Дизайн кухні

Стільниця для кухні: колірне поєднання, реальні фото

За авторством admin

стільниця для кухні, стільниця для кухні фото

Колірне рішення для кухонної стільниці(реальні фото)

Підбір колірного поєднання кухонної стільниці і гарнітура – один із завершальних штрихів при ремонті кухні. Незважаючи на уявну простоту, на практиці вибір може обернутися довгим годинником порівнянь і роздумів внаслідок величезного асортименту будівельних матеріалів і меблів, який на сьогодні існує в Росії.

Для того, щоб полегшити процес вашого ремонту, ми зібрали усю інформацію про найширшу колірну гамму, способи її поєднання, переваги і недоліки.

Загальні принципи вибору кольору

Перед тим, як приступити до вибору кольору, зверніть особливу увагу на матеріал, з якого виготовлена стільниця. Економити не варто: найдешевший ціновий сегмент представлений стільницями з деревно-стружкових плит різної щільності з пластиковим покриттям.

Такі меблі викличуть більше проблем, ніж користі – вона не стійка ні до вогню, ні до вологи, до того ж досить шкідлива з екологічного погляду. На додаток до всього, термін експлуатації таких стільниць частенько не перевищує пари років.

Сенсу переплачувати також немає: натуральний камінь у виготовленні стільниці швидше для розкоші, чим для практичності. Тому кращий вибір – це меблі з середнього сегменту(з плитковим покриттям або з нержавіючої сталі).

Плиткове облицювання, до того ж, пропонує великий вибір колірних рішень, які здатні задовольнити найвимогливішого споживача.

Для того, щоб процес підбору кольору стільниці не викликав зайвих труднощів, дотримуйтеся наступних правил:

  1. Краще заздалегідь визначитися з колірною гаммою майбутньої кухні, це значно полегшить процес поєднання меблів і стільниці.
  2. Велике значення має фактура: вона повинна співпадати або добре поєднуватися з фасадом кухонного гарнітура і фартухом.
  3. Не бійтеся сміливих рішень, але пам’ятайте: кухня – одно з самих “відвідуваних” приміщень в квартирі, тому зайва яскравість може дуже скоро набриднути.

З базисом підбору кольори визначилися, перейдемо до конкретних тонів і можливостей їх застосування на кухні.

Кухня з чорною стільницею

Чорна стільниця є показником вишуканого смаку хазяїв кухні. Найчастіше вона використовується в класичних інтер’єрах, оскільки припускає претензію на розкіш або елегантність.

В даному випадку краще всього поєднувати чорну стільницю зі світлими відтінками кухонного гарнітура : бежевим, білим, світло-коричневим і інші подібні тони ідеально її доповнять.

Для тих, хто віддає перевагу яскравішим кольорам, чорна стільниця теж може згодитися – найкращим “сусідом” буде червоний гарнітур.

Безперечна перевага такої стільниці в її універсальності – чорний можна поєднувати практично з будь-яким кольором. Натуральні камені в чорному виконанні і зовсім не мають собі рівних в плані естетики і стилю.

Проте вибираючи такий варіант, треба бути готовим до труднощів: на чорному кольорі сильно помітні будь-які недоліки у вигляді пилу і розлучень, тому такій стільниці потрібно особливий відхід.

Крім того, треба буде дотримуватися максимальної акуратності: на подібній поверхні неможливо приховати подряпини і інші ушкодження.

Біла стільниця

Визнаний лідер на кухнях Росії – це білі стільниці. Звичайно, причиною тому являється їх ідеальна сполучуваність з будь-якими кухонними меблями і загальним оформленням інтер’єру, а також величезний асортимент білих стільниць з самою різною фактурою і доповненнями(хто сказав, що стільниця має бути однотонною?).

Деякі поєднують білу стільницю з білим гарнітуром, проте такий варіант не виглядатиме стильно, якщо меблі не мають цікавої або незвичайної фактури. До недоліків такої стільниці можна також віднести описані вище труднощі у відході.

Рада! Існує велика вірогідність зміни відтінку білого кольору з часом, тому перед купівлею треба замислитися, чи коштує така стільниця витрачених засобів і сил.

Бежева

Беж має безліч відтінків, кожен з яких посприяє створенню тієї або іншої атмосфери на кухні. Бежева стільниця у поєднанні з темними натуральними відтінками гарнітура створить особливу теплу атмосферу на кухні. Взагалі, кухня в подібних тонах ідеальна для розмірених і спокійних людей, що цінують стиль і комфорт.

Серед дизайнерів найбільшу популярність отримало поєднання бежевої стільниці і коричневого кухонного гарнітура, причому обидва кольори можуть мати різноманітні відтінки, що створює виключно широкі можливості підбору кольорів, найбільш близьких до вашого представлення ідеального інтер’єру.

Добре виглядає також поєднання бежевого і стриманого червоного відтінку, яке буде одночасно і незвичайним, і стильним. Залежно від того, які тони(теплі, холодні) є присутнім у відтінку бежевого, можна поєднувати його з абсолютно будь-яким кольором.

Кухня з коричневою стільницею

Можливості для застосування коричневої стільниці на кухні практично співпадають з описаними вище варіантами використання чорної стільниці. Найбільш вдалі поєднання – бежевий або білий гарнітур і коричнева стільниця.

Як вказувалося вище, коричневий, як і беж, має величезну безліч відтінків, від яких залежить загальне сприйняття інтер’єру кухні. Безперечні переваги такої стільниці в її “непримхливості”: на відміну від чорного або білого, коричневий не вимагає такого ретельного відходу і обережності, і вірогідність зміни кольору з часом в даному випадку мінімальна.

Стільниця кольору венге

Останнім часом колір венге набуває особливої популярності і любов серед дизайнерів, і тому є декілька причин: по-перше, цей колір, що є одним з відтінків коричневого, створює відчуття затишку, теплоти і натуральності інтер’єру; по-друге, колір венге можна поєднувати практично з будь-яким іншим.

Далеко не усі відтінки коричневого можуть похвалитися такою універсальністю. Глибокий і насичений природний колір венге краще всього виглядає в класичних кухнях, проте стане хорошим доповненням і для стилів хай-тек або мінімалізм.

Беж, відтінки червоного, жовтого, оливкового, темно-синього – усе це відмінні компаньйони для венге. Укупі з відсутністю необхідності ретельного відходу така сполучуваність робить венге одним з кращих варіантів для кухні.

Зелений колір

Якщо перелічені вище кольори відносилися до розряду добре поєднуваних, то зелена стільниця такою властивістю похвалитися не може: навіть найспокійніші відтінки зеленого у поєднанні з іншими яскравими фарбами знищуватимуть всякий натяк на гармонію в інтер’єрі.

Якщо ви вирішили зупинити свій вибір на зеленій стільниці, то краще, якщо гарнітур буде такого ж або дуже схожого відтінку.

Ще один варіант – це поєднання оливкового, смарагдового або іншого наближеного до натурального зеленого з бежевою або коричневою кухнею.

Червоний

Червоний найчастіше є присутнім на кухні як колір гарнітура, а не стільниці. Якщо ж ви вирішили зупинитися саме на червоній стільниці, краще зробити так, щоб це був акцент, який супроводжується білим або бежевим гарнітуром і фартухом.

Для його підтримки можна додати невеликі деталі – як, наприклад, червоні штори. Іноді червону стільницю також поєднують з кухонним гарнітуром темних відтінків, проте у такому разі приміщення ризикує бути занадто важким і нагромадженим, що для кухні не є добре.

Рада! Червоний і зелений краще використати в якості додаткових деталей інтер’єру, тоді як стільниця є одним із засадничих елементів кухні, для якого ці відтінки підходять не самим кращим чином.

Рожева

Рожевий, на відміну від червоного або зеленого, має велику кількість благородних відтінків, у зв’язку з чим простіше поєднується з іншими кольорами. Широко поширено сусідство рожевого і сірого, які ідеально доповнять один одного і на кухні.

Крім того, ніжний рожевий створить прекрасне поєднання з кремовим бежевим – проте така кухня більше підійде для дівчат і дівчаток. Популярне використання стільниці з рожевого мармуру, яка стане хорошим компаньйоном для гарнітура бежево-коричневих відтінків.

Сіра

Сіра стільниця – один з самих універсальних варіантів. Середній між чорним і білим відтінок можна однаково успішно поєднувати практично з усіма тонами: червоним, рожевим, блакитним, оливковим, синім – цей список можна продовжувати нескінченно.

Якщо ви твердо визначилися з гарнітуром, але не можете знайти відповідну стільницю, зверніть увагу на сірий – багатство відтінків і невибагливість у відході складають безперечні переваги цього кольору перед “конкурентами”.

Жовта

Жовта стільниця відноситься до ряду вимогливих, вдало поєднувати які не так-то просто. Найбільш поширені варіанти – жовто-білий і жовто-чорний, і правила тут багато в чому схожі на згадані при розгляді червоного кольору.

Якщо ви хочете, щоб ваша кухня була яскравою плямою, можна наважитися на поєднання жовтого з червоним, зеленим або синім, але з дуже великою обережністю в підборі відтінків.

Багато дизайнерів вважають, що світлі жовті відтінки ідеальні не для стільниці, а для шпалер на кухні: відомо, що жовтий краще за усіх сприяє апетиту, тому для кухні незамінний.

Розглянувши різноманітні варіанти оформлення стільниці, підведемо підсумок: краще всього для цієї ролі підходять світлі(білий, бежевий, сірий) і темні(коричневий, чорний) відтінки.

А ось яскраві рожевий, червоний, жовтий і зелений вимагають великої обачності: неправильно підібрані відтінки можуть звести нанівець будь-яку, навіть найцікавішу задумку дизайнера.

Про автора

admin

Залиши коментарій