як додаткові меблі до основних табуретів або стільців під час свят і урочистостей. З потреби ви зможете швидко і легко встановити їх на потрібне місце, а після свята також просто прибрати їх на місце, звільнивши тим самим додатковий простір на кухні.

Барние

Улюблений атрибут для кухні-студії і просто дуже маленької кухні – це барние табурети.

Вони мають високі ніжки із спеціальною горизонтальною опорою для ніг.

Такі табурети виглядають незвично і вишукано. Дизайн тут найчастіше вибирається стриманий і солідний.

Плюс високий стіл і стільці завдяки невеликій опорній площі економлять простір і візуально не скоротять і без того невеликий простір.

Табурети-драбини

А ось це вже самий нечастий гість на сучасних кухнях. Іноді такі табурети використовуються з чисто декоративною метою, оскільки їх дизайн виглядає цікаво і незвично. Вони відмінно впишуться в кухні в стилі неокласицизм або ампір.

І, абсолютно незрозуміло, чому люди так часто забувають про пряме призначення цього багатофункціонального предмета інтер’єру. Адже табурет-драбина може стати просто незамінним помічником на кухні з високими стелями.

Завдяки такому табурету можна дійсно раціонально використати простір. Адже в приміщеннях з високими стелями шафи і будь-які кухонні меблі закінчується набагато нижче рівня стелі. Адже можна розмістити там додаткові шафки або комору для зберігання кухонного начиння і консервацій.

Можливі матеріали виробу

Вже нікого не здивуєш звичайним дерев’яним табуретом. Щоб цей предмет на кухні завжди виглядав свіжо і модно, створені тисячі різних варіантів конструкцій і форм табурета.

Деякі табурети роблять з одного матеріалу, а другие-получают шляхом поєднання різних матеріалів.

Найчастіше для створення табурета використовують дерево, МДФ, ДСП, пластик, метал, скло, шкіру і текстиль.

Але різноманітний не лише матеріал самого виробу. Дизайнери також всіляко змінюють стандартну конструкцію табурета.

У класичній моделі вона має чотири ніжки, але сьогодні можна зустріти моделі з двома, п’ятьма і більше ніжками.

Але, якщо все ж говорити про матеріал, то тут треба точно розуміти, яке навантаження припаде на цей табурет. Чи кожен день він буде в експлуатації, де ви його зберігатимете і тому подібне

Табурети з дерева, ДСП і пластика найбільш універсальні в плані стилів.

Дерев’яну модель сміливо можна використати в абсолютно усіх відомих стилях.

Пластик в залежності, від вибраного кольору також підійде під різноманітний дизайн. Але цей матеріал є менш міцним і зносостійким. Так що цей варіант більше підійде для додаткових непостійних меблів.

Набагато міцнішими і надійнішими будуть металеві моделі. Проте найчастіше вони досить важкі. Навряд чи вам захочеться постійно переміщати їх.

Металеві табурети підійдуть у тому випадку, якщо вони постійно знаходитимуться біля столу.

Тканинні і шкіряні табурети все одно роблять на каркасі чи з того іншого твердого матеріалу( того ж дерева або мітла), так що особливої різниці міцності і довговічності немає.

Просто м’яке сидіння додасть додатковий комфорт і тепло. На таких сидіннях м’яко і зручно сидіти.

Якщо ви все-таки віддаєте перевагу жорсткому сидінню, то варто віддати свою перевагу ортопедичним зігнутим моделям, їх форма підбирається з міркувань правильного розподілу ваги по усій поверхні сидіння.

Різноманітність форм і розмірів

Залежно від висоти столу можна підібрати табурет будь-якого необхідного розміру і форми. Спиратися при виборі табурета тут варто на те, скільки простору біля столу він може займати.

Якщо є така можливість, то краще вибирати більше класичні прямі або завужені згори моделі. Вони трохи громіздкіші у своїй основі, але набагато стійкіше і надійніше за інші моделі.

Сидіння табуретів можуть бути круглими, квадратними, прямої, увігнутої форми.

Але головне – це все-таки комфорт. Дуже часто, купуючи табурет, люди керуються лише естетичними міркуваннями і дизайном інтер’єру кухні. А вже потім в процесі експлуатації приходить розуміння, що дерев’яний табурет з рівним сидінням абсолютно незручний в повсякденній експлуатації.

З якими стилями поєднується

Чіткого розмежування по стилях відносно табуретів немає. Зазвичай вони мають цілком універсальний дизайн.

Проте дерев’яні моделі все ж більше підійдуть до таких стилів як арт-деко, конструктивізм, неокласицизм, різним етнічним стилям інтер’єру, шебби-шик, ач стиль і кантри.

Металева основа якнайкраще впишеться в стилі лофт, техно і хай-тек.

Яскраві моделі з пластиковим каркасом або металеві барние табурети підійдуть для кухні в стилю поп-арт або гранж.

Сидіння і чохли для табуретів

Табурети з чохлами на сидіння з шкіри або текстилю відмінний варіант для будь-якого інтер’єру.

Головною перевагою такого вибору є комфорт. Сидіння буде м’яким і зручним.

Ще одним важливим плюсом є те, що їх легко можна замінити. Так що не варто переживати, якщо старі табурети не підійдуть під нові шпалери. Чохли завжди можна замінити.

Навіть якщо Вам просто набрид одноманітний інтер’єр спробуйте змінити фіранки і чохли на табуретах на нові з яким-небудь яскравим малюнком або квітковим орнаментом. Інтер’єр відразу виглядатиме по-новому.

Загальні рекомендації при купівлі табурета

При купівлі табурета рекомендується спиратися на міру зручності. Оскільки на них проводитиметься багато часу, сидіння має бути комфортним і бажано м’яким.

На наступному етапі треба вибрати дизайн, колір і конструкцію, габарити і вагу табурета. Можна вибрати компактні моделі, які буде легко скласти і сховати, а можна масивні постійні табурети.

Обов’язково звернете свою увагу на якість виробу. Навіть дорога брендова річ може бути підробкою або просто невдалим екземпляром. Перевірте надійність усіх кріплень і якість опор. На виробі не повинно бути ніяких механічних ушкоджень, подряпин, сколов або відшаровувань.

Далі визначитеся з бажаною ціновою категорією і країною виробництва. Не варто брати найдешевші моделі, оскільки дуже часто вони значно поступаються в якості. Але в дорогих брендових моделях ми теж досить часто переплачуємо за ім’я виробника. Так що при виборі рекомендується дотримуватися у всьому золотої середини.

Дотримуючись усіх вищеперелічених правил, ви гарантовано зможете купити правильний і функціональний табурет для вашої унікальної дизайнерської кухні.

Про автора

admin

Залиши коментарій