Дизайн кухні

Синя кухня: достоїнства і недоліки, поєднання кольорів, реальні фото

За авторством admin

синя кухня, синя кухня фото, дизайн синьої кухні

Достоїнства і недоліки синього кольору при оформленні кухні, фото

Синій колір входить в палітру улюблених тонів багатьох людей, оскільки викликає приємні асоціації з теплим морем і небесною синявою. Якщо ви також належите любителів синього, то при ремонті напевно замислитеся над його використанням в інтер’єрі квартири.

Чи варто оформляти кухонне приміщення в подібних тонах, в якій кількості і які поєднання можна використати – розповімо про все по порядку.

Синя кухня: достоїнства і недоліки

Розпочнемо з позитивних аспектів використання цього кольору в інтер’єрі:

 • Синій чинить заспокійливу і умиротворяючу дію.
 • З фізіологічної точки зору він відомий тим, що сприяє зниженню артеріального тиску.
 • Справляє враження благородства і суворості.
 • Може візуально подовжити і звузити приміщення, надати свіжість інтер’єру.
 • Чудово підходить для середземноморського і скандинавського стилів, ампіру і арт-деко.

Проте разом з достоїнствами, синява, особливо при використанні на кухні, може мати значні недоліки, у тому числі:

 • Найголовніший недолік цього кольору в тому, що він сприяє зниженню апетиту. Звичайно, на цей факт можна дивитися з різних сторін: для тих, хто піклується про свою вагу, така властивість виявиться навіть корисною.
 • Також не варто забувати, що синій відноситься до холодної палітри, тому в зимову пору на такій кухні навряд чи буде тепле і затишне.
 • Для темних приміщень, в яких мало природного світла, цей колір може стати вироком: він обважнюватиме меблі і зробить кухню холодною і незатишною.
 • Занадто простора кухня в такому колірному рішенні стане здаватися ще більше, що може викликати відчуття порожнечі і знову ж таки позбавити затишку.

Таким чином, не усі недоліки синіх фарб компенсуються достоїнствами, тому перед використанням цього кольору як основний на кухні треба добре подумати.

Відтінки синього кольору

Синій колір досить різноманітний, проте усі його відтінки можна умовно підрозділити на світлі і темні. Перелічена вище особливість надавати приміщенню похмурість особливо властива темним відтінкам. Проте просторим і добре освітленим приміщенням темно-синій додасть благородства.

Що стосується світлих відтінків, то вони менш вимогливі до площі і освітленості кухні, але саме світлі відтінки є найхолоднішими. В цілому, вирішення питання про те, які відтінки краще використати в інтер’єрі, повністю залежить від інших фарб, які є присутніми на кухні.

Скільки синього кольору повинно бути на кухні?

Щоб уникнути перелічених вище недоліків синяви, використати її краще не в якості основного кольору, а акценту, який надасть ту саму свіжість, яка згадувалася в якості переваги цього кольору.

Сині фарби можна використати в наступних деталях:

 • Посуд, фіранки, кухонний фартух або фасад гарнітура.
 • Одна із стін – що посприяє візуальному витягуванню приміщення.
 • Темно-синій також чудово підійде для оформлення стільниці.

Якщо ж ви вирішили використати синій в якості основного кольору на кухні, то краще поєднувати його з теплою палітрою, що дозволить компенсувати деякі мінуси. Поговоримо детальніше про можливі поєднання кольорів при оформленні кухні.

Колірне поєднання

Синій і білий

Поєднання синіх і білих фарб широко використовується в інтер’єрах морської тематики. Білий відмінно доповнить синяву, при цьому краще, якщо жоден з кольорів не домінуватиме або білого буде більше.

Проте обидва кольори є досить холодними, тому краще додати до цієї пари теплі і яскраві акценти – наприклад, жовті або помаранчеві. Білий добре поєднуватиметься і зі світлими, і з темними відтінками, тому його сміливо можна назвати одним з кращих компаньйонів синяви.

Рада! Синій і білий дуже добре виглядатимуть при створенні етнічних мотивів – приміром, гжели.

Синій і жовтий

Синій і жовтий – це те саме розбавлення холодних фарб теплою палітрою, про яке говорилося раніше. І хоча ці кольори є протилежними в гаммі, їх спільне використання найчастіше є успішним.

Така контрастна кухня також може використовуватися при створенні інтер’єру морської тематики, якщо вибрати світлі відтінки жовтого і насичені відтінки синього.

Крім того, синій добре доповнять пісочні відтінки жовтого. В цілому, при правильному підборі відтінків і елементів дизайну це поєднання буде дуже вдалим.

Синій і помаранчевий

По ефекту синьо-помаранчевий дуже близький до описаного вище поєднання фарб. Проте на практиці іменного поєднання синього і помаранчевого зустрічається найчастіше: багато в чому завдяки тому, що сонячність і життєрадісність, які властиві помаранчевому, добре скрашують холод і усунутість синього.

Одним з можливих колірних рішень є оформлення стін у світлих відтінках, кухонного гарнітура в темно-синьому, а столу і стільців або дивана – в яскравому помаранчевому.

Але це поєднання вимагає дуже уважного відношення до відтінків і ретельного підбору кожної деталі інтер’єру, тому знадобиться немало часу і зусиль, щоб створити ідеальний дизайн кухонного приміщення.

Синій і бежевий

Бежевий колір відомий як один з самих універсальних, тому в його хорошій сполучуваності з синім можна не сумніватися.

Будучи чимось середнім між холодним білим і теплими жовтим і помаранчевим, беж вбирає в себе усі описані вище переваги: додає в інтер’єр теплоти і затишку, підтримує благородство синього. Велика кількість відтінків бежевого кольору робить доступним різноманітні поєднання.

При поєднанні бежевого і синього найчастіше основним кольором являється перший, другий же може бути присутнім в якості деталей: фасаду гарнітура, фартуха, фіранок, стільниці і так далі

Краще, якщо бежевого в оформленні інтер’єру буде більше, ніж синього – це дозволить уникнути холоду і похмурості кухні.

Синій і сірий

Для створення стриманого і елегантного дизайну сіро-синє поєднання підходить ідеально. Добре підходять один одному такі відтінки, як лаванда і срібло, насичений синій і класичний сірий, ніжно-бузковий і перлинний.

Варто застерегти від оформлення кухні тільки в такій колірній гаммі: без теплих відтінків ризик виникнення відчуття холоду і незатишності занадто великий.

Синьо-сіра кухня найчастіше відповідає сучасному стилю, хоча цілком може використовуватися і в класичних інтер’єрах. Найчастіше синій застосовується в якості кольору гарнітура, а сірий в усіх інших деталях.

Рада! Серед відтінків сірого особливо хорошим компаньйоном синього являється металік: це поєднання найвдаліше впишеться в приміщення, що знаходяться на південній, теплій стороні.

Синій і чорний

Поєднуючи сині і чорні тони, великий ризик “потонути” в похмурості кухонного приміщення. Оскільки самі по собі ці кольори добре поєднуються, можна використати їх в якості акцентів на світлій, наприклад, бежевій кухні.

Приміром, чорний фартух і синьо-білий гарнітур при загальному світлому оформленні стін можуть стати хорошою ідеєю для оформлення кухні. В цілому, поєднання чорного і синього не є кращим варіантом для їдальні, проте зарахувати його до однозначно невдалих також не можна.

Синій і коричневий

Щоб уникнути описаного вище ефекту, краще використати світлі відтінки коричневого. Оскільки коричневий, разом з бежевим, має велику палітру відтінків, перед дизайнерами відкриваються різноманітні варіанти його поєднання з синім.

Крім того, коричневий відноситься до теплішої гамми, тому він зможе згладити холодність синіх фарб.

Проте краще не залишати це поєднання нерозбавленим: до синього і коричневого можна додати жовті і бежеві відтінки, які разом зможуть створити ідеально затишну обстановку на кухні.

Синій і дерево

Будучи в якійсь мірі відтінком коричневого, дерево є одним з кращих компаньйонів синяви. Таке поєднання може використовуватися в кухнях будь-якого стилю і виконання : дерево добре виглядатиме в якості практично будь-якої деталі інтер’єру.

Світле дерево у поєднанні з синім зможе створити морський дизайн їдальні, темне підійде для класики. Краще, якщо колір дерева буде присутнім на кухні в тій же кількості, що і синій, а доповнять цю пару будь-які з перелічених вище відтінків : сірий, чорний, бежевий або жовтий – усі вони добре підходять до натуральності дерева і свіжості синього.

Підводячи підсумок, можна сказати, що синій колір може бути як основним в інтер’єрі кухні, так і додатковим, головне, щоб приміщення не було монотонним.

Вище вже були перераховані усі переваги і недоліки синяви, з яких можна зробити єдиний висновок : якщо враховувати усі нюанси і особливості візуальної і психологічної дії, то синій можна сміливо використати при створенні дизайну кухні вашої мрії.

Про автора

admin

Залиши коментарій